Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 59

Tema: Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

  1. #1

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Nisam probao da je hranim iz ruke a sto se miseva tice verovatno cu uskoro da krenem da ih uzgajam tako da nece biti problema.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Extra. Samo povedi racuna da je opsta preporuka da zmije treba hraniti mrtvim plenom, posto zivi misevi mogu da nanesu povrede zmijama.

  3. #3

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Znam za to ali mislim da su beli misevi bezopasni za zmiju mislim kad dostigne velicinu da moze da ih jede(da ne bude prevelik plen).

  4. #4
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Koliko ja znam svi se slazu da su pinkiji bezopasni i kada su zivi, ali recimo da sve knjige koje sam ja citao preporucuju hranjenje mrtvima kada su odrasli.Beli su samo beli, a isti je to mis kao i ovaj sivi, a oni su ipak zilava stvorenjca koja znaju da progrizu i kroz vise centimetara drveta. I ta je zmija malo skucena u terarijumu i nema mesta za manaevrisanje, a i u prirodi je jednostavno na delu prirodna selekcija, a ti je ipak ne zelis u terarijumu. Kod mrtvih, ako su odmrznuti, samo moras da pazis da su skroz znaci i iznutra, odmrznuti. Mis ume cesto da izgleda odmrznuto ali da ipak nije i zmija ga pojede sto nije dobro za nju. Varijanta koja se najvise preporucuje je da se mis ubije neposredno pred davanje zmiji, ali ja sam ipak odmrzavao, nekako ne volim da moram da ih ubijam stalno...

  5. #5

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Ja ih ostavim 2 sata da se odmrzavaju tako da sam 100% siguran da su odmrznuti.

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    najbolje je odmah poceti sa mrtvim misevima da bi izbegli probleme koji se mogu javiti kasnije. Naime, zmije prave probleme kad im posle zivog dajete mrtav plen i umeju da budu jako tvrdoglave.
    Kad ga odmrzavate misa, stavite ga u vrelu. Kad se odmrzne stavite ga ponovo u vrelu vodu da ga ugrejete.
    Kad tako preturate miseve po rukama, obavezno operite ruke pre uzimanja zmije u ruke. Ako mirisete kao mis, onda ste za zmiju mis i 100% ce vas ugristi

  7. #7

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Da ako se naviknu na ziv plen onda ce odbijati mrtav a ako su naviknute na mrtav onda sigurno nece odbiti zivog misa.

  8. #8
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Ja pribegavam mikrotalanoj i posle jos ga ostavim sat dva. Za ovo sa vrelom vodom sam dosta nalazio, ali mi je ovo drugo jednostavno jednostavnije. A kada kupite zive miseve, koji je po vama najjednostavniji i najmanje divljacki nacin da oni prestanu to da budu.

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Najbrzeje da ga zveknes necim po glavi , ali kad bih birao nacin na koji bih ga ubio, onda bih se odlucio za utapanje. Posle togaga samo uhvatis za rep i podignes da izbacis vodu iz njega.
    Medjutim, preporucujem da kad nadjes negde da ih kupis, da zamolis prodavca da ih sredi umesto tebe.

  10. #10

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Jednostavnije je da ih stavis u zamrzivac i zamrznes.

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Pa da, potpuno si u pravu. Ali samo pod uslovom da nećeš odmah njima da hraniš zmiju. U suprotnom ti treba što brže da ih ubiješ a da ostanu što topliji

  12. #12
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    thx
    I ja male zamrzavam, al me je zanimalo sta radite sa velikima. Ja velike ne mogu da stavljam u zamrzivac zbog ukucana, a jos nisu beli vec sivi kao ovi sto nastanjuju kuce, pa tek to izazove gadjenje. A nemam svoj zamrzivac.
    U pravu si, najlakse je da uzmes zamrznute....

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Gde nabavljate miseve? I po kojoj ceni? Odgovore mi mozete poslati i na pp. Hvala unapred

  14. #14

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?


    Pozdrav svima na forumu!

    Evo i ja u sobi drzim jednu bebu kukuruzne zmije.


  15. #15

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Lepa ti je zmija lici na moju

  16. #16

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    @natural

    Hvala.
    Pa mislim da su nam zmije i podjednakog uzrasta. Moja je stara oko 7 meseci. Rekao bih da smo obojica kacili slike nasih ljubimaca na jednom drugom forumu. Tamo smo bili malo "cudni" sto imamo takve ljubimce, ali ovaj forum je ipak pravo mesto

  17. #17

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Da i moja ima oko 7,8 meseci.
    Na ovom forumu mozes okaciti slike svojih ljubimaca a da niko ne misli da si cudan.

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Evo jedne informacije za sve vlaskike Kukuruznih smukova. Kao sto znate latinski naziv za ove zmije je bio Elaphe guttata guttata. Kazem bio posto je sad vec i zvanicno promenjen u Pantherophis guttata guttata. Ova promena je predlozena jos 2003. za sve Rat snakes, ali, kao ni tada, ni danas nije potpuno prihvacena kod ljubitelja ali i kod jednog kruga strucnjaka. Eto... moguce da ste ovo i ranije znali, ali eto da napisemo i na forumu.

  19. #19

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    Da promenjen je naziv ali vecina koristi stari naziv Elaphe guttata tesko da ces nesto naci na netu o ovoj zmiji pod drugim nazivom.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Da li zmije hraniti zivim ili mrtvim "plenom"?

    a ja mislio da smo mi na veterini surovi sa pacovima kada ih zive zamrzavamo pa ih ponovo vracamo u zivot
    ma vama skidam kapu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •