Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 91011
Prikaz rezultata 201 do 220 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #201
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Da li neko ima ideju kako da prebacim p.murinusa od 9 cm u manju posudicu, treba da ga saljem na parenje?

  2. #202
    Ljubitelj egzotičnih životinja Mage'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    109

    Uobičajeno Re: Prebacivanje tarantula

    Ljudi kako da prebacim H.Maculatu koja je vec prerasla svoju kutijicu ,koja je pritom napravila zid od guste paucine i zemlje + ima rupe po zemlji i tu se sakriva..Pokusao sam da je ostavim u vecu kutiju da sama izadje ali nece,vec 5-6 dana mi stoji u toj kutiji,uopste ne izlazi...A bojim se sam da ceprkam,elem ujesce me,pa ne bih da pisem prvi bite report za makulatu u Srbiji ..Svaki predlog je dobrodosao!

  3. #203
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Neće ona sama izaći iz stare kutijice jer je tu sve isplela paučinom i to označila kao svoju teritoriju na kojoj se oseća sigurnom.
    Navuci onu providnu kesu za zamrzivač preko te njene kutijice a zatim kroz kesu probuši štapić i čačkaj je i otkopavaj sve dok ne izađi iz rupe a potom je oteraj gore u kesu. Posle ćeš se već snaći kako iz kese da je prebaciš a možeš i pstaviti kesu u novom terarijumu pa će ona izaći u toku noći.

  4. #204
    Ljubitelj egzotičnih životinja Mage'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    109

    Uobičajeno Re: Prebacivanje tarantula

    Hey -ho uvek tu da mi pomogne...hvala druze

  5. #205
    Član PaukŠeloba'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Indjija
    Postova
    42

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Stavim ruku u terarijum ona se popne (dusa moja) pa je stavim u teglicu a posle je samo vratim.

  6. #206
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Parahybana, oko 5cm raspon nogu, od kada je bila mala je bila u kutiji u kojoj je sada, tada je imala oko 2cm. Problem je što je od kad je kupljena toliko agresivna da se ne može rečima opisati. Kada je 2cm imala je već uveliko napadala čim se otvori kutija, skače na otvor, tako da je nikada nisam otvorio skroz, već tek toliko da može mlaz vode da uđe, ili da proturim lateralisa. Uskoro treba da se presvuče pa bi trebalo i da se preseli posle toga, bilo kakav savet kako da se preseli a da ne iskoči i ne napadne?

  7. #207
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Stavi tu kutijicu u ter u koj planiras da je selis,otvori kutijicu i cekaj da sama izadje.

  8. #208
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Samo što neće sama izaći jer je to njegov dom, a sve izvan kutije nepoznata teritorija Probaj da staviš tu kutiju u terarijum (ako stane), otvori je i čačkaj treset štapićem tako da ga pauk napada. To radi sve dok pauk ne shvati da ne može da otera štapić i tada će prestati da ga napada i verovatno će se samo sklupčati ili eventualno dizati u odbrambeni položaj. Tada ga možeš štapićem izgurati iz kutije u terarijum, samo to radi lagano da ga ne bi povredio, naročito ako mu je velik stomak.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  9. #209
    Ljubitelj egzotičnih životinja DJ Aca LiveStyle'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2014
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    113

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Hey ho lepo kaze... A ako kutija ne moze stati u terarijum, gledaj da je premestas negde gde nece moci da se zavuce.. Npr, ja to radim kad je lepo vreme u dvoristu betonskom, ogromnom, gde ne moze da pobegne nikako.. Nemoj samo blizu radijatora, a ako gledas na yt klipove videces da to rade u kadi mnogi, mada ja to nisam probao nikad, nekako mi je nezgodno....

  10. #210
    Član Stefan1970'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    30

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    @gava ne boj se da nemamo isti problem sa smithi samo je moj jos mali mislim 8-9cm sa nogama ali nije sa njim sve uredu kazu najbolja vrsta za pocetnike a kao sto sam ja pocetnik gledam i mislim se mozda bi neka opasnija vrsta bila mirnija... mozda ni ja necu imati srece sa Brachypelmama

  11. #211
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Kod mene ce danas biti zanimljivo... Prebacujem P. metallicu i B. boehmei u nove terarijume, ali posebno zanimljivo ce biti prebacivanje 5 M. balfourija koje drzim komunalno u veci terarijum
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  12. #212
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Napravi snimak pa baci na yt
    Ja bih balfourije prebacio tako što bih žicu gurnuo do dna i provukao duž svake strane kutije tako da se paučina odvoji a onda bih ceo taj komad opletenog treseta sa sve paucima prebacio u veći tararijum
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #213
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    E pa slicno sam i ja uradio, samo sto nije bilo optrebe da ubacujem zicu jer su bile grancice koje su opleli unutra pa sam samo to podigao i prebacio. Nisam snimio hbg...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  14. #214
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Jesi bar uslikao? Daj da vidimo taj terarijum
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  15. #215
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Nisam. ###, nisam imao vremena. Radim i po 12 sati na dan, zato me i mena na forumu cesto... :/
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  16. #216
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Da podelim sa vama svoje iskustvo o prebacivanju 0.1 P. Regalis ± 14cm.

    P. Regalis mi se nalazila u ogromnom terarijumu (dimenzije ne smem ni da napisem koliko je veliki), s toga sam odlucio da joj napravim novi terarijum manjih dimenzija koji ce da koristi u potpunosti, jer u prethodnom je se zakucala u jedan cosak i nije mrdala.
    E problem je nastao sto je taj terarijum ima otvor na vrhu i poprilicno je visok (cisto da biste imali sliku u glavi zavucem ruku do ramena i da bih dodirnuo treset).
    Svi znate da je P. Regalis veoma brza vrsta i to mi je predstavljalo problem, strah od ujeda na sve to je dodao jos tenzije.

    Prvo sam imao ideju zatvorim sve rupe, stavim flasu na jedini izlaz i krenem da je gurkam ka izlazu. To joj se bas i nije svidelo. Odustao sam nakom par minuta jer nisam zeleo da je dovedem u stanje da se oseca vise ugrozenom nego sto jeste.
    Druga ideja je bila da izvadim sve iz terarijuma (sto u opste nije bilo lako zbog njegove velicine a da pauk tom prilikom ne pobegne). Ceo poduhvat je trajao 20ak minuta.
    Na kraju smo ostali samo P. Regalis, ogromni terarijum i ja.
    Spustio flasu u terarijum i krenuo lagano da je gurkam (trajalo je oko 10ak minuta, jer iz nekog razloga nije reagovala uopste na gurkanje).
    Napokon je bila u flasi. Preneo je do novog terarijuma i borba se nastavila Obezbedio sve moguce izlaze kartonom koji sam zalepio oko terarijuma (malo paranoicno ali dobro)
    P. Regalis bleji u flasi nece da izadje nikako, probusio rupise sa svih strana probusio cep od flase... pipkam je nezno stapicem, ne reaguje, malo jace ne reaguje, malo se pomera ali je i dalje u flasi.

    Dodjem na odlicnu ideju kako da je izbacim iz flase (zbog toga i pisem svoje iskustvo, jer mozda nekome pomogne)...
    Prislonio sam usne na rupicu od cepa i blago dunuo u flasu.
    Za manje od desetinke bila je u terarijumu i pronasla stek

    Ostalo mi je da prebacim
    H. Maculata
    P. Murinus RCF

    ako bude neka zanimljiva situacija ili nadjem neku foru, rado cu podeliti sa vama.

  17. #217
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Mislim da ce ti biti zanimljivije sa maculatom i pogotovo murinusom nego sa regalisom
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  18. #218
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    H. Maculata uspesno prebacena.
    1001 problem sam imao.

    Moja prva H. Maculata.
    Karakter: Brza, ljuta i bezobrazna.

    Da napisem malo i o tome, zbog milion i jedne price koju sam cuo / procitao o otrovu koliko zna da bude #####, pre samog procesa prebacivanja preznojio sam se 5 puta. Ruke pocele da mi se tresu.
    Planirao da je prebacim na istu foru kao i zenku P. Regalis.
    Resio da se upustim u avanturu.
    Otvorio posudu u kojoj se nalazi (ovalnog oblika), nasao je skupljenu iza male improvizovane skrivalice i ne pomera se.
    Poklopio je flasom, i tako sam drzao jedno 10 minuta, pokusao da je diram stapicem, ali nisam uspevao jer je bila sakrivena iza vec pomenute skrivalice.
    (znam da sam treba da sklonim skrivalicu prvo, ali zbog vec pomenutog znojenja i drhtavice u rukama, odlucio sam da je bolje da ne diram )

    Opet sam isao logikom da dunem kroz rupicu na flasi da bi se ona popela u flasu.

    To uradio i umro 5 puta.
    Kako sam dunuo u flasu, o Boze, krenula je da trci u krug kroz celu flasu, od dna do vrha i nazad jedno 10ak puta.
    E sad zamislite kako ja drzim tu flasu od ROSA vode (to je ona sa najtanjom plastikom fazon biorazgradiva) a ona lomi kroz flasu, toliko sam osecao vibracije i kako hoda da sam stvarno imao ogromnu frku.
    Ubacio otvor flase (dno) u terarijum, opet zatvorio sve otvore kako ne bi pobegla dunuo i ona je nestala.

    Da stvar bude gora, znam da nije mogla nigde da izadje, ali ja nju ne vidim nigde u terarijumu.
    Tako sam proveo 20-30 minuta trazeci je po terarijumu, oko terarijuma i svuda gde mi je palo na pamet.
    Na kraju sam je jedva ugledao koliko se dobro sakrila i stopila sa pozadinom terarijuma.
    Uglavnom jedno divno zivotno iskustvo.



    Da se razumemo ne plasim se paukova, ali valjda sto vise citam na netu o ujedima sve vise sam poceo da se cimam da me ne ujede.
    Mada moram da priznam imam neku potajnu zelju u sebi da me ujede, mozda zvuci bolesno, ali negde duboko u mojoj glavi je logika:

    "Neka me ujede vec jednom da vidim sta ce da bude i da vec jednom zavrsim sa tim"
    .

    Pisem kako cu da prodjem sa P. Murinus RCF.

  19. #219
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Procitaj moj bite report(ako vec jesi, procitaj jos jednom) pa ces shvatiti da ne zelis da te ujede...
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  20. #220
    Član
    Datum registracije
    Oct 2016
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Procitao sam ga vise puta

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •