Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #21
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Da, veoma zavisi od primerka. Moja Avicularia braunshauseni se ponaša kao i svaka Avicularia kada je čačkam od pozadi. Mirna je ko bubica. Mogu da je guram koliko hoću. Ali ako joj samo pipnem prednje noge, odmah se propne i izbaci zube.
    Potpis u pripremi!

  2. #22
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Hoću ja da vam pravim gužvu pri prebacivanju, ako mogu da visim kod prozora Inače ću doći 19.02.valjdda u BG pa verujem da pre toga nećete se ni nakaniti da prebacite, pa možda svratim...
    Napravite ono što je žarko opisivao i samo imajte pri ruci neke štapove i moći ćete je gurnuti nazad ako krene napolje ilo koja, zato ne treba biti baš sa aparatom u rukama, nije dovoljan samo jedan za tako nešto...

    Samo polako, doći ćeš ti kod mene opet syntax, pa ću ti dati neke da držiš, vidim da si baš željan, čeka te V.wacketi Šalim se samo dođi kada prođu ispiti.

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa onda bi mogli da se organizujemo za 19. To je ponedeljak. Kako Geni odluči... mada sam te provalio, hoćeš da dođeš da vidiš kako me ornata ujeda
    hehehehehehe

  4. #24
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Mene zanima kako prebacujete H lividum? Ako neko ima. Čitao sam nešto o tome na stranim forumima... Neki vlasnici isteruju pauka iz rupe vodom, opet neki drugi dimom... Naravno zatim sledi standardno cimanje sa jednim od naj defanzivnijih paukova... Sve mi se više dopada ideja da jednog dana gajim rupu pa se polako pripremam
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  5. #25
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Evo ti moj predlog - čim naraste do 5-6cm stavi ga u terarijum koji će mu biti dom do kraja života

    Ozbiljno. Ja sam lividuma prebacio pre oko mesec dana iz male u malo veću kutijicu bez ikakvih problema, pošto je mali. Kada sam izvadio svu zemlju, stajao je u praznoj kutijici kao sa skupljenim nogama. Nije ni pokušavao da beži. U ovoj kutijici može da naraste na oko 4-5cm i onda ću da izvrnem zemlju iz ove kutijice (sa sve lividumom) u neki terarijum koji je dovoljno veliki za odraslog.
    Potpis u pripremi!

  6. #26
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Videćemo lividuma u nedelju na forumu, pa da se zna kakve su to ustvari boje i ko koristi photoshop na netu Imaću ženku odraslu H.lividuma pa će je Goran slikati malo...

    P.s. Gorane nemoj zaboraviti da doneseš aparat i aparaturu sa sve kablom za komp!

  7. #27
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Aaaa kabl. Ok poneću ga (ako se setim ).
    Potpis u pripremi!

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Kada sam izvadio svu zemlju, stajao je u praznoj kutijici kao sa skupljenim nogama. Nije ni pokušavao da beži.
    Ako sam ovo dobro razumeo ti si Geni vadio zemlju malo po malo dok nisi došao do pauka, i tek posle ga prebacio u drugu posudu ili šta već... Ako ne ispravi me. Takođe bi mogao da kažeš koliki je sada, a i sličica posude u kojoj je sad ne bi škodila ako imaš
    Sa koliko podloge držiš lividuma. Je li u "klasičnom" terarijumu za kopače? Ili tek planiraš da ga smestiš ujedan takav. Neki strani hobisti jednostavno ne dozvoljavaju pauku da se previše ukopa tako što mu uskraćuju podlogu(do određene mere naravno), samo kako bi ga češće viđal - što je očajno.
    Pozdrav
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma Grof, sve to rešiš kako hoćeš, nema tu šta da se ograničava, jer u tom pogledu svako ograničava H.lividuma, jer bi on kopao metrima u dubinu, a ti mu nedaš toliko...

    Video si valjda lividuma kod mene? Moj ima nekih 4 ako ne i malo više cm i iskopao je rupu tj. tunele i tamo kulira, nisam ga nijednom video...

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma kapiram to, ali tvoj je jos poprilično mali. I po mojoj proceni do 5cm raspon nogu tako da je tvom do yaya + su oni ako sam dpbro shvatio uglavnom sklupčani(a i kako bi se širio pod zemljom). Ali oni navodno narastu do 15cm, a tolikom pauku treba dosta više prostora a tu mislim na prostor pod zemljom....
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  11. #31
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Imaš celu temu o lividumu - http://www.teraristika.org/forum/ind...pic,266.0.html

    I mogli bi tamo da nastavimo priču o ovoj vrsti. Ova tema je vezana za prebacivanje tarantula. U duhu teme ću ovde odgovoriti na deo pitanja.

    Citat Prvobitno napisao Grof
    Ako sam ovo dobro razumeo ti si Geni vadio zemlju malo po malo dok nisi došao do pauka, i tek posle ga prebacio u drugu posudu ili šta već...
    Da, mada nisam morao mnogo da kopam. Moj lividum je došao u plitkoj okrugloj posudici ok 8cm u prečniku (one standardne u kojima se prodaju mali pauci). Sva zemlja je bila povezana mrežom, tako da sam samo izvadio zemlju i mrežu u jednom komadu. U onoj temi imaš i sliku lividuma kako stoji skupljen na dnu posude nakon što sam mu izvadio zemlju.
    Potpis u pripremi!

  12. #32
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao kimo
    Samo polako, doći ćeš ti kod mene opet syntax, pa ću ti dati neke da držiš, vidim da si baš željan, čeka te V.wacketi Šalim se samo dođi kada prođu ispiti.
    Dogovoreno!

    Btw obavezno slikajte to ujedanje tj. prebacivanje koje je zakazano i okačite slike ovde.
    There's no place like 127.0.0.1

  13. #33
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Naravno. To je i plan. Jedna ornata od 18 cm i 2 blondi od 20+ cm, biće to dobri primeri .

    U skladu sa borbom protiv 'offtopic-a', slike ujedanja će biti u drugoj temi .
    Potpis u pripremi!

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao Geni
    slike ujedanja će biti u drugoj temi .
    E baksuze jedan, jezik pregriz'o . Ja znam da bi ti to voleo, ali taj film neće da gledaš. Kad tu ornatu preselimo bez da me ujede nosim je kući, samo da znaš

  15. #35

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    da li se to radi o genijevoj nadrkanoj ornati?
    ja bih stavio djak (manji) prkeo poklopca i sproveo do zeljenog ter. pa bi kroz neku rupicu buvao i duvao dok ne predje kroz "man made tunel"

  16. #36

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    e evo nasosamsad ove slicke kako sam prebacivao 15cm nandu kromatus ... i prilicno je besna

  17. #37
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Da ... upravo se radi o toj tarantuli.a ko zna sta im taj manijak radi pa su mu svi paukovi besni. hehehehehe
    E lepo si to obavio, ali mislim da taj postupak nece da valja kod arborealne tarantule koja oma dosije u policiji

  18. #38
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Zasto plasite ljude , pa nije valjda problem prebaciti tarantulu.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  19. #39
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ovu jeste. U principu nije problem prebacivati agresivne tarantule ukoliko su predvidljive, ali ova ornata je sve samo nije predvidljiva. Možeš da je gurkaš pincetom i ona se samo polako pomera, taman pomisliš da je mirna kada se u deliću sekunde katapultira na drugu stranu terarijuma pa onda istom brzinom nazad ka tvojoj ruci sa izbačenim zubima (kao da zna da je ustvari ta ruka koja drži pincetu prava meta, a ne sama pinceta). Nikako nisam uspeo da provalim kada će da se katapultira. Nema nikakvih pokazatelja.

    Kod blondi je jedini problem (pored njene veličine) količina dlaka koje baca kada se uznemiri. Ako na to dodamo činjenicu da su im dlake među najiritantnijim od svih tarantula (u odnosu na njih Brachypelme su više golicanje nego svrab) dolazimo do potencijalnih problema sa dugotrajnim češanjem u najboljem slučaju.
    Potpis u pripremi!

  20. #40

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    da znas da ja u kuci neam serpu koja je dovoljno vleika za ornatu
    ne ,ozbiljno mora se paziti sa tim

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •