Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #41
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa uzme se onaj balon od 5 litara, u čemu se kupuje voda i lepo se prereže i to iskoristi

    Mora se paziti svakako, sa svakom, da nebi povredili njih, a ni sebe. Vremenom se čovek opusti pri prebacivanju tarantula, pa može da dođe do nenadanog ujeda ili reakcije tarantule, što može da škodi i nama i njoj, zato treba uvek biti na oprezu i ne paničiti.

  2. #42
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma scepas cudoviste rukom i prebacis , imas faktor iznenadjenja
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #43
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa da, lako je to reći kad JA treba da ščepam čudovište .
    Mislim da Geni malo preteruje, ali mu verujem da treba biti pažljiv kod TE tarantule. Video sam kako lovi. Recimo da imam puno poštovanje prema Genijevoj štićenici.

  4. #44
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Treba biti pazljiv kod svake. Preporucujem da to uradite iznad nekog kreveta u slucaju da padne da padne na meko. Ja licno ne verujem da ce biti nekih problema. Mada sa druge stane ja nemam ornatu
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma nemam je ni ja. To je taj faktor iznenađenja.... JA ću biti iznenađen

  6. #46

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Ma scepas cudoviste rukom i prebacis , imas faktor iznenadjenja



    Ja sam pocea koristit rukavice sta mi stari nosi kad radi oko kuce ili po vrtu, neke debele kozne, tako da sa dlacicama nemam vise problema, a sto se tice ugriza, nisam bas 100 % siguran da su neprobojne za zube odrasle tarantule

  7. #47
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ta fora sa rukavicama je dobra, ali mene ne brinu dlake, već ti zubi koji probijaju sve što dohvate. Vidi ovako, ja mislim da će sve biti OK i da neće biti problema. Verujem da ta ornata jednostavno ne može više da podnese svog vlasnika

  8. #48
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Cekaj malo zar nije najlakse prebaciti ih neko vreme posle presvlacenja kad im se malo 'stegne' oklop? U tim trenucima ih ja prebacujem jer su koliko sam primetio tad najmanje agresivne. Tada uglavnom beze koliko sam ja primetio, nezavisno od vrste.
    Mislim cambridgei-a koji je trenutno dosta velik (oko 8-9cm) i od koga se ja zentam kad vidim kako trci kad samo zagrebem po poklopcu prebacujem bez problema dan posle presvlacenja.
    Mada opet, ja nemam ornatu .

  9. #49

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja nikad ne prepacuje magresivne /sveze presvucene ... jedino aviuklarije i to posle 5 dana ...znaci nije ni bas sveze

    bolje da se pomucis oko prebacivanja nego da odbaci nogu ili jos gore da rikne

  10. #50
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Nebi ti preporučio da čačkaš uopšte sveže presvučenu...nije problem toliki to prebacivanje, jedino sa ovakvim vrstama...eventualno. Mada Gava je hrabar dečko :P

  11. #51
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Po mom mišljenju ovo će biti jedno od najtežih prebacivanja iz sledećih razloga:

    • U pitanju je aborealna vrsta. Mnogo je lakše uhvatiti terestrijalne jer ih je dovoljno poklopiti nekom posudom. Teško je kada se smesti u ćošak u vrhu terarijuma.
    • Velika je. 18 cm i retko je skupljena. Uglavnom se postavi tako da je ispružena na staklu. Iz ovoga proizilazi da nam treba posuda koja ima prečnik veći od 18cm, a i tada je velika opasnost da joj priklještimo noge. Sa tolikom posudom je veoma teško manevrisati unutar terarijuma.
    • Veoma je brza, pa je nezahvalno 'ciljati' je posudom. Velika je verovatnoća da će biti na drugom kraju terarijuma (ili na ruci onoga ko drži posudu) dok je poklopimo.
    • Ovaj konkretni primerak je prilično agresivan. I bez bojazni kreće da ujede. Većina tarantula ili beži ili prvo zauzme defanzivni stav da pokaže koliko je ozbiljna. Veoma retko kreću u napad bez upozorenja. Ovaj primerak je to pokušao u nekoliko navrata.


    Svo ovo u kombinaciji je čini nezgodnom za hvatanje. Naravno, postoji velika verovatnoća da će sve proći bez problema ali bolje se ne opustiti. Superfly TNT je to lepo napisao u prvom postu svoje priče o ujedu.
    Potpis u pripremi!

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ne znam da li bi pomoglo da joj spustis temperaturu na ispod 20C pred prebacivanje, citam da i to rade sa brzim i agresivnim vrstama, ali niko nije definitivno potvrdio da li je pomoglo Ili da joj das sansu par dana da mozda sama predje iz jednog u drugi, ako to mozes nekako da izvedes i namontiras Vidim ja da ce tu moci dokumetarac da se pravi, zeljno ocekujem fotke iz nove gajbe (da li uopste mora da se seli, ako vise nece rasti a tu joj je dobro, sta je problem, bas skuceno).

  13. #53
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    To se praktikuje, ali ne mogu da stavim toliki terarijum u frižider. Nemam dovoljno veliki frižider. Iz istog razloga ne postoji mogućnost da se stari terarijum stavi u novi. Novi nije toliko veliki.

    Najbitniji razlog prebacivanja je moja skučenost . Taj ornatin terarijum mi zauzima previše mesta. Nije lepo ukrojen prema mojim elementima.
    Potpis u pripremi!

  14. #54

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Evo ovako, sljedece sto bi moga napravit ( barem ja tako radim, kad su u pitanju poechiloterie ), odnesi cijeli terarij u kupaonu i stavi ga u kadu/tus kabinu, stavi velike debele rukavice a ispod njih neke vunene rukavice za zimu ( nikad dovoljno opreza ), uzmi najvecu plasticnu bocu od coca cole i odrezi joj vrh tj. odrezi je tamo gdje se nalazi cep, i uzmi jednu veliku dugu pincetu ako je imas, u slucaju ako se pauk nalazi na nekoj ravnoj sirokoj povrsini, na ovaj nacin nebi trebao imati problema, samo je gurkas sa dugom pincetom u bocu, ako ne ude u bocu, ostat ce i dalje u terariju ILI ce ti dotrcat na ruku ( iimas debele rukavice ), a nakon ruke vjerojatno pada na pod od kade/tus kabine, a od tamo nemoze dalje, a sad ako se pauk nalazi u nekom kutu od terarija, to je druga prica, ona je malo nezgodno, ALI OPET, mozes je potjerat na neku ravnu povrsinu i to je to, a ako stvarno nista ne upali e onda je.... sve strahove i oprez, primjeni onu BIFROSTOVU, na semu iznenađenja ščepaš beštiju i šta bude he he he

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja sam imao ideju da to uradim sa velikom flašom za vodu. Onom od 5l. Ali ja bih joj odrezao dno, pošto je u tom delu najšira. A grlić je najbolji za držanje. Sumnjam da ona zna štaje ruka a šta flaša. Ako krene da grize pretpostavljam da će prvo ono što joj je najbliže, tj. flašu. A možda i neće? Sve što je Geni napisao navodi na razmišljanje, ali to je ipak samo pauk .
    Po meni će najveći problem biti mesto na kome je prebacujemo. Ako to bude Genijeva soba, bedak. Suviše mali prostor za manevar. Zato mi se sviđa ta ideja sa kupatilom, ali ne znam koliko je njegovo kupatilo.
    Bilo kako bilo, verujem da će sve biti kako treba
    Citat Prvobitno napisao kimo
    Mada Gava je hrabar dečko :P
    Zna čovek šta priča

  16. #56

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja prebacujem sve opasne u kupatilu.
    tako sma prebacivao i tokaije ....
    sednem na patos i i cekam da uhvatim....
    obavezno zatvori kadu i acepi odvod za vodu ....

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    pa barem sad nije problem za snizit temperaturu..staviš terarij na minutu van kuće i bez problema prebaciš pauka...

    mislim da ovu situaciju sa frižiderom preporučuju u knjizi Tarantulas and other arachnids za prebacivanje Heteroscodre...

    neznam..ja sam imao samo jednom koliko se sjećam problem sa prebacivanjem..upravo sa H maculatom... "prošetala" mi se preko ruke pa po leđima i stala dobro je bilo to što je prijatelj bio samnom pa ju je on maknuo meni sa leđa..inaće da sam bio sam..ko zna kako bi završilo...

  18. #58

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja sam prebacio versicolor u veci terarijum bez problema, i cim sam je prebacio nakon nekoliko sati se presvukla, naravno pre toga sam joj obezbedio potrebnu vlaznost, impresioniram sam brzinom kojom se presvukla! sada je priblizno 8cm i bas sam joj sredio uslove, nije da se hvalim ali ... postavicu slike za koji dan :exclamation:

  19. #59
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Extra. Ajde napiši kojim metodom si je prebacio. Možda će nekome služiti.

    P.S. Prebacivanje Avicularia je pesma kad se uzme u obzir prebacivanje Poecilotheria

  20. #60

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja skoro sve prebacujem (male) perom dugackim a velike flasa i karton poklopim pa prenesem ...
    n cromatus je jako jako agresivan ali i kod njega nema frke ...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •