Strana 4 od 11 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #61

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Jeste to si u pravu, cuo sam za Poecilotheriu da je za'ebana za prebacivanje! Ja u principu volim da mi tarantulama bude komforno, znam da nije potrebno pogotovu manjim t ali... volim da sve to izgleda lepo Nisam koristo nikakvu posebnu metodu za prebacivanje avicularie, jedino mi je bilo jako krivo da je odvojim od savrseno ispletene mrezice Inace sam je u malo dublju posudicu, serpicu "poterao" tako sto sam je dodirnuo lagano po abdomenu sa gumenim stapicem(moze sa bilo cime sto je neznije, savitljivije)...! Pre toga naravno obezbedio sve ostalo u novom ter. i to je to...

  2. #62
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    @zarko - zanimljivo zapazanje za chromatusa, dakle agresivan a? Koliko sam procitao i kimo je jedino sam njim mogao da ima "bliski susret" tipa zubi-ruka (za sada), a i meni je jedino on (do sada) pokazao zube i pokusao da ugrize (i na svu srecu promasio). Nije mi bilo svejedno iako sam cackao stapicem a ne prstom (na srecu), bas brzo i agresivno udara. Jel' to kod njih tako generalno, ima li jos neko nadrndanog chromatusa slicnih defanzivno-agresivnih sklonosti?

  3. #63
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Oni su takvi, takvi su i ostali iz tog roda...uvek ima izuzetaka, ali kao što sam rekao, takvi su, ali su jako lepi...

  4. #64
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja imam jednog. Nije miran, ali nije ni besan. nervozan je i ne voli kad mu diraš i otvaraš terarijum, ali nije pokušao da ujede nijednom do sada. Čak sam ga i uzimao u ruke, ali je plašljiv i brz. Dva puta mi je završio na leđima, tako da sad više volim da ga gledam, ako me razumete. Super pauk. Dobro jede, brzo raste.... super

  5. #65

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    definitivno ga nemas dovolno dugo
    salim se ma oni kao mali su ok , da si me pitao pre kog bih uzeo od mojih t ja bi ti reko nandu al i kako raste sve je ludja
    muzijak je ok plasljivko..
    inace kroz ruke mi je proslo oko 20ak nandua i nikako da uzmem jednog a sebe sve ono ma daj evo sledeci sledeci... tako da sam ulovio poslednjeg... i eto sad curica ima preko 14cm i volim da je gledam mnogo je super

  6. #66

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao gava
    Ajde sve i nekako, ali taj murinus me plaši .
    Ali veliki smo mi... Samo mi javi kad planiraš, dolazim sigurno
    Neka ti doticni isprica kako smo Murinusa prebacili iz plasticne posude u terarijum pa ces definitivno biti zabrinut. Tada sam ja hteo da budem hrabar pa sam odustao. Nebi verovao kako je skakao po kutiji sa jednog kraja na drugi da ujede.
    A sto se Ornate tice pokusao je par puta da me nagovori da izvadim termometar koji je pao na sred terarijuma ali mi nepada na pamet da se zezam. Kad nece on mora da tu nisu cista posla?

    Citat Prvobitno napisao gava
    Ta fora sa rukavicama je dobra, ali mene ne brinu dlake, već ti zubi koji probijaju sve što dohvate. Vidi ovako, ja mislim da će sve biti OK i da neće biti problema. Verujem da ta ornata jednostavno ne može više da podnese svog vlasnika
    Ova ti je skroz dobra i ja se u potpunosti slazem sa tobom!
    Poslednji izmenio marko; 08.01.09. u 11:13. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  7. #67
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Danas smo prebacivali blondije. Kako ti pauci bacaju dlake, pa to nije normalno. Malo sam bio iznenađen da ženka nije stala u ONU pozu sa iskeženim zubima, ali kasnije mi je (na žalost) sve bilo jasno. Nesrećnica ni nema zube. Imala je probleme sa presvlačenjem (ko je pratio tu temu znaće o čemu se radi). Goran će morati da primeni alternativne metode da je nahrani ili iz ruke. Tada će mu trebati (ako do toga dođe) i rukavice i maska.
    A kako će proći ta igra sa ornatom, videćemo. Napravićemo i slike pa ćete i vi videti.... nadam se ne ujedanje nego samo prebacivanje

  8. #68
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    A što šište? Priznaj da ti se to dopalo .

    Nije ih bio problem prebaciti, mada je mužjak par puta zabo zube u flašu.
    Potpis u pripremi!

  9. #69

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    hahaha
    @geni
    sta planiras sa alternativnim meotdama.?
    ja predlazem supu od cvrcaka pa u spric sa plasticnom iglom pa direktono u usta...

  10. #70

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa zaboravio si da on vise ne gaji cvrcke!
    Zato mozda od fobasa?

  11. #71
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma prvo ću probati da isečem jednog fobasa na pola, da iscuri i staviću ga u poklopac od tegle. Valjda će tako uspeti da posisa. Ako ne uspe idem dalje
    Potpis u pripremi!

  12. #72
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ajde javi šta si uradio. Ovo me baš zanima kako će ispasti

  13. #73

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    poslacu it cvrcke ako ti trebaju kazi samo ....
    to je najmanj problem

  14. #74
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ma imam hrane kolko hoćeš Hvala ti Žarko. Sam da nađem najbolji način da je nahranim. Stavio sam joj iseckanog fobasa i sad čekam da vidim šta će biti...
    Potpis u pripremi!

  15. #75

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    mozda probas a cvrcima kod andersonija ?
    ok
    nema na cemu....ti si za mene VIP

    ako treba kazi

  16. #76
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    aaaa za andersonia si mislio . Nisam ukapirao. Ma nemoguće da je toliko izbirljiv. Probao sam tenebrije, cinrereu, dubiju i ništa neće. A mršav je. Brine me.
    Potpis u pripremi!

  17. #77
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja sam prebacivao/vadio ornatu da bih sredio terarijum i sve je super proslo ali mora da se pazi jer je bas brza i nadrkana

  18. #78

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Imam versicolor,do sada je vec 2 puta promenila kozu i sada me interesuje da li je potrebno da menjam terarijum ili da i dalje stoji u ovom koji trenutno imam. Sto se tice klope,hranim je svaki 2-3 dan,jede znaci bez ikakvih problema i luda je kao nevreme ,skace kao blesava na tehenebriju. I zanima me koliko je puta potrebno da kvasim treset? I ako nije problem jos neke korisne informacije da mi date!Hvala u napred


  19. #79
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ne bi bilo loshe da dash malo vishe informacija o versi i o posudi u kakvoj je drzis pa ce neko mozda moci da ti pomogne.
    Dobrodosao na forum!
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  20. #80

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    dobrodoso....
    koliki je ter, kolika je T?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •