Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #81
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    dobrodosao...kutiju ili ter menjas u odnosu na velicinu T...
    javi kolika je

    a treset kvasi svakih par dana ili stavi posudi za vodu...
    samo pazi da posuda ne bude veca od T...da se nebi udavila...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  2. #82

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja danas prebacujem ,mog pauka u terarijum Ijao,cega ce tu da bude...ima lasom da je hvatam po sobi na kraju
    ''A great pleasure in life,is doing what people say you can not do.''

  3. #83
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Nemoj sada da je prebacuješ ako se presvukla pre tri dana...nema potrebe za lasom samo je lagano pipkaj po zadnjim nogama

  4. #84

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa,nije bas tri dana nego prosli cetvrtak-petak uvece...Ali oki
    ''A great pleasure in life,is doing what people say you can not do.''

  5. #85

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    uzmi kokakola flasu preseci na pola poklopi je i zatim podvuci karton....i onda jep rebacis

  6. #86
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Moja G.rossea je bila veoma zainteresovana za sve sto se stavi u terarijum ,odmah se okrene i krene dajuri ka meni i da spusta nogice na pincetu ili prste. Tako da me je veoma cimala sve dok je nisam stavio u manji terarijum i od tada samo je malo taknem da vidim kako je "raspolozena" i uzmem je "pick-up" metodom ili je blago poguram na dlan drugom rukom.
    Inace ona je on i ima oko 7 cm-a

  7. #87
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pod pickup metodom mislio sam na -The "Cupping" Method- ili pak na -The "Pinching" Method- u svakom slucaju i jedno i drugo je u sustini da tarantulu uhvatis izmedju 2 i 3 para nogu i jednostavno je podignes ili pak je celu poklopis i podignes.
    Naravno svako uzimanje je dosta stresno po ljubimca tako da ja svoje tarantule uglavnom uziamam samo pri ciscenju terarijuma, tada iskoristim priliku i za neku fotku.
    Slike Slike

  8. #88

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Dobro koliko sam shvatio NE UZIMATI TARANTULU U RUKU ako bas ne moras......a negde sam ovde procitao da je lik pustao da mu hoda po licu??
    I sad mi vise nije nista jasno.Terarijum jos nemam ali uskoro za 5 do 10 dana.Imam G.reseu velicine 7cm prvi ljubimac ovog tipa i normalno da imam zelju da je drzim u ruci,mislim zar niste svi??Shvatio sam metodu udaranjem po dupetu nekim stapicem ili necim slicnim.Shvatio sam da je vrlo miroljubiva i da ne ujeda.
    a onda vidim ovu sliku iznad kako je decko drzi....ja ne bi bas tako vec bi je pustio samo da hoda po meni.Jer smem to? jer necu da je maltretiram tako?
    i koliko puta to smem da radim recimo na mesecnom planu ? tj.da li bi trebao da je diram posle puta od 300km i menjanje kozice ili da je ne diram dok ne kupim terarijum?
    pozzz

  9. #89
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos008'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Postova
    210

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    vidi temu
    http://www.teraristika.org/forum/ind...ic,2333.0.html
    pa ako ima jos nesto pitaj

    Upoznaj je prvo pa ces lako....
    Poslednji izmenio marko; 08.01.09. u 12:19. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  10. #90
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    tarantule su ljubimci za gledanje...
    moje misljenje je da je ne treba uzimati u ruke ( i ako sam imao zelju da je uzmam (moju prvu tarantulu))
    treba je uzeti ako bas moras... i ako nema druge...
    a to je kad je prebacujes u neki drugi terarijum ( a ni tad ne moras da je uzimas (ima lepo objasnjen metod kao se prebacuje))
    ili kad ti slucajno tvojom ne paznjom izadje iz terarijuma pa kad krene da ti se secka po sobi (iz iskustva)
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  11. #91
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja cu tek dobiti tarantulu i mislim da necu moci da se obuzdam -- moracu da je uzmem
    ali sreca ovde lepo sve pise kako se to radi

  12. #92

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Iskreno ja svoju necu uzimati u ruke,nije da me je nesto strah nego nemam neku potrebu da je diram rukama.

    Ljudi kada bi drzali crnu mambu opet bi pitali "a jel smijem da je drzim na rukama"
    Extreme_Tech

  13. #93

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja moju prebacujem rukom, nije nešto otrovna pa mi ne predstavlja problem... Često je držim po rukamai mislim da se i sama navikla na moj miris pa se ne uznemirava nešto preterano...
    To sto te niko ne razume, to ne znaci da si umetnik!

  14. #94
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ma to nikad nemozesh znati .... i predpostavljam da je tvoja T josh mala ... ?

  15. #95

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    jeste mala je oko 4 cm je... ne znam još uvek nije bila agresivna prema meni, čudno ali kada vidi brata poludi načisto iritira je
    To sto te niko ne razume, to ne znaci da si umetnik!

  16. #96
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Hehe, tarantula bas i nema tako razvijen mozak da moze da vas razlikuje. Ne moze nikako da vas vidi pa prepozna. Ona ima neka cula, kao na primer culo ukusa moze da oseti hranu pre nego sto je pojede, i culo pokreta (pomocu dlaka moze da odredi tacno gde se plen nalazi koja je njegova brzina i velicina... A oci kod vecina vrsta paukova registruju samo svetlost od tame...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #97
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Tarantule niti vide niti mogu da se naviknu na nekog. Reaguju samo na trenutne nadražaje. Tarantula koja se često vadi je možda malo mirnija jer nema baš utemeljenu teritoriju i nije se odomaćila kako treba. Kada se tarantula lepo smesti u svoj terarijum ume da bude prilično agresivna pri pokušaju uzimanja. Smire se kada se jednom izvade.

    EDIT: Preteče me bifrost
    Potpis u pripremi!

  18. #98

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Paaaaa ne znaaaaam Znam samo da je ok prema meni Do kada videcemo jos je mala
    To sto te niko ne razume, to ne znaci da si umetnik!

  19. #99
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    hmmm,to puno zavisi od vrste,dodji probaj moju Crawshayi da pipneš...opa...iznenadjenje...

  20. #100
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Hehehe moj Crawshoi ima 4-5 cm i vec sisti helicerama
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •