Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 160 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #141
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Za koji dan prebacujem P. ornatu i to ću uraditi rukama. Nema potrebe za silnim pomagalima i ostlim čudima, pogotovo ukoliko se radi o tarantulama čiji otrov nije opasan.
    Naravno, ako neko ne želi da rizikuje ili ima bojazan da će ga tarantula ujesti ili ne zna kako bi reagovao da ona napravi neki nagli pokret/krene bežati, onda neka se posluži flašom ili neka jednostavno manji terarijum ubaci u veći i proba ju isterati uz pomoć štapića.
    Nema potrebe za velikom filozofijom, frižiderom i CO2.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  2. #142
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    kolko je meni poznato, Ornata bas i nije za zezanje... al dobro, ako imas neku web kameru, ili nesto slicno, stavi je sa strane i snimaj, bas da vidim kako to radis... siguran sam da ce i ostalima biti zanimljvo da to vide, a ne samo da citaju...

  3. #143
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao ZeleniMrav Pogledaj post
    To sam spomenuo jer neznam!
    Nisam htjeo pisat neke temp za koje nisam siguran da nekoga ne navedem na krivi put a za ovoliko znam da nebi naskodilo T...
    Ne znam ni ja druže, zato sam napisao da je to moje mišljenje.

    Miroslave ne bih ni ja baš preporučio ručno prebacivanje pokija, nisu to tarantule za igru. Jasno je meni sve, šanse za ujed su verovatno malo veće nego kod "new world" vrsta ali koliko god su te šanse male ipak bih preporučio prebacivanje tog roda pomoću pomagala, nikako rukama. Samo da napomenem da ne govorim ja ovo tebi, ti već sve znaš, govorim zbog ostalih koji čitaju ovo. Nemam apsolutno ništa protiv ručnog prebacivanja ukoliko su to mali primerci ili polno zreli mužijaci, u svim ostalim slučajevima gledajte da koristite pomagala.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #144
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Svakako se slažem sa Markom...nebi bezveze govorili da su Pokiji jedne od otrovnijih T.ja se nebi zezao i tako prebacivao..."bolje spriječiti nego lječiti"

  5. #145
    Ljubitelj egzotičnih životinja acak'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Ugrinovci - Beograd
    Postova
    248

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Nemam apsolutno ništa protiv ručnog prebacivanja ukoliko su to mali primerci ili polno zreli mužijaci.
    prvi put cujem sad za ovo, zasto su polno zreli muzjaci bezbedniji za prebacivanje? jesu mirniji, pitomiji na neki nacin? u cemu je fora... ?

  6. #146
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Imam neki lični utisak o tome, polno zreli mužijaci nisu zainteresovani ni za hranu a ne mene da ujedu. Kad smo puštali maculatu po rukama onda ti je sve jasno
    Poslednji izmenio marko; 14.03.09. u 23:25.
    There's no place like 127.0.0.1

  7. #147
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Miroslave ne bih ni ja baš preporučio ručno prebacivanje pokija, nisu to tarantule za igru.
    Slažem se u potpunosti sa tobom i nebi to nikome preporučio, ne samo za pokia, već za bilo koju otrovnu. Jednostavno hoću da osetim na tih par sekundi njeno tabananje po mojim rukama, a sad mi je prilika.

    Ova moja je dosta mirna. Kod mene je od 17. oktobra i samo je dva puta pokazala preteću poziciju i oba puta je bila čečkana. Jednom sam ju vraćao u ter, a drugi put sam izvlačio posudicu za vodu koja je bila ispod nje. Taj drugi put sam namarno nastavio da ju čačkam, kad je pokazala preteće boje. Njena reakcija je bila - polako povlačenje.
    Da je prgava, ne bi ju prebacivao rukama sigurno.

    Jedino mislim da ne treba puno filozofirati sa skoro bezopasnim vrstama.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #148
    Ljubitelj egzotičnih životinja twilight'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    234

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    sto se mene tice ja sam prebacivao rukama hommeomu sp.blue rukama ali sam imao skijaske rukavice koje ja mislim da ona ne bi mogla da probode a i de probode ne bi dosla do ruke

  9. #149
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Malo glupo pitanje, ali hocu da prebacim malu (5cm raspon) geniculatu rukom, pa me int. ako me slucajno ujede, koliko je opasan njen otrov?
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  10. #150
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    One imaju slab otrov. Jačine je kao pčelinji. Dakle, samo ukoliko si alergičan na pčelinji otrov, mogao bi imati probleme. Ali znaj da još niko nije umro od ujeda tarantule.
    Tarantulina poslednja linija odbrane je ugriz. Pre će pokušati da pobegne ili da baci iritirajuće dlačice.
    Moja genikulata je poprilično tolerantna i svaki put kad sam ju uzeo u ruke, prošetala bi malo i onda se skupila na jednom mestu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  11. #151
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja sam skoro dobio prvu t i trebalo je prebaciti u novi terarijum bojao sam se da ce me ugristi znao sam da necu umreti ali svejedno postojao je strah avaj uzeo sam flasu od 2l i isekao dno uhvatio cep i postavio flasu da T udje u flasu malko sam je pogurao sa mrezicom za hvatanje ribica i ona je utrcala i to me je malko preseklo mnogo brza zivotinja.ostavio sam tarantulu zajedno sa flasom ona je kasnije izasla ja flasu izbacio i eto... sad sam misljenja da tako moze da se prebaci i smrtonosna otrovnica bez ikakvog straha hehe

  12. #152
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja sam moju malu C.C. prebacio stapicem za uzimanje brisa,ostalo od moje bebice,kad smo je odrzavali odsecen pupak.
    Lepo sama se popne i krene ka drugom kraju stapica,taj drugi kraj je malo deblji i kad se popela,polagano sam okretao dok se nije spustila u kutijicu.

  13. #153
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pokusao sam danas da prebacim cyclosternum fasciatuma od 7-8cm (raspon nogu) iz plasticne kutijice u terarijum i nisam uspeo jer mi je jedna ruka onesposobljena. Ubacio sam kutiju sa T u terarijum i sada se nadam da ce biti radoznala da se proseta i da mi dozvoli da kutiju izvadim.

  14. #154
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    A sto je polako ne isteras nekim stapicem ili tako necim...?

  15. #155
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    nemoras nista sad da radis, izace sigurno
    ako ne mozes da cekas onda je malo cackaj stapicem da izadje iz kutije u ter

  16. #156
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Izasla! Jednom je danas vec krenula ali se vratila kada sam prisao.
    Sada je u novom ter.

  17. #157
    Član Morphy'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Mene nece biti u NS-u nekih mesec i po dana, pa hocu da prebacim tarantulu kuci u Rumu. Kako bi bilo najbolje da to izvedem? Da li mogu u terarijumu da je prenesem? Ili mozda cak da je ostavim ovde? Ali me onda brine vlaznost, morao bih doci s vremena na vreme da navlazim treset.
    Life ends so fast, so take your chance and make it last.

  18. #158
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ponesi terarijum ali nemoj mnogo da muckas da je ne stresiras.
    Opusteno!

  19. #159
    Član Radisa89'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Smederevo i Novi Sad
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja sam moju upravo transportovao autobusom iz novog sada do smedereva u terarijumu u kom je inace bila... nista joj ne fali... bar za sad

  20. #160
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ne sme da zastari ova tema zbog nas novih imam malu parahybanu i rozeu i ocu da ih stavim u malo vecu plasticnu ciniju,sad su u onom od senfa..naravno ne mogu da stavim shaku unutra,pa me zanima neki predlog kako da ih prebacim?
    obe imaju okko 1-1.5 cm...fala

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •