Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 140 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Sve je to lepo samo sto cu ja morati cetiri odjenom da prebacujem kad posrastu,e to ce da bude zeznuto.Drzim 4 H.Incei zajedno.

  2. #122
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    zasto je to problem?
    one su mrvice, mozes kasikom da ih prebacis

  3. #123
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Sad jesu a kad porastu?A i nenormalno su brze.

  4. #124
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    nahuskaj ih jedne na druge, onaj koji prezivi bice toliko naduven od prezderavanja pa ces moci lako da ga prebacis

  5. #125
    Član Mrak'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    tunguzija
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Posto cu verovatno dobiti H.Incei 5komada u posudi,zanima me kako je najbolje da ih prebacim svaku u posebnu posudu?

  6. #126
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ja mislim da ti je najbolje onako isecenom flasom i ispod papir...

  7. #127
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    U strahu da ovaj moj savet možda neće biti baš najbolje prihvaćen, ipak ga dajem. Ako su u pitanju male tarantule (u ovom slučaju i vrsta a i nisu odrasle) ja bi ih hvatao rukom. Kada su male, lako se provuku ispod flaše i onda postoji opasnost da ih priklještimo. Rukom možemo da kontrolišemo kako ih hvatamo a one su suviše male da bi nam bilo šta uradile.

    U prevodu: ma samo ih uhvati i prebaci
    Potpis u pripremi!

  8. #128
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Slazem se sa Genijem.Tako je najlakse.Samo pazi uzasno su brze.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  9. #129
    Član Mrak'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    tunguzija
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Najgore je od svega sto ne znam za sta da ih uhvatim,ne plasim se ja da ce ona da me ujede ili tome slicno nego da je ne ispovredjujem i osakatim..

  10. #130
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Samo je nateras necim da ti se popne na ruku i polako je prebacis u terarijum ili kutiju.I tako jednu po jednu.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  11. #131
    Član StefanUndy'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    55

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    da samo polozis ruku ispred nje i samo je polako gurkas malo po malo i ona ce se popeti na tvoju ruku...

  12. #132
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Samuel Marshall u knjizi "Tarantulas and other arachnids" kaze da on kod prebacivanja H.maculata-e(koja je isto jako brza i dosta otrovna) stavi terariju u frizider da je malo ohladi i tako uspori!
    E sad....terarij u frizider bas i nije tako lako smjestit ali moglo bi biti korisno kod premjestanja "opasnijih" i brzih vrsta.
    Zanima me jos dal netko zna koliko treba tarantuli da nakon "ulova" obnovi otrov i dal ona taj otrov iz zubi koristi za razgradnju pljena ili iz zeluca luci neki enzim/protein pa onda sve usisava nazad?
    Zanima me zbog toga jer bi onda bilo moguce da nakon jela tarantula ima manje otrova pa bi se sa time i smanjila opasnost od "tezeg" ugriza.

  13. #133
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    znas kad bih ja stavio t u frizider... ne postoje te pare.

  14. #134
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Pa za nekog ko zna šta radi ovo je sasvim legitiman postupak. Tarantule su sporije na hladnoći ali prevelika hladnoća ili preduga izloženost će je ubiti. Cilj je da se nađe prava mera. Ovakav postupak neće ostaviti posledice po tarantulu ukoliko se izvede pravilno.

    Ne treba ovo pokušavati ukolko ne znate tačno koliko vremena možete da je držite u fruižideru a da je ne ubijete. Mnogo je bzbednije da se malo pomučite sa raznim flašama i ostalim pomagalima pa makar trajalo i par sati .
    Potpis u pripremi!

  15. #135
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao boba Pogledaj post
    znas kad bih ja stavio t u frizider... ne postoje te pare.
    Pa nisam ni ja bas za to!I to bi mi bila ono najzadnja solucija koju bi koristio.
    Ustvari nebi ni mogao jer mi nijedan terarij nebi stao u frizider!
    Ali kad vec pise u knjizi mislio sam da ce ta informacija nekog zanimat ili mu pomoc.
    Znaci mozes stavit terarij samo na neko malo hladnije mjesto da je usporis i dobijes prednost.
    Naravno da je neces hladit ispod neznam 15-18 C ili joj naglo mjenjat temperaturu a na toj temp ce vec bit puno sporija.
    A koliko sam procitao iz iskustva ljudi koje je ugrizla T vecinom je bilo zbog nepaznje(npr. uzimanja T rukom) ili same brzine tarantule.

    Druga stvar gdje hladjenje T moze pomoci je kada se T ozljedi ili ima rane zbog loseg presvlacenja pa pocinje gubiti krv(hemolymph)!
    Kad je usporimo mozemo puno lakse i mirnje "zakrpati" rane npr. superljepilom i time sprjecit da T iskrvari i ugine.
    A sad ti uzmi ozljedjenu maculatu,OBT ili sl. T u ruke da je pokusas spasit bez da je ohladis ili nesto.....

    Ima jos jedna metoda koja je testirana(mada ne 100% sigurna i opasna za T) ali ljudi su tako uspjeli spasiti ozljedjene T je da su je uspavali CO2 plinom!
    Pomjesa se ocat i soda i time se pocinje stvarati CO2 plin koji "uspava" T tj. totalno je onemoguci na neko vrijeme.
    Znam da zvuci okrutno ali da moram birati izmedju sigurne smrti mog ljubimca i tako necega(hladjenja ili CO2) mislim da je izbor ocit.
    Poslednji izmenio ZeleniMrav; 13.03.09. u 10:16.

  16. #136
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Kod prebacivanja tarantula, pogotovo onih većih i bržih, najbolje je ne biti toliko nežan. Bitno je da ne prepadnete tarantulu, da ne pomisli da je u pitanju plen koji se iznenada pojavio i tome slično. Ali ne treba da se šunjate oko nje. Moje zapažanje je da se sve tarantule koje shvate da imaju posla sa mnogo većim i jačim protivnikom jednostavno umire i postanu jako pasivne, toliko da skoro da neće ni da mrdnu. Evo neki dan sam sa Markom premeštao H mac. Jedva smo je isterali iz terarijuma. Neko se nedavno izrazio na sledeći način: "Kao žvaku da sam gurao." Upravo ovako se ponašala makulata.
    Teško je povrediti tarantulu tvrdim predmetom ako je dodirujete po nogama i palpama. Abdomen je ono osetljivo i mekano mesto, koje takođe možete dodirivati kod prebacivanja samo nešo malo pažljivije. Dakle, slobodno budite malo grublji, i kad pomerate terarijum, i kad otvarate poklopac, i kad prilazite brlogu. Sve to će tarantulu malo demotivisati da pokaže zube...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  17. #137
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao ZeleniMrav Pogledaj post
    Zanima me jos dal netko zna koliko treba tarantuli da nakon "ulova" obnovi otrov i dal ona taj otrov iz zubi koristi za razgradnju pljena ili iz zeluca luci neki enzim/protein pa onda sve usisava nazad?
    Zanima me zbog toga jer bi onda bilo moguce da nakon jela tarantula ima manje otrova pa bi se sa time i smanjila opasnost od "tezeg" ugriza.
    Ne verujem da pri svakom ugrizu i svakom lovu iskoriste sve zalihe otrova, tako da o tome nemoj razmišljati. Da, taj otrov služi takođe za razgradnju. Što se tiče hlađenja spomenuo si 15-18 stepeni, mislim da je potrebna niža temperatura. Opet kažem, siguran sam da tarantula neće uginuti ni na 10-ak stepeni ako je ne ostavite dovoljno dugo na toj temperaturi. CO2 plin se uspešno koristi (na AB forumu može da se nađe jedna "operacija" gde je upotrebljena ova metoda).
    Ništa od navedenog nije potrebno, Geni i Grof je su sve rekli, budite grubi i ne radite to rukama ako su veći primerci u pitanju.
    There's no place like 127.0.0.1

  18. #138
    Član Mile'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Novi Beograd, Blok 64
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    meni ideja sa A4, ili nekim malo vecim papirom, zvuci najlogicnije (ne znam ko je to napisao), skoro mi je T, koja je doduse mala, ali opet, izasla iz kkipera, i cim sam je stavio na papir, momentalno je stala, i uopste se nije bunila, i mogao sam da manevrisem sa njom do mile volje! tako da i to moze da bude nacin!
    mada ne znam kako bi za vece primerke to funkcionisalo...

  19. #139
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ma rukom je najbolje, da ti se popne na saku

  20. #140
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Što se tiče hlađenja spomenuo si 15-18 stepeni, mislim da je potrebna niža temperatura.
    To sam spomenuo jer neznam!
    Nisam htjeo pisat neke temp za koje nisam siguran da nekoga ne navedem na krivi put a za ovoliko znam da nebi naskodilo T.
    A za CO2 sam procitao na forumu tarantulas.us ako nekoga zanima: http://www.tarantulas.us/forums/showthread.php?t=9646.
    Znam da vjerovatno nisu potrebne tako drasticne mjere al nek se ta informacija nadje i na ovome forumu.Tko zna.
    I slazem se da u normalnim okolnostima nista od ovoga nije potrebno.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •