Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 220

Tema: Prebacivanje tarantula

  1. #101

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Moja je Lasiodora Parahybana
    To sto te niko ne razume, to ne znaci da si umetnik!

  2. #102
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    moj isto šišti čim pošnem nešto oko nje da radim,i odmah diže noge u vis,brrrrr...

  3. #103
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    evo i moja a.g. se ne buni kada je uzmem , lepo mi seta po ruci
    [img=http://tubeimage.com/files/39zbatse9qnzori7yd37_thumb.jpg]

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Moj Smithi je neverovatan. Mnogo je agresivan, tacnije trenutno "zvace" moju pincetu koju
    mi je oteo dok sam pokusavao nesto da pomerim u terarijumu

    Ni ne pomisljam da ga stavim na ruku

    Boehmi je sasvim druga prica...
    Brain kills beer cells...

  5. #105
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Pitanja vezana za A. Geniculata

    ja uzmem plastičnu kutiju 15*15cm i poklopim ju sa njom i onda uzmem koricu od one bilježnice velike sa tvrdim koricama...znači onu prvu tvrdu... i lagano podignem kutijcu i podbacim koricu ispod i lagano pomičem kutijicu na koricu i pauk se kreče kako mu dodiruješ nogice....samo morašbit nježan...

  6. #106
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ok... e toncek jel bila mirna, nije napadala i to

  7. #107
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    a je kad sam spuštao kutijicu malo je lupila nogama po njoj al onda sam joj bacio malog dubija ko nokat velikog i kad ga je čapila ja sam je poklopio...pojela ga je u jednom zalogaju i onda sam za minutu nastavio s prebacivanjem...samo je prebaciš na koricu od bilježnice i onda staviš sa strane dok očistiš ter.,i onda kad je vračaš natrag isto samo pomičeš kutijicu sa korice i kad siđe na treset makneš sve...samo pazi da si nježan i pazi da te ne napadne...sretno!

    Citat Prvobitno napisao rassa Pogledaj post
    znam ja kako se prebacuje nego me zanima kako ju je on prebacio posto ga je jednom ujela, jednom napala kad ju je sliko pa kao sto je reko ne usudjuje se da joj prilazi
    ko kaže da se ja nje bojim...? naravno to je refleksno da se prestrašiš kad te napadne... ja nikad ne čačkam svoje pauke,volim da se sigurno osječaju i volim da su agresivni,a agresivnost se smanjuje čačkanjem i izazivanjem...rukom idem u ter.samo kad joj idem promijenit vodu u posudici i kad je hranim...

    uzmi veču posudu kad je budeš prebacivao jer joj možeš slučajno pritisnuti nogicu pa može doči do ozljede...

    i kad je prebacuješ,poklopiš je posudom i vadiš je van,zna se zaletit na stranu od posude nemoj se prestrašit i ispustit iz ruke koricu i posudu jer je tek onda možeš ozljedit...imaj u vidu taj refleks straha od ugriza ###...
    Poslednji izmenio marko; 08.01.09. u 11:23. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  8. #108
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ma ja moju rucno . . .stvarno je dobra.....nece ni crva da ujede

    a posle kad bude veca onda to....sa posudom (ili flasom) i ispod nesto .........

  9. #109
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Evo ja sam prebacivao prekljuce svoju A.Geniculatu i evo slike,morao sam da je uhvatim jer nije htela drugacije da izadje iz malog kipera.Moralo je na prevaru.Postavio sam joj ruku i polako je naterao da se popenje i prebacio je.
    Slike Slike

  10. #110
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Izgleda da mi je postala navika da se jurim sa tarantulama po kuci,juce su mi stigle 4 H.Incei od Kima i sve super dok ih nisam smestio u terarijum-kipper.Posle par minuta pocele su da strikaju po krevetu,poizlalile kroz rupice od kippera,male su oko 2cm.Poludeh dok sam ih pohvatao jos i cura htela da me rokne kad je videla da su pocele da setaju po krevetu.

  11. #111
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao D@nijel Pogledaj post
    Posle par minuta pocele su da strikaju po krevetu,poizlalile kroz rupice od kippera,male su oko 2cm.Poludeh dok sam ih pohvatao jos i cura htela da me rokne kad je videla da su pocele da setaju po krevetu.
    hahahahahahahaa uh moja je bila prisebnija nego ja dok je moja Irminia trcala po ogromnom lavoru...

    imem par piranja u vezi prebacivanja MANJIH, u ovom slucaju najvishe me interesuje P. Irminia poshto je JAKO brza....

    prica ide ovako, ubudjale su mi se grane koje sam stavio u plasticnu kutijicu, i otvorim kutiju (polovicno) da izvadim pincetom, kad Irminija istrca brze od mog pogleda ni ne secam se trenutka KAKO je izletela, samo se nashla spolja na zidu kutije...
    naravno sve sam to radio u velikom lavoru od metar x pola (mozda malo manje) bash u slucaju d ami pobegne...
    e sad, super bi bilo da se ona shetala po sredini, ali ne ona je jurila po ivici gde ne mogu da joj pridjem i poklopim je.....
    i tako ona trci stane pa opet juri...

    Citat Prvobitno napisao miljance Pogledaj post
    kad vidim kako trci kad samo zagrebem po poklopcu
    bash to kako sam spustio malo dalje pincetu u lavor tako je opet pojurila...
    bash nisam znao kako da joj pridjem a ZNAM da ce samo pitanje trenutka kad ce da krene uz lavor i izadje
    na kraju to se i desilo ali sam podmetnuo vec pripremljeno zvono od diskova i brzo okrenuo i poklopio u lavor........
    znam da sam mogao mozda da mu prikljeshtim nogice, ali shta sam drugo mogao ??

    AKO MOZE neko da objasni kako prebacuje brze T. pre svega Irminie....
    jer ste samo pricali od prebacivanju velikih....
    naravno ne ono "stavim manji T u veci pa sam izadje, jer uglavnom nije takav slucaj... (akd jeste onda je lako)

  12. #112
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Nisi napisao koliko je mala. Sa irminijama, murinusom, maculatom, dakle tarantulama koje su jako brze ja to radim na tepihu. Evo i zašto. Tepih je onako dlakav pa taratnule ne mogu brzo da se kreću po njemu ili bar ne mogu daleko da stignu. Naravno bitno je da blizu nemaš nikakav krevet ili bilo šta pod šta se taratnula može zavući jer onda ga možeš brijati. Ne koristim pri tom nikakve rekvizite sem ruku. Jedino pincetom ili kičicom malo dodirnem tarantulu na samom početku kako bih je pokrenuo. Nema neke posebne filozofije. Svako ima svoje načine. Ja na primer ne kapiram te radove sa kadom i lavorom ali eto, nekom je tako lakše...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  13. #113
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Takođe skoro sve rukama. Pinceta ili nešto slično samo kao pokretač celog posla, nakon toga sve ide ručno.
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #114
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja za moje (sem C. elegansa) koristim ruke i štapić kako bi ju pokrenuo. U slučaju da baci dlačice, a koristio sam štapić, neće velika količina doći do moje ruke. Ne vidim poentu onih silnih pomagala. Samo komplikuju stvari.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #115
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    ma mala 3cm... ova druga je josh manja...
    pa ja nemam problema sa "pokretanjem" jer ova sama juri ko blesava, radio sam na sred sobe, ali relativno blzu mi je krevet, jedino to shto kazesh da sporije ide po tepihu to nisam znao (nemam iskustva)
    po njenom ponashanju nisam siguran da bi stala na sred tepiha dok ne dodje do nekog "uzvidjenja" koji lici na "kraj" i tu stala... zato sam se i uprpio kad je krenula da luduje...

    to shto ne kapirash to je zato shto si iskusan i radio si milion puta... ali svakako da ima razloga zashto je bolje raditi U "necemu"...

    nisam imao niakd problema sa cyanom i Roseom, (do dushe nemam ih ni pola godine) oni su dosta mirni, ali ove dve MALE irminie su me bash 2 puta isprepadale...

    cao i ova josh manja, prvi put je tako pojurila iz one "epruvete" stajao sam mirno ali je bash brza....
    ova veca evo i sad po kutiji luduje vrti se u krug... a na svaki i mali potres oseti i spremna je za trku...
    zato i pitam...jedino da je zgrabim u ruku i prebacim... sledeci put popijem par piva i hvataj "komarca" shalim se naravno...

    ajd ako imate josh neki predlog... verujte mi nisam jedini koji ima problem sa njom, znam BAR josh jednog kah kah BOBA kah kah bice veselo prebacivati po dve bezobraznice hehe
    Poslednji izmenio SxOne; 12.02.09. u 02:46.

  16. #116
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Ja sam to u par navrata radio u kadi. Uglavnom sačekam da se umire nakon bežanja pa ih poklopim nečim polako. Nikada ne žurim.
    Potpis u pripremi!

  17. #117
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Imam još jedan savet. Kod tih malecnih penjača, najbolje je da imaš majicu bez rukava ili bar kratkih rukava, jer se lako može desiti da ti se tarantulica brzo popne na ruku i podvuče pod rukav. Čak valja biti i upasan. U takvim situacijama ako si sam i nema ko da ti asistira može stvar loše da se završi. Uglavnom je bitno da se ne paranoišeš i da tarantulu ne izgubiš iz vida.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  18. #118
    Ljubitelj egzotičnih životinja Neca'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Novi Sad , Srbija
    Postova
    116

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Dobro je to sto je grof spomenuo da se sporije krecu po tepihu . Moja je jednom zbrisala iz ruke i pala na kreve na kojem je bilo cebe , dosta se trudila ali se jako jako sporo i smotano kretala .
    Eto , svako u kuci ima cebe , a mozda bi i neki peskir mogao da posliuzi ...

    Pozdrav ..

  19. #119
    Ljubitelj egzotičnih životinja boba'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Hvala na informacijama, znaci dosta posto sam i ja u zescem tripu kako cu ih prebaciti kad porastu. Irminia je cudo, odusevljen sam a u isto vreme i zaplasen cinjenicom koliko je brza.

  20. #120
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Prebacivanje tarantula

    Citat Prvobitno napisao Geni Pogledaj post
    Ja sam to u par navrata radio u kadi. Uglavnom sačekam da se umire nakon bežanja pa ih poklopim nečim polako. Nikada ne žurim.
    da razmishljao sam sledeci put da radim u kadi posle ovoga shto se dogodilo,
    meni je u tom lavoru bio problem da je poklopim jer stane u onaj zljeb (spoj dna i zida) i ne mogu da joj pridjem, u kadi je veci luk...

    Citat Prvobitno napisao Grof Pogledaj post
    najbolje je da imaš majicu bez rukava ili bar kratkih rukava, jer se lako može desiti da ti se tarantulica brzo popne na ruku i podvuče pod rukav. Čak valja biti i upasan. U takvim situacijama ako si sam i nema ko da ti asistira može stvar loše da se završi. Uglavnom je bitno da se ne paranoišeš i da tarantulu ne izgubiš iz vida.
    da i to je dobra ideja, razmishljao sam da moze da se zavuce u rukav...
    a trudim se da ostanem miran da je ne povredim, a da je drzim stalno na oku hmm mnogo je zaje*ano brza a josh i mala hehe

    @Neca
    dobro si preneo svoja iskustva sa "smotanim kretanjem" hehe

    Citat Prvobitno napisao boba Pogledaj post
    Hvala na informacijama, znaci dosta posto sam i ja u zescem tripu kako cu ih prebaciti kad porastu. Irminia je cudo, odusevljen sam a u isto vreme i zaplasen cinjenicom koliko je brza.
    ja sam lepo rekao da ima "BAR josh jedan" kome ce ove informacije mnogo znaciti, a siguran sam i svim ostlaim pocetnicima koji ce imati arborealne vrste...


    hvala na savetima ako ima josh recite....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •