Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 28 od 28

Tema: Domace zmije

  1. #21
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    Da u pravu si zato sam i rekao pre svega za vece otrovnice, no ako imash dobru odecu i neshto veshtine pregrmecesh i bez nje. Da budem iskren malo je muchno nositi to i ostavljati ga pored sebe prilikom svakog podizanja kamenja. Generalno to se u Evropi skoro i ne koristi (ne samo zbog teshke nabavke, nego i zbog potpuno drugachijih vrsta u odnosu na druge kontinente), no ako ti je lakshe da radish sa tom opremom i pomaze ti samo napred majstore.

  2. #22

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    slazem se da nije potrebna,ali od viska glava ne boli...i kao sto rece nenad dobra je stvar za vadjene zmija tamo gde ne moze da se pridje

  3. #23

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    evo danas sam bio na avali, video sam caspiusa ali nisam uspeo da ga uhvatim bio je u zidu,a taj zid uopste nije nizak...


  4. #24
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    To se radi ovako:




    To je taj zid, ali ne verujem da je isti caspius

  5. #25
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    Svaka chast, za to ti trebaju free climbing sposobnosti ili visina. Ja imam ovo drugo i neshto malo ovog prvog. Drug herpetolog (Djuraka) iz NS-a trenira free climbing, a to ti je na nekim terenima zaista potrebno. Pa da teshko da je bio isti caspius. pa ih stoga u buduce obelezavajte, upravo zbog toga.

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    Ma, nije isti caspius, ovo je slikano pre dve godine. Inace, ne volim free climbing - opasno!

  7. #27
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    slike su ti odlicne ali mislim da su evropske zmije manje atraktivne ka naprimer zmije sa drugih kontinenataaaa....mislim da ih netreba drzati u terarijumu.....moje misljenje...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Domace zmije

    Kako koja. leopard smuk, prugasti smuk, shilac (Platyceps najadum) i poskok su bar meni atraktivne zmije. Nisu mi nista manje lepe od kingsnaka npr.
    Ne treba drzati u terarijumu zmije iz prirode, tu se slazem, ali ove zmije se gaje u inostranstvu, razmnozavaju ih i cuvaju ljudi. Nama mozda nisu atraktivne, nekom iz Amerike mozda jesu . Nekom ko stalno u prirodi i oko kuce vidja kukuruzne smukove, poskoci mogu da budu zanimljivi ljubimci jer ih nema na svom kontinentu u prirodi. Ljudi tamo cuvaju sve i svasta, samo je ovde broj vrsta u opticaju mali

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •