Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 26

Tema: Decko ili devojcica?

  1. #1
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Decko ili devojcica?

    Malopre se presvukao/la, pa me zanima da li je musko ili zensko, meni lici na devojcicu...

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    mora da mi kazes koja T ?
    malo je mutnjikavo , kazi mi da li izmedju gornjeg para pluca ima nesto nalik dzepu , visak koze kao falta?
    ne moguda razaznam jer je u jednoj ravni.kad kazes ime znacu kako treba da izgleda spermateka pa ce biti mnogo lakse
    ako je chliobrachys sp (nema pojma zasto mi ta t na pamet) onda je muzijak ak oje iz roda brachipelma imas sanseda bude zenka jer one imaju djep koji mozeda se utopi u kozu pogotovu sto je koza jos sveza i ima bljesak koji me buni...
    bitno je da gledas ofo sto je u fokusu vodoravna brazda da li ima iznad nje ili ispod viska koze kao izvrnuti dzep iz farmerica


    ja sma zapeo sadjepovi
    ha

  3. #3
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    brachypelma albopilosa je u pitanju, a sto se tice tog izvrnutog dzepa, to znam, kao neki jezicak, ali ne videh, pokusacu da slikam jos, ali ona je jako mala jos uvek...

  4. #4
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    evo jos jedne slike, ako ista pomaze...

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    izgleda da imas muzijaka

  6. #6
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    pa dobrooo... nadam se da je druga devojcica...
    Hvala na pomoci!

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Ja se nadam da nije . Malo smo u nedostatku sa muskinjama smithia pa zato. Nadam se da mi ne zameras.
    Ovo lici na deckica mada ti je pauk jos mali. Vreme ce reci da li smo pogodili ili ne!

  8. #8
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    hehehe, ma nek su zivi i zdravi!

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Ja mislim da je zenka
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Ne'u da kvarim zabavu ali je ovo definitivno zenka po meni, pa to sto se lose vidi to su spermateke...ja sam identicne video kod B.boehmei...

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    ja ne mogu da vidim suvise mi je mutno da bih tvrdio. ako moze da se pomere iglom napred nazad onda jesu ali ovako je suvise dvodimenzionalno.
    moj metod je 3X za redom potvrditi pol (kod malih) i naravno na dodir .,.. vizuelno uvek covek moze da pogresi

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    90% ženka. (Gavo u pitanju je albopilosum, a ne smithi)

    Iako se na slici ne vide jasno spermateke, suviše je to neravno da bi bio mužjak. Mužjaci imaju samo glatku kožu na tom delu i ništa više (imam jedan primerak ).
    Potpis u pripremi!

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Citat Prvobitno napisao Jenna
    pa dobrooo... nadam se da je druga devojcica...
    Hvala na pomoci!
    @Geni:
    Znam ali ova druga o kojoj Jenna priča je B. smithi. Slučajno znam da ima i smithia pored albopilose

    Najbolje da sačekamo sledeće presvlačenje pa da vidimo šta je. Tu na slici se ne vidi jezičak spermateke, ali ima neravnina. Zbog Jenne se nadam da će imati više sreće od Genija, tj. da je devojčica . Videćemo

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Aaaaa... ok, nisam pratio radnju

    Citat Prvobitno napisao gava
    Ja se nadam da nije . Malo smo u nedostatku sa muskinjama smithia pa zato. Nadam se da mi ne zameras.
    Za parenje neće biti problema, mislim da Žarko ima mužjaka B.smithi. Za Jennu je bolje da su obe njene Brachypelme ženke. Tako će moći još mnogo godina da se druži sa njima.
    Potpis u pripremi!

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Ne znam kako mislite da je mužjak...kao što Geni reče treba da bude sve ravno kod mužjaka a ovde se, ne baš najjasnije, vide spermateke još onako zaokružene u udubljenju malom. Ja sam ubeđen da je ženka.

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Nisam siguran. Kad vidim prvu sliku pomislim da je mužijak,ali kad vidim drugu pomislim da je ženka. Stvarno ne znam

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    ja se ne bih kladio nisakim,jer sad je lako podleci vecini i sugestijama. nadma se da je zenkica. ali meni je slika bila suvise mutna da bih tvrdio to. drugo presijava se i vlasnik je reko da ne vidi dzep?

    ako ona ne vidi u 3d zasto bi se videlo naslici. a znam nasta mislite onaj talas rose koji se nazire kroz maglu..(.to je i mene mucilo tako da sad bis se slozio ali veorvatno zbog tog sot i ja sad vidim ono sto svi zele )to sam i ja pomislio ali takav odbljesak se cesto dobija kad gledas na mikroskop .


  18. #18
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Ima tema na kojoj ste postavljali slike vasih ljubimaca sa ili bez spermateka, ali ja sad ne mogu da je nadjem da bih uporedila, pa ako neko zna, nek postavi link...

  19. #19
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Ne sećam se da je bila posebna tema o spermatekama. Bilo je mnogo potražnje za takvom temom, ali nemamo dovoljno veliki fond slika da je napravimo.

    Imaš u mojoj temi o Brachypelmama dosta slika spermateka http://www.teraristika.org/forum/ind...pic,169.0.html
    Potpis u pripremi!

  20. #20
    Član Jenna'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Decko ili devojcica?

    Nasla sam slike i uporedila i evo sta mene buni... Ovaj deo sto sam obelezila ne videh kod muzjaka, ali ima kod zenke, stim da se na drugoj slici jasno vide spermateke, a kod moje toga nema...











Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •