Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 21

Tema: Terarijum za bradatu agamu

  1. #1
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Terarijum za bradatu agamu

    Ovo je terarijum koji sam napravio na zahtev jednog mog drugara pa reko da podelim sa sirom javnoscu kako sam ja to izveo.
    U principu izrada je trajala oko 2-3 dana i iako sam zadovoljan kako je ispao dosta vremena je oduzela izrada.
    Slike Slike

  2. #2
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Terarijum za bradatu agamu

    jos malo fotki
    Slike Slike

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    ravno fenomenalno svaka cast
    2 pitanja
    odakle ti klizaci?
    i cime si mazao pozadinu?lici mi na neku glinu?i da li se lako ljusti pozadina...
    ako je za b agamu moze da se desi da je okrzne i unisti ?

  4. #4
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Klizace sam kupio u 'Sve za stolare' u Ustanickoj u Beogradu. Gornji i donji klizac su iste dubine. Stakla u trenutnoj izvedbi nisu predvidjena da se vade vec da smo klizaju. Naravno ukoliko postoji potreba uz pomoc skalpela moguce je skinuti klizace pa ponovo ih nalepiti.

    Pozadina je napravljena od stiropora. Stiropor je nalepljen za zadnju stranu ( a ne mora da bude) i preko toga je oblikovan sa lepkom za plocice, malo akrilnog sivog silikona da se zamazu promakla mesta i posuto je peskom (tj. posipom za ptice). Inace ova dva mesta su predvidjena da bradata bleji po njima tj. dovoljno su cvrsta, lepak za plocice je dosta cvrst da moze da nosi tezinu (kako neki 'strucnjaci' kazu oko 10kg). E sad da li moze da je okrzne i unisti... ne'am pojma ali masa je kad se osusi slicna malteru i na moja obicna udaranja rukom i drmusanje ne reaguje.

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    kakav je taj lepak?
    ajde baci lsiku da vidim ?
    rastvara se u vodi?
    pitam te jer sam ja koristio fugu da mazem ....

  6. #6
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Nemam fotku .
    Ma najobicniji lepak za plocice i za stiropor- i da - rastvara se u vodi. Udjes u bilo koju farbaru i trazis lepak za plocice. Fugu sam i ja prvobitno hteo da stavim ali ona nije cvrsta tj. vise je za ukras i puca.


  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    bravo bravo
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Opa. Sviđa mi se . Klizači i pozadina su ono što mi je nedostajalo u mojim 'planovima'. Ovo mi se sviđa.

    Napiši dimenzije.
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Terarijum je za svaku pohvalu, jel si na lepak odmah bacio pesak ili sicekao malo? Jel je to neki bledo zuti posip? Koliko si nanosio puta lepak i kako si oblikovao stiropor, samo skalperom?

  10. #10
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Dimezije su 110*50*50
    Prvo sam ostavio lepak da se malo prosusi posto njemu ionako treba 5-10 sati da se bolje stegne. Ja sam posuo pesak posle 2-3 sata a naravno da moze i odmah.
    Lepak sam naneo samo jednom, a bio sam u dilemi da li i drugi sloj da nanesem zbog propustenih mesta ali sam to doradio sivim akrilnim silikonom.
    Inace stiropor se kupuje u tablama 2, 3, 5 cm pa sam ja uzeo onaj od 5 i isekao neke komade i zalepio ih tako da dobijem te 'kucice'. Dodatni reljef sam napravio sa skalpelom izdubljujuci i 'kresuci' ostre ivice stiroporoa. Naravno svo akanje oko stiropora je zavrseno pre nanosenja lepka.

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Tako sam i mislio, postaviću ja nadam se ceo postupak, kada budem pravio neke pozadine(nadam se u četvrtak).

    Sve je super, jedino što si trebao rešiti to sa staklom, da može da se vadi, ipak je lakše nego da se seče vodilica da bi izvadio staklo...

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    ja ne znam da negde ima da se kupe vodjice koje ti zelis kimo?
    ja svoje pravim

  13. #13
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Pa razmisljao sam ja o tome da napravim i ja svoje od letvica, uzmes cirkular i samo izdubis, tako ih pravis Zarko zar ne? A ne treba da se seku vodjice kad oces staklo da izvadis vec samo ispod vodjica da se skalpelom prekine lepak koji je prilicno elastican. Ali nije najsrecnije resenje slazem se, tj. nije prakticno. To mi u stvari i najvise smeta kod ovog terarijuma. Ali iskreno meni lepse izgleda ovako nego sa drvenim vodjicama.

  14. #14

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    jako se tesko prave letvice. jedan od problema je sto cirkular (moj ) ne moze da se spusti do dole i ima neki metalni granicik koji mi ne dozvoljava da napravim dov oljno duboke rupe...
    tak oda koristim neku inprovizovanu masinu koju je moj cale napravio

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    zašto moraš skidat vodilice da bi izvadio staklo?

  16. #16
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Pa zato sto su vodilice iste dubine, oko 5mm obe. A staklo ulazi u obe vodilice skoro celom dubinom.
    Mogao sam sa strane da ostavim prorez pa da se vadi na stranu...

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    ja bih hteo da se malo umesam oko pozadine, ustvari prvoda kazem da mi se ter svidja i da ja planiram nesto slicno u nekoj blizoj buducnosti, pozadinu mislim da je bolje praviti od stirodura zato sto je cvrsci. kao premaz mozete da koristite, to ja koristim u aq zato sto je inertan materijal,izolit flex stim sto dobijete neku sivu boju kamena, ali ima ga u raznim nijansama, a posle mozete da premazete akrilnim bojama koje koriste slikari. nisu otrovne sigurno jer jedan komsija je slikar i kad je bio optuzen od starne svojih komsija da ce da im otruje decu bojama on je uzeo namazao ruke bojom i poceo da jede, a pritom ih takodje koriste za farbanje pozadine u aq. a sto se tice stirodura zahvalniji je za oblikovanje jer se ne kruni kao stiropor, mozete da pravite kojekakava udubljenja da izgleda prirodnije.

  18. #18

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    a sta je sa ovim lepkom za plocice??
    njega nema potrebe da mazes akrilnim lakom...on se stvrdne i ne mrda

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    Citat Prvobitno napisao miljance
    Pa zato sto su vodilice iste dubine, oko 5mm obe. A staklo ulazi u obe vodilice skoro celom dubinom.
    Mogao sam sa strane da ostavim prorez pa da se vadi na stranu...
    a zašto ne koristiš jednu vodilicu dublju jednu plitku? tako se koristi za terarije i sve ostalo......

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Terarijum za bradatu agamu

    zato sto nema da se kupe tu gde kupuje....
    inace ja ih zato pravim od drveta da bi staklo mogo da skidam ...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •