Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 26 od 26

Tema: Agresivnost kod tarantula

  1. #21
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Agresivnost kod tarantula

    Može svaki početnik da ju uzme. Laka je za održavanje. Ne spada u agresivne tarantule i najčešće u slučaju opasnosti šmugne u rupu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  2. #22
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Agresivnost kod tarantula

    Javite se coveku TheBacko da vam objasni sta znaci agresivna tarantula. Pipnes terarijum i ona krene da udara po keeper-u kao da je bodes iglom. Komsija,ako vidis post objasni. Ni T. blondi ne radi to sto radi ova,fantasticno koliko je lepa i simpaticna za posmatranje. Pozz

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Agresivnost kod tarantula

    Zanimljiva tema i ako je prilicno stara. Moje misljenje jeste da je mala tarantula za pocetnike bez obzira na vrstu. Kako bude rasla tak oce se vlasnik uciti i navikavati i nece biti pocetnik ni ako bude neka nastrana jedinka.

    Ja opet imama misljenje da je moja Rosea agresivna i ako joj to ne ide nikako na ruku jer Rosea spada u mirnije vrste.

    No, koliko imama iskustva, nema snase da je diram štapićem kao sto se cimaju tarantule u neku cašu kada se selu iz terarijuma. Uzimanje u ruke takodjer.

    Vec je duze vremena ofanzivna. Jako rijetko bjezi. To su samo slucaji kada nekada klepim poklopcem od posude pa imama osjecaj da je u tom trenutku spavala i ne zna sta se desava.

    Bezprob puta sam udario u posudu, zatresao nepaznjuom i ona se samo pokrene ali ne i da ovako reaguje.

    KAda joj nesto diram, vecinom su reakcije ofanzivne. bas neki dan mjenjam vodu, pomjeram čepić. Bila je okrenuta skoro ledjima i ne toliko blizu. Slijedece sto sam vidio jeste da drži čepić nogama i tako me svaki put trzne jer zaista nema sanse da maknem ruke kada bi imala namjeru danapadne.

    Jednom je drzala noge iprred kućice, onako izvucene, ja sma ih malo dirnuo a ona je izletila "bjesna" ..jedva se smirila.

    Hranu kada ponudim, uvjek uzme da je provjeri i ako nece da jede, ne ujeda svaki put vec sao drzi nogama da ne pobjegne. Kada dosadi, okrene se ali kada htjednem da izvadim ..eto je nazad, ne da. Par puta mi nije dozvolila da iznesem.

    Sve u svemu, bilo je par navrata da krene na mene.. odnosno na ruku ili pincetu. Ne mogu da se sjetim da je htjela zabadati zbube ali je bila dosta ofanzivna. Par puta je bjezala ali rjetko. vecinom je to bilo kada je bila manja i kada je bjezala u kućicu. Sada u kućicu i ne ide. Valjda se osjeca sigurnom.

    U biti se slazem sa recenim, opet kazem, jeste tema stara ali i korisna. Svaka tarantula moze biti agresivna i izvrsiti napada i nema opravdanja da su neke manje agresivne.

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Agresivnost kod tarantula

    Moje geniculata je agresivna i napada jedino kad joj dodje period da treba da se presvuce... Cudno, al tako je. A o H.lividumu necu ni da pricam. To je ludak.
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  5. #25
    Član TheBacko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Agresivnost kod tarantula

    Citat Prvobitno napisao ujka_zero Pogledaj post
    Javite se coveku TheBacko da vam objasni sta znaci agresivna tarantula. Pipnes terarijum i ona krene da udara po keeper-u kao da je bodes iglom. Komsija,ako vidis post objasni. Ni T. blondi ne radi to sto radi ova,fantasticno koliko je lepa i simpaticna za posmatranje. Pozz

    Izvinjavam se što ranije nisam video post... Pa pošto me je komšija prozvao da se i javim!
    Naime tarantula o kojoj priča je p.murinus, verujem da svi znate ko je i šta je da ne davim.. ali ova je malo specifična čak i za jednog murinusa... nikada je nisam držao, maltretirao ili uopšte cimao a dobila je narav stvarno strašnu..obzirom da sam sve postove u ovoj temi pročitao izbeći ću ono - agresivna , opasna...
    na svaki pokret terarijuma ili otvaranja terarijuma diže se visoko u odbrambeni položaj, kojim po mom mišljenju želi da uplaši potencijalnog napasnika, i kreće zubima da napada u pravcu odakle dolazi pokret.. ne prestaje dok se sve ne umiri.. nijedna druga T. koju imam ne reaguje ni izbliza slično...
    bilo ovo agresivno ili ne ja je ne bih menjao nizašta na svetu .. fantastičan pauk - Hvala BLUE
    inače da se vežem za celu temu .. i po meni ne postoje tarantule za početnike ili ne, ne postoji agresivna, mirna ili već kakva.. postoji jedinka koja je vaš ljubimac i to je to...
    uostalom da se malo našalim - ako neko ima agresivnu sestru, devojku.. a početnik je, nek se slobodno javi - otkupljujem sve "agresivne" vrste!
    in the leaf we trust!

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja Liman'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    alkoholand
    Postova
    128

    Uobičajeno Odg: Agresivnost kod tarantula

    zanimljivo koliko se razlikuju jednike. npr, moj murinus ni blizu nije toliko agresivan. skoro sam ga prebacivao u vecu posudu i nije ispoljio ni najmanju dozu agresivnosti a gurao sam ga pincetom sve vreme . jedino sto sam ga malo vijao po krevtu doduse, to i ne cudi s obzirom na njihovu brzinu.

    inace, imam i boehmei muzjaka, taj je uzasan. na svako pomeranje kutije skace, propinje se i to. bas neverovatno.
    izgubljeno je samo ono cega se odreknemo!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •