Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 200 od 239

Tema: Izleti 2007

  1. #181
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Svi grizu, ali su najgori balkanski smuk (Hierophis gemonensis), shilac (Platyceps najadum - nije me ujedao ali sam cuo da gadno grize, a cak ima i malo otrovnu pljuvacku, pa to dosta boli), stepski smuk. Sve te tri zmije nekad su bile svrstavane u rod Coluber, za koji vazi da je malo agresivniji i nemirniji od drugih rodova. Mogu bas dobro da te izujedaju.

    Sto se tice eskulapa, prugastog i leopard smuka, koji su nekad bili svrstavani u rod Elaphe, oni su nesto mirniji, ne grizu tako gadno, uglavnom, i brze se smire. Sve ove tri vrste su ljudi uspesno drzali i pripitomljavali u zarobljenistvu, a to vazi i za Coronellu koja najcesce gricka, ali ne preterano jako i brzo se smiri.

    Natrixi - belouske i ribarice, prakticno nikad ne grizu, ali je gore kad te usmrde, veruj mi.

  2. #182
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Danas sam cuo od jednog lika da je vidjao zvecarke u Deliblatskoj pescari, da li je to moguce?
    Mora da se on to nesto istripovao, sta mislite?
    Nenade...?

  3. #183
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Lol zvecarke u deliblatskoj!?!?? To mi zvuci potpuno nemoguce, a uostalom Deliblatsku sam presao sirom pa u krug i nidje traga od zvecarke
    Nenade, dje si isao u Makedoniji? Javi kad budes isao na prolece, i ja obozavam Mk za terene
    Pozzz
    Filip

  4. #184
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Ja sam cuo vise puta da su ljudi vidjali zvecarke kod nas, kao i koralne zmije i velike pitone. Pre par dana mi je neki covek iz Like ispricao kako je u njegovom kraju coveka ubio piton, negde u prirodi. Ja ljude ne ubedjujem da to nije istina, samo klimnem glavom i kazem - svasta se desava... A da ne pricam koliko sam puta cuo da poskoka i sharki ima i u Beogradu, sto nije istina. Dakle, nikakve zvecarke na ovom kontinentu.
    Filipe, hteo sam da idem na Prespansko jezero, ali cu ici na prolece, najverovatnije.

  5. #185
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Tako sam i ja rekao ovom liku, nisam cuo ,a on nastavi da me ubeđuje kako je video, i reko pa dobro onda verovatno ih ima ako si ih video iako sam bio ubeđen da ih nema i da lik ili laze ili ko zna sta je video!

  6. #186
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    U strahu su velike oci . Mozda ne laze, nego stvarno misli da je video.

  7. #187
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Tako sam i ja kao klinac video sarku u svom dvoristu, ono sto sam ti pricao!

  8. #188
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Meni je neki covek u Valjevu, pre par meseci pricao da su na nekom jezeru, u blizini, vidjene zvecarke. Kasnije je kao dosao neki novinar da to istrazi, i on je video zvecarku. Tako da je prica istinita, po tvrdjenju tog coveka. On kaze da je neko sigurno kupio ove zmije u inostranstvu, i posle ih pustio, a one uspele da ostanu ovde, i prezive nasu zimu. Cemu potreba ubedjivati ga da nije u pravu, kad je to nemoguce, znate kako su ljudi tvrdoglavi.
    A i ona prica da smukovi piju mleko, ili da poskoci skacu. Tesko je ubediti ljude da to nije istina. Svako ce reci da je to licno gledao ili da su mu roditelji gledali.

  9. #189
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Evo slika, dakle, juce smo isli u Valjevo, na Gradac, Bogica, Aleksandra, Grisha, Blui i ja. Nismo imali neki preterano uspesan ulov, ono sto je bilo najzanimljivije je ovaj mali poskok. Smoricu sa slikama, ima ih mnogo, ali sta da vam radim

    Vipera ammodytes - poskok



















  10. #190
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Poskoke smo nasli ispred neke pecine, odnosno tunela koji su ljudi davno poceli da kopaju, pa ostavili. To je na nekoj uzbrdici, vrlo nezgodnoj za penjanje, a pogotovo za silazenje, pa tu ljudi retko i dolaze, mislim. Nasli smo dva mladunca, od kojih smo jednog uhvatili. Posle slikanja smo ga vratili, i nasli ga opet na istom mestu, par sati kasnije. Na poslednjoj slici se vidi njihovo staniste. Tu se kriju ispod kamenja, i hrane insektima (skakavci, zrikavci, itd) i gusterima, dok su mladi. Posle prelaze na glodare.
    Na cetvrtoj slici vidi se glava odozgo, na kojoj su sve krljusti slicne velicine. Kod colubrida uvek postoje uvecane plocice na glavi, sto moze da se vidi na ranijim slikama u ovoj temi. Ali, kod poskoka i mnogih drugih viperida nema uvecanih plocica.
    Samo da dodam da je pretposlednju sliku uslikao Grisha, ja sam imao problema sa aparatom.

  11. #191
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Prelepa bebica, nema sta...
    Al sad ti meni objasni, kako ga hvatas rukama tek tako. I ti mali imaju otrova dovoljno da naprave stetu.

    www.helpanimals.org.rs

  12. #192
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Prvo sam mu podmetnuo flasicu ispred glave a onda ga stapicem poterao unutra. Posle smo ga izvukli iz flase, i dugo ga slikali. Nije pokazao znake agresivnosti, pa sam ga uzeo u ruku. On je samo mirno lezao i akumulirao toplotu. Predivna zivotinja!

  13. #193
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Jeste, tako mali su mnogo lepi??
    Prosto da covek pozeli da ga donese kuci. Al neka ga tamo gde jeste, bolje mu je

    Ja sam prosle godine isao kanjonom reke Gradac, sa jednim prijateljem iz Valjeva. Bio je bas lep dan, ali osim jedne belouske (bar mislim da je to bila, jer je samo smugnula) nista nismo videli. On me je ubedjivao da tamo ima mnogoooo poskoka, i raznoraznih azdaja, al nista od toga nismo videli.
    www.helpanimals.org.rs

  14. #194
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    I ja sam slusao price kako na Gradcu ima poskoka na svakom koraku. Pored reke, bukvalno na svakih par metara po neki poskok. Al, eto, dva puta sam bio tamo i nisam naisao na takvu situaciju. Ima najvise ribarica, i njih ljudi verovatno mesaju sa poskokom.

  15. #195
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Posto Nenad nije nista slikao osim poskoka da postavim slike drugih zivotinjica!


    na milipide smo prvo naleteli




    pa onda recni rak


    a za ovu gusenicu niko nije znao koja je!

    Slike poskoka necu postavljati jer ih je Nenad dosta postavio, a i da mu ne nabijam komplekse

    @Nenad : mogao bi sliku pastrmke da postavis,bolje ti je ispala nego meni!

  16. #196
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    E da, evo kao to sve izgleda iza foto aparata!


  17. #197
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Citat Prvobitno napisao Bogica1985


    a za ovu gusenicu niko nije znao koja je!
    Pa zato sto niste vodili entomologa sa vama tc...tc...tc...
    To je gusenica familije Sphingidae ili veštice po narodnom, a trebalo bi da je vrsta Agrius convolvuli, jedna od najcescih na nasem prostoru...
    Pozzzz
    F.

  18. #198
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Obzirom da su u velikom broju postavljene slike "ulova" na poslednjem izletu od strane Nenada i Bogice, hteo sam
    da bacim samo jednu fotku, koja pokazuje odlicnu atmosferu i druzenje, posle duze setnje po sumi.
    Valjevo je stvarno odlicno mesto za ovakve izlete (iako sam u pocetku mislio da idemo u Vrsac ), gde pored prelepe prirode, ciste reke i raznih zivotinjica, moze da se nadje i toceno pivo za 60 kinti, a domaca rakija za samo 25 dinara u sred sume!

    Nadam se da ce nam se u buducim akcijama pridruziti jos ljudi dobre volje i kondicije!
    Pozdrav svima!
    Poslednji izmenio nenad; 11.05.10. u 22:11.

  19. #199
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Veceras sam se dogovorio sa drugom i sledeci vikend idem ponovo za Valjevo da mi pokaze onu pecinu!

  20. #200
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Citat Prvobitno napisao Bogica1985
    Veceras sam se dogovorio sa drugom i sledeci vikend idem ponovo za Valjevo da mi pokaze onu pecinu!
    Ja sam rodjen u Valjevu i tamo imam dosta rodjaka.Tamo ima dosta "posla" sto se tice istrazivanja,trazenja i tumaranja po sumi i polju.Vidim sa slike,to je reka Gradac,ako se nevaram.Ne znam da li ste bili na "Pecini", Markovom spomeniku,...?Tamo u okolini ima dosta pojava.
    Steta sto i ja ne mogu sa vama,pa da vas sprovedem.
    ! High Voltage !

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •