Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 239

Tema: Izleti 2007

  1. #21
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Zato ti Kimo imas Frusku Goru!

  2. #22

    Uobičajeno Odg: Izleti

    svaka cast stvarno vam se divim ...sa koliko entuziazma...strava drugari

  3. #23
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Ma, prosto smo divni, znam
    Usput, svako je dobio po neki ujed od stepskih smukova. Mene su lepo izujedali po rukama, Nikolu jednom za prst, a Esdija za kacket Covek bas ima srece
    Nadam se da ce i on uskoro da okaci neku sliku. Uhvatili smo, pored tri zmije i dva gustera, i larve dazdevnjaka, ali slike nisu bas uspele, pa ih nisam okacio

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Izleti

    aaaaaaa, oću i ja na Avalu...
    a jel bolan ujed? peče? je kakav?

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Zavisi od koje vrste. Ovaj stepski smuk je obicno ljut i agresivan kad se uzme u ruku. Ujede te, pa ti bukvalno zvace ruku, pokusava sto jace da te stisne, a ti kukas Ali nema velike zube, pa rane brzo zarastu, mada mi je lepo raskrvario ruke. Ono sto je najgore je sto je bio u zbunju i koprivama, pa su mi bukvalno utrnuli prsti od tih divnih biljki.

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Svaka cast! Steta sto danas nisam bio u bg-u,dolazim sutra u bg pa ocekujte slike iz Uzica/Prijepolja!
    Btw danas oko 18h sam video dva poskoka sklupcana jedan do drugog ali nisam da ih slikam slika bi bila fenomenalna,nadam se da ce sutra biti na istom mestu,po nekom mom iskustvu retko menjaju mesto,ja sam prosle godine posmatrao jednu zenku 20 dana
    Pozdrav

  7. #27
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Bedak je bio jer nismo nasli nijednog eskulapa. Tri puta smo obilazili zid, ali nije bilo ni jednog. Drugog caspiusa sam uhvatio kod planinarskog doma u Carapicevom brestu. Ljudi sede u kafani doma, deset metara od njega, a on izasao da se sunca iza nekih saksija. Odneli smo ga odatle na vrh Avale, do zida, gde im je inace staniste, jer se plasim da bi samo bilo pitanje vremena kad bi ga neko ubio dole

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    nisam mogao ranije da nesto napisem spavao sam. Morao sam da obradim [crop, ostrenj, balans boja itd] i ono malo fotki koje sam imao. Ali ja licno jedva cekam da jos vidim i Nikoline posle Nenadovih . Bio je sasvim dobro, pun lepih utisaka [steta samo za jos par vrsta].

    Evo prve ture fotki koje su uspele i koje sam stigao da sredim. Neke su samo thumbovi koje kad kliknete budu veci Ali su mi boje sjebane na nekoliko zbog nekog prokletog nacina rada na aparatu koji sam koristio..

    Prvo, prvi stepski smuk (Dolichophis caspius).






    Poslednji izmenio nenad; 11.05.10. u 23:22.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Zatim jedina belouska (Natrix natrix).



    Larva Salamandra salamandra


  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Zadnja tura

    Razni zidni gusteri (Podarcis muralis), velika fotka je onaj Nenadov sa plavim stomakom




    Najopasnija zverka danas


  11. #31
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Strava ste ovo realizovali, fotke su extra sve je naj naj naj. Sve dok poziv i dalje vazi ja bih isao sa vama samo da mi prodju ovi kolokvijumi. Aaaaaa! Ubija me neorganska hemija, a sistematika algi mi je preko glave. Uzas! Ujedno se izvinjavam sto sam form nekako napustio na pola recenice. Bio je ovo vrlo zauzet mesec za mene. U svakom slucaju ova tema je extra ijedva cekam da krenem sa vama na teren.
    POz

  12. #32
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Pa me, Esdy, opet pitaj sto nisam upisao Biologiju. Vidis kakve muke covek ima? Samo uci
    Ja idem, nadam se za koji dan, u Belu Crkvu, pa posle toga na Ovcar i Kablar, pa posle na Vrsacke planine, pa u Deliblatsku pescaru, i posle u Zasavicu. To je samo plan za prolece. Srecom sve je blizu. Svako je dobrodosao. Izmedju cu da skoknem do Avale koji put, i Tresnje ako stignem.

  13. #33

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Evo slika iz Uzica-Prijepolja,bice jos,maoram malo da ih sredim

    Poskok(Vipera ammodytes)




    jos slika ovde: http://picasaweb.google.com/alexandar.simovic

    Pozzz

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    @Nenad: Ali dobro treba da se uci.. Ali mozda bi ti i isli lako strucniji predmeti ipak obozavas herpetologiju.. Kapiram da opsti na svakom faksu smaraju..

    @Sasha: Sto nisi blize prisao poskoku Salim se.. Bas je lep.. Idem sad da vidim ostale fotke..

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Super su ove slike pogotvo ovaj leptir. Javite kad idete opet pa da i jos ljudi podje na izlet.

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Citat Prvobitno napisao Srks
    Super su ove slike pogotvo ovaj leptir. Javite kad idete opet pa da i jos ljudi podje na izlet.
    Uvek je do sad bilo obavestenje... Nenad je zaduzen za organizaciju, bar do sad je tako bilo... Pa mozes njemu da se javis oko detalja... Onsad planira [kao sto je napisao i na prosloj strani] da ide malo van Beograda, ali bi trebao jos par puta i da svrati na Avalu...
    Ja necu moci da mrdnem do kraja meseca [mozda malo ranije]...

  17. #37
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Sad sam se setio necega, kada sam bio na Ostrogu video sam nekog gustera koji je od gore bio plave boje (vise tirkizne) da li se zna sta je to. Mozda je bila i neka druga boja ne secam se tacno znam da mi je bio cudan, sta imamo od obojenih gustera?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  18. #38
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Sta da kazem, Sasha, super slike i svaka cast. Zavidim ti na alpestrisima
    Esdy, dobra ti je nova slika, al ti kvari koncepciju. Peto nije dovoljno egzotican
    Evo, zainteresovalo se vec oko 10 ljudi samo iz Beograda za izlete. Lepo, lepo.
    Bifroste, to bi mogla da bude LACERTA OXYCEPHALA, pogledaj slike na netu pa javi, da li je to to. To mi je jedan od omiljenih SCG gustera.
    U inostranstvu ga ima u odgoju.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Izvini a da nije to mozda ovaj guster

    .

    Nemojte da zamerite na slici, ako treba skinucu je.

  20. #40
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Sad sam se setio necega, kada sam bio na Ostrogu video sam nekog gustera koji je od gore bio plave boje (vise tirkizne) da li se zna sta je to. Mozda je bila i neka druga boja ne secam se tacno znam da mi je bio cudan, sta imamo od obojenih gustera?
    Pa trebalo bi da je Lacerta oxycephala ili kako ga mi zovemo Oštroglavi gušter. *ebote sad vidim da mu je sad ime Dalmatolacerta oxycephala... Napokon su mu dodelili novi genus...

    EDIT: Nenad me pretekao, dok sam kucao i radi onesto drugo....

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •