Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 239

Tema: Izleti 2007

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Izleti

    @Nenad: Pa sa Pevcom predstavljam svoj kraj

    @ Bifrsot: nije ta vrsta sa tvoje slike. Ovo je slika:



    EDIT: Sasha moram da dodjem jednom u tvoj kraj.. Mnogo dobro izgleda..

  2. #42
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Esdy skinuo slike sa www.herp.it - hajmo pisati takve stvari, nije fora.
    Guster je fenomenalan. Ima raznih varijeteta, ja sam ih vidjao na ostrvima preko puta Petrovca. Na kopnu ih nije bilo, ali na ostrvima jeste, sto je zanimljivo. Ti su bili dosta krupni, koliko se ja secam, bilo pre 3-4 godine. Prosle godine se nisam lepo organizovao da me neko odbaci camcem do ostrva da uhvatim i slikam kojeg, bedak..

  3. #43
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Pravo da vam kazem ne secam se tacno izgleda mislio sam kada bi ga video da bih se setio, ali izgleda da ne. Ne secam se da je imao tufne, a ova druga slika mozda takav rep (ali dosta plavlji/tirkizan), bio je mali mozda svega 6-7cm. Nisam ga ni dirao samo sam ga pogledao. Malo cu vas razocarati, ali gmizavci mi slabije zapadaju za oko mozada kao manjem, sada vise insekti, pauci... Sad razmisljam da nije neki gecko znam da i toga imamo .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #44

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Jos malo slika:

    Coronella austriaca



    Podacris muralis



    i jedna skorpijica


  5. #45
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Bifroste, verovatno je bila ta vrsta u pitanju, dosta on varira, pa ne mora uopste da izgleda kao ovaj sa slike. Verovatno nije bio gekon, jer oni nisu tirkizni, a i nocne su zivotinje.

  6. #46

    Uobičajeno Odg: Izleti

    danas 7 zmija...slike uskoro

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Da, na Avali smo bili Bluie, Sasha i ja. Uhvatili smo jednog stepskog smuka (Dolichophis caspius), odraslog, i jednog odraslog eskulapovog smuka (Zamenis longissimus). A pozvali su nas iz planinarskog doma/restorana da procesljamo neke prostorije u kojima ima zmija. Tu smo nasli 5 mladunaca eskulapovog smuka i odneli ih odatle, jer bi bili ubijeni. To je bilo skoro u mraku, pa bi nasli i vise da je bilo svetla. Uglavnom, zmije bile po coskovima i iza zamrzivaca. Bice i slika....

  8. #48
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Izleti

    jedva cekam...A el ce da cuvate te zive zmije koje ste uhvatili ili ce da ih pustite

  9. #49

    Uobičajeno Odg: Izleti

    evo slika:

    Dolichophis caspius



    Salamandra salamandra



    Zamenis longissimus







  10. #50
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Sve smo slikali i pustili. Za terarijume su zivotinje rodjene u zarobljenistvu, a zivotinjama iz prirode je mesto u prirodi.

    Evo i mojih slika:

    Dolichophis caspius


    Zamenis longissimus - jedan od pet mladunaca koje smo uhvatili




    Odrasli Z. longissimus - izgleda dosta drugacije od mladunaca, a ovo je redja crna forma ove zmije






    ovo je Bluie sa eskulapovim smukom


  11. #51
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Lepe slicice... El vas je ujela neka od ovih zmija?

  12. #52
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Samo je Bluie prosao bez ujeda. Njega ce sledeci put da zakaci .

    Evo i dazdevnjaka (Salamandra salamandra)



  13. #53

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Nenade dali je 7-ma slika u 86-o postu sa ciljem da se vidi zmija ili Blue?
    Ako je to u pitanju ondak je jako simpatican Bluie
    Простор између ничега!

  14. #54
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Nisi pogodio, slika je tu da se vidi velicina zmije, jer iz ostalih slika ne moze da se odredi koliko je dugacka.

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Sta da ti kazem,vole me zmije Au,tek sada vidim kakav sam na slici
    Nego...da i ja bacim neku fotku...red je...






  16. #56
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Svaka chast momci 7 zmija za jedan dan je za svaku pohvalu. Posebno mi se svidjaju ovi mali "smukchici", koje dodushe narod chesto mesha sa mnogo cheshcom beloushkom (N. natrix). Najverovatnije ste ih spasili od sigurne smrti shto je josh jedan veliki plus. Sledeci put lampu u ruke i pravac dole. Nadam se da ste izvukli josh jednu pouku, a to je da uvek pitate lokalne meshtane, radnike i dr. jer znaju da budu od pomoci.
    btw potpisujem se kao gost jer imam malih problema prilikom ulogovanja, pogotovo na temu izleti, svaki put mi se automatski izloguje.
    Josh bih vam neshto predlozio, a to je da nosite uvek metar sa sobom, bash zbog ovakvih situacija. Ovaj eskulap bi trebalo da ima nekih 140 do 150 cm. Mozda i da merite dnevni ili godishnji prirast smukova ....
    Pozdrav

  17. #57
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Ne znam zasto imas problema sa logovanjem. Sto se ne obratis administratorima?
    Mozda situacija i nije tako crna sto se tice tog planinarskog doma/restorana, jer su nam rekli da tu inace radi jedan covek (mozda cuvar tog dela Avale, ne znam) koji spasava zmije kad moze. Kad ih nadje spakuje ih u flase i nosi odatle. Lepo od njega.
    Metar svaki put zaboravim da ponesem Nemam tu naviku. Ova dva odrasla smuka sto smo uhvatili nisu bili dosta dugacki, obicno nalazimo duze primerke. Kako ti se cini crni? Ima ih sa belim stomakom, a i sa crnim stomakom. Od ovih pet mladunaca tacno smo videli jednog koji je drugacije obojen, koji ce verovatno postati skroz crn. Mozda se ne vidi dobro na slikama, jer su malecki bili mnogo aktivni. Mene je odusevila ona crna belouska na tvojim slikama. Nikad to nisam u prirodi video.

  18. #58

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Od ovih pet mladunaca tacno smo videli jednog koji je drugacije obojen, koji ce verovatno postati skroz crn.
    evo ga malisan vidi se razlika




  19. #59
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Pricamo o ovom sivkastom ostali idu na zuto. Stvarno lice na belouske dok su mladi. Samo sto belouska ne grize, a ovi i kao mladi grickaju.

  20. #60
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Vidi ovako nalazio sam smukove u svetloj i tamnoj morfi. Nisam bash neshto zagledao stomak, ali ti tamniji su bili preslikani kao ovaj vash crni gore. Ovaj mali sivi smuk bi najverovatnije trebao da postane ona crna zver. Medjutim nisam nalazio ovakve male sive smukchice vec samo onu uobichajnu svetlu morfu. To bi mogao da bude neki vid melanizma (pigment melanin). Ona beloushka sa slike ti je recimo melanistichki obojena. Nedavno smo u Chachku nashli albino Lissotriton vulgaris-a i takve pojave su mi jako zanimljive.
    Nenade shto se tiche pitanja vezanog za teren sledece nedelje u NS-u i okolini moze, ali tek od srede ili chetvrtka, poshto sam do tada na terenu juznije.


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •