Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 2101112
Prikaz rezultata 221 do 239 od 239

Tema: Izleti 2007

  1. #221
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Fenomenalna zivotinja. U inostranstvu ih cuvaju dosta.

  2. #222
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Svasta jos kazu, pa nije istina Otrov moze da ti zasmeta ako dodje u kontakt sa sluzokozom ili ocima. Ali, ako nije puno uznemiren nece ni pustati otrov.
    Kolega i ja smo ga drzali u rukama ali smo imali radne rukavice kao sto vidite na slici i nije ispustio otrov! Kod kolege je samo setao po ruci dok je kod mene bio miran PRELEP JEEE

  3. #223
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Je*ote owaj kolega ga je pone qci da ga cuva, bio kod njega zwao me da mi pokaze nesto, ono napravio mu je terr i ubacio unuuta evo slika



  4. #224
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    E, aj najbolje ga vratite u prirodu. Cime je tvoj kolega planirao da ga hrani? Tenebrijama samo? Ako mu nije dovoljna vlaznost uginuce vrlo brzo! Oni sad treba da hiberniraju izmedju ostalog. Apsolutno sam protiv otimanja zivotinja iz prirode!

  5. #225

    Uobičajeno Odg: Izleti

    bilo bi kul da ga vrati da se on "sredi" tj da padne u hibernaciju i da iskulira...mnogo su mu bolje sanse u prolece da uhvati jednog i da ga cuva preko leta pa da ga pusti ponovo...

  6. #226
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    A sto bi to uopste i radio? Ako se nekom svidjaju gusterolike zivotinje nek kupi gustera iz odgoja. A ako mu se bas svidja dazdevnjak nek proba
    da nabavi iz inostranstva. Dazdevnjaci su jako teritorijalne zivotinje, i kad ih uzmes iz prirode i stavis u terarium oni ne prepoznaju teren i ne podnose
    to dobro. ljudi koji cuvaju CB dazdevnjake kazu da ne valja menjati raspored predmeta u terarijumu, jer se d. navikne na jedan raspored, pa ne
    prepoznaje tako dobro teren kad se raspored promeni. Mozes da zamislis koliko mu onda smeta kad ga prebacis iz prirode u mali terarijum.

    Time sto uzmes jednu zivotinju iz prirode sigurno neces narusiti broj te vrste, ali ako uzmes zenku dazdevnjaka (na primer) ti ces iz prirode uzeti
    prakticno i sve njene potencijalne mladunce, koje nece imati jer nece biti u prirodnim uslovima. Ali nije ni to glavni razlog, glavni razlog je to sto
    toj zivotinji NIJE mesto u terarijumu!

  7. #227
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Izleti

    postone receno, i meni e bilo glupo kada sam cuo da ga e uzeo! Rekao sam mu vec ga vRati

  8. #228
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Hajde utici na njega, objasni mu da je to mucenje za zivotinju i da ce tesko preziveti u takvim uslovima. Racunamo na tebe

  9. #229
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Ima li nekih novosti Marko? Jesi ubedio drugara da vrati dazdevnjaka u prirodu? Kako napreduje?

  10. #230
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Sutra idem do njega da vim da li ga je pustio! Rece mi da jeste mada mu ne verujem tolikoo!
    sorry za kasnjenje odg.!

  11. #231
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Cao svima, evo po zelji Nenada par slika iz Bele pustinje, White desert u Egiptu. Nesto fenomenalno.
    Btw, nisam video nesto reptila sem ovog malog gustera i slika nije neka. Ali su zanimljive pustinjske lisiice, koje su nas posetile u logoru dok smo pravili rostilj:

    Guster:


    Pustinjska lisica:







    SPOMENIK:


    www.helpanimals.org.rs

  12. #232
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    E, blago tebi... Bas ti je lose tamo, a? Lisice su super. Kakav je to spomenik?

  13. #233
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Izleti

    ha da bas su zanimljive te lisice...pogledaj kako su prisle blizu samo da bi jele...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  14. #234
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Ja sam ga tako nazvao. Ta bela pustinja je ustvari pustinja od belog krecnjackog kamena i deo je zapadne pustinje Egipta. Milionima godina su sunce i vetar oblikovali ove "spomenike". Neki od njih zaista lice kao da ih je neko pravio. Ima raznih oblika. Kada pogledas Belu pustinju sa jednog brda izgleda kao da je snegom prekrivena. Kada sidjes dole tek onda vidis kamen potpuno uglacan.
    Sto se lisica tice, ja ne znam kako prezive. Kada smo poceli da pecemo meso ubrzo su se pojavile njih par. Sedele su dosta blizu nas. Ako bi ustao i krenuo ka njima, pobegle bi, ali su se posle nesto vremena oslobodile.

    Inace zmije i slicno nisam video. Sada valjda su valjda u hibernaciji. Prosle godine je jednog od nasih vodica u slicnom kampu ubola skorpija, ali mala. Kaze da je imao temperaturu dan-dva i to je sve.

    Evo jos par fotiki:





    Oaza:





    A ovo je kristal od koga je napravljena istoimena Kristalna planina:



    Nas logor u pustinji:

    www.helpanimals.org.rs

  15. #235
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Izleti

    ti bas uzivas...da ti spomenici bas nekad isgledaju kao da ih je neko oblikovao...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  16. #236
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Svaka cast na fotkama! Planiram i ja da se zaputim u Egipat sledece sezone na backpacking trip
    Jel skupa varijanta da iznajmis dzip i odes negde u pustinju?
    Ili je skroz nesto drugo u pitanju...

  17. #237
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    280

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Pustinja je super, zaista, mada sam ja veci ljubitelj savana, planina, prasuma... E sad ovde ima raznih pustinja, tako da mozes obici sve i svasta. Recimo Crna pustinja i nije nesto lepa. Kao da je neko ceo predeo posuo pepelom. Najlespa je je ova Bela a takodje i delovi pustinje od cistog peska. Ljudi obicno tako zamisljaju pustinju. Ono najfiniji pesak, pescane dine i to. Ako hoces u blizini Kaira a da je pustnjia onda je Wady el Rayan pravi izbor. To je samo 170 km od centra Kaira, put je dobar, moze se ici i obicnim kolima jer postoji asfaltni put. Mogu se videti dva jezera, El Mudawar planine, zatim El Hitan, to je deo koji je pod zastitom Unesca jer se u njemu nalazi veliki broj fosilnih ostataka i jos uvek istrazuju.

    Bela pustinja je dalje, oko 400 km od Kaira.
    Meni je mnogo lepo bilo i u Gizi koja je pored Kaira, tj. tamo gde su one najvece piramide. Jednom sam isao tamo na nocno jahanje. Fenomenalno. Ono pesak, milioni zvezda i jases konja. Super.

    Ako ides u Belu pustinju i tome sl. moras da imas dzip ili neko terensko vozilo. Nemoguce je ici bez toga.
    Da, skupo je! To vode agencije i trude se da oderu, normalno. Ako vas je grupa pa podelite troskove moze da prodje. Sam ne znam kako bi izveo.
    Inace obavezno idi u zimskom periodu. Leti je pakao, mada i tada ljudi idu. Sada je prava sezona. Ja sam tamo video raznorazne likove. Ekipa nemackih bajkera koji biciklama obilaze pustinju. Ima i onih koji idu kao karavan sa kamilama i od oaze do oaze.

    Ovde mozes videti fotke, prave profi iz Bele pustinje:

    http://www.phototravels.net/egypt/wh...t-photo-2.html

    A evo ti link jedne od agencija koje to vode, mada ih ima puno:

    http://www.saharaexplorer.com/

    www.helpanimals.org.rs

  18. #238
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Kako su super fotke, bas sam odusevljen! Hvala i na opsirnijem pisanju! Moracu jos da se raspitam, verovatno ce nam to biti destinacija za koji mesec

  19. #239
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Izleti

    Ova tema se ovde zavrsava, ukoliko Kiza nema neke nove slike da doda. Inace, ne bi bilo prakticno da nastavljamo da kachimo ovde slike sa sledecih
    izleta, jer vec ima 12 strana, a otprilike sam toliko suvisnih strana vec i obrisao iz ove teme. Ona se odnosi samo na izlete iz 2007. godine.
    Za sledece izlete bice otvorena nova tema - Izleti 2008, koja ce biti otvorena na prolece, kada krene sezona. Nadam se da ce se do tada vise ljudi ukljuciti u postavljanje slika, da nas ne bude samo par koji to radimo I ubuduce cu praviti backup za sve slike koje ljudi ovde postavljaju, jer se desilo da su neke Alexandrove slike nestale sa sajta
    na kom ih je hostovao, pa su, naravno, nestale i sa naseg foruma. Nisam imao backup pa sam morao da obrisem te poruke u kojima se vise nisu videle slike .
    To se ubuduce nece desavati
    Pozdrav

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •