Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 53

Tema: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Kao sto neki vi znate imam jednu a.versicolor koju drzim u terarijumu od 303; i isto kao sto znate avicularija voli da zamrezi terarijum i nije toliko aktivna. Pa sam mislio da vas pitam koja vi mislite tarantula odgovara ovim zahtevima.

    Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    genikulata moj favorit
    impresivno dupe..ogromno

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    @žarko - sećam se da sam negde pročitao (verovatno baš ovde na forumu) kako genikulate napadaju sve i svašta (tipa pincetu, vodu, sve što mrda)
    Jel se tvoja ponaša isto tako? Samo nemoj pogrešno da me shvatiš, nije to ništa loše.
    Srks je pitao za neku mirnu tarantulu (doduše pitao je za mirnu a aktivnu ovo se nekako ne slaže), pa ne znam na šta je konkretno mislio kada kaže "mirnu". Sudeći po ovim karakteristikama koje sam pročitao o genikulati ne bih baš rekao da je mirna? Ispravi me slobodno, još sam unexperienced.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Ako tako gledaš geniculata nikako nije mirna. Napada sve što se mrda. Moja pokušava da ugrize vodu kada joj sipam u posudicu, što nije tako čudno, ali ova to radi nekoliko puta. Za svaki slučaj, možda je ipak hrana . Definitivno joj ne treba stavljati ruku u terarijum.

    Inače Srđan već ima jednu geniculatu.

    Ja bih ovde ipak išao na klasiku i preporučio Brachypelmu smithi. Jedino što sporo raste, pa će proći dosta vremena dok lepo ne popuni taj terarijum. Može i neka druga Brachypelma - boehmei, auratum, emilia itd.

    Mada, poučen reakcijama ljudi koji mi dolaze u posetu a nislu ljubitelji tarantula preporučujem Chromatopelmu cyaneopubescens. Znam da je malo čudna preporuka, ali ona me nikada ne izneveri kada neko hoće da vidi tarantulu koja se pomera (možda je u pitanju samo ova moja) i svi se odmah zagledaju u njen terarijum (valjda zato što očekuju da pauk ima mrežu pa im ova odgovara tom opisu ). Terarijum izgleda nekako 'avetinjski' onako potpuno prekriven mrežom. Treba napomenuti da je uprkos toj količini paučine ona uvek vidljiva.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Mislima na ne agresivnu tarantulu koja je aktivna u terarijumu. Inace vec sada kada pricate o geniculatama. Geni onu sto si mi dao presvukla se vec jedno 3 puta a sada ce i cetvrti. Prestala je da jede i potamnela je ocekuje presvlacenje ovih dana.

    A ova genekulata sto ja imam nije me ni jednom napala da je mislila da sam hrana. Verujem da je to zato sto je mala.
    Poslednji izmenio marko; 24.12.08. u 04:31. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Super preporuka. Mada si trebao napomenuti da tvoja Chromatopelmu cyaneopubescens nije mirna. Bar si meni tako rekao
    Hajde da probamo nešto drugo. Grammostola aureostriata. Ne znam šta drugi misle o ovom pauku, ali evo moja neka zapažanja:
    Veoma miran pauk, što znači da ne pokazuje zube. Jedan od retkih koje pomeram rukom. Međutim, postaje dosta nervozan pred presvlačenje, i tada ga ne treba uznemiravati, jer to su trenutci kada može da ujede. U svakom drugom trenutku je ladovina. Dosta je aktivan, za razliku od svoje rođake Grammostole rosee koja je kao kamen. Retko ćeš je videti kako stoji kao klada. Neumorno pretabava treset, ali ne ukopava se. Znači, možeš je uvek videti. raste dosta sporo, ali opet brže od ostalih Grammostola. I raste na veoma lepu veličinu od oko 20cm. Možda je lepo znati da u svetu je poznata kao največi pauk koji je suguran za držanje u rukama. Poznat je i po nazivu Chaco gold knee. Čokoladne boje sa zlatnim prugama po kolenima, važi za možda i najlepši primerak svog roda.

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Pa cyaneopubescens nije za držanje po rukama. Baca dlake i malo je plašljiva, ali to nije ni blizu ko prave agresivne vrste. Bar je aktivna.

    A aureostriatu nisam preporučio jer imam dve i nijedna se ne pomera. Jedna stoji na zidu posude već mesec dana, a druga polu-ukopana u ćošku oko 2 meseca. Prva (i veća) je ženka a druga mislim da je mužjak mada nisam siguran. A da su mirne - jesu.
    Potpis u pripremi!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Geni a da te pitam kolike su te tvoje aureostriate?

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Veća oko 7 a manja oko 5cm.
    Potpis u pripremi!

  10. #10

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    ja sam mislio na displej tarantulu...
    jendo -mirna za mene znaci da ladno moguy da sipam vodu da podignem poklopac i okrenem glavu a da en mislim da ce da izleti i pobije pola porodice...
    a tu spada...
    b aureostriata ..super krakata.
    smiti boehmi emilija-j12323 sporo raste
    gramostola aureostriata je superiska

    moja cianopubensecns zenka nije nesto nemirna... jako se lepo ponasa.
    inace imam genikulatu koju mogu da pipkam po opistomi ali je ne uzima u ruku..ipak inace je mirna stvarno ,druga zenka -ona je onako naprgavicasta al ine skace na vodu...
    svesu to superiska T

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    E pa nisam ja ni rekao da je cyaneopubescens loš predlog. Čak mislim da je sjajan. Ali da se ne završi na tome, ja sam ubacio i aureostriatu.
    Kao što možeš da primetiš ponašanje tarantula varira od jedinke do jedinke. Tako da šta god izabereš može biti i pravi, ali i pogrešan izbor.
    Ali pre ili kasnije imaćeš sve ovde navedene, tako da ti je stvarno sve jedno koju ćeš sad uzeti. Vidi koja ti je sad najjeftinija

  12. #12
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Ja bih preporucio n. chromatusa on je po meni bas ono display, inace priblizno je istog karaktera kao geniculata, ali kakve to veze imam display je pod br. 1.

    PS: "mirna a aktivna" je oksimoron
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Pa ova tema je za perporuke. Ja sve citam pa vidim sta mi odgovara i kako mi se dopada.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    E a kakva je T. Blondi....ima li je neko i ako da,kakva su iskustva? Nesto nisam primetio da se pominje na forumu...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Ogromna tarantula! Ekstara izgleda. evo video da vidite kolika je.


    P.S. hvala na ispravci Geni.

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Kako se bre ne pominje. Pa evo ja na primer drvim od jednoj ženki već mesec dana. Pokušavam da je parim. Imam još 2 mužjaka.

    To je najverovatnije jedina tarantula kojoj je taj terarijum definitivno premali, tako da o njoj nemoj ni da pomišljaš. I nikako nije mirna .

    p.s. ovaj video nije blondi.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    A da li znas sta je ? Ma ne znam moguce. Moja greska ako nije. Ovo izgleda kao old world tarantula.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    U extra brzina odgovora...a bas sam trazio teme o njoj....Na stranu sto nije mirna,a jel ovako...pojava,mislim lep,veliki pauk? Citao sam da ima ogromne helicere ili kako se vec zovu oni otrovni 'zubi'...
    Ova na videu bas izgleda ogromno

  19. #19
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    Pa i ovaj na videu je ogroman (u pitanju je polno zreo mužjak) i meni liči na old world tarantulu. Blondi je naravno iz Južne Amerike. Nemam ja dovoljno iskustva da bih pokušao da procenim koja je vrsta u pitanju, naročito što je u pitanju polno zreo mužjak koji je obično dosta drugačijeg izgleda u odnosu na ženke i manje mužjake.

    Blondi jeste velika, ali je lepa samo nakon presvlačenja (bar po meni). Imaš sliku moje ženke na forumu pa pogledaj.
    Potpis u pripremi!

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Koja tarantula je lepa mirna a aktivna i dobra za display?

    meni se bas svidja njihova braon boja...
    ja imam zenku 15cm
    jede ko luda ,dostaje brza.
    jako retko baca dlake....i trazi visoku vlaznost...visoku
    imam ja neke slike u mojoj galeriji (ak ose ne varam) pa ko voli nek izvoli...
    jakjo prozdrljiva i kad se presvuce pravi praznik..dupira se


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •