Strana 2 od 17 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 325

Tema: Rod Nhandu - slike i komentari

  1. #21

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    ne znam na sta mislis ?
    ako me pitas za kromatusa ja imam zenku od 16cm vec godinu -ipo mozda ?
    i fenomenalna je i nudili us mi veliek pare ali ja nisma teo da je pordam jer mi se jako svidja.
    mocices da je gledas bey problema ja sma probao da ih parim, jeste da je luda ko konj ali je moguce kontrolisati i nju i muyijaka koji je dosta tolerantniji...

  2. #22
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Aha, mali nesporazum, po tvom prethodnom postu sam skontao da nemaš chromatusa?
    Ne znam kako mi je to palo na pamet? I dobro je što je nisi prodao, meni se sviđa sve više i više

    Samo na brzinu jedno off topic pitanjce (možda i nije off):
    Koliko često jedu tako polu odrasli chromatusi (npr koliko bi često trebao da jede ovaj moj od ~7cm)
    Ne znam koliko da mu dajem, ne mogu da ocenim, ovaj mali smithi pojede jednu tenebriju svakih 3-4 dana, a jedna tenebrija za kromatusa mi izgleda mali obrok? Opet znam da je ishrana isto relativna ali samo da čujem neki slučaj...
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Njega bi bilo poželjno hraniti fobasima i dubijom, tenebrija je premala za njega, inače su proždrljivi u globalu...

  4. #24

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    daj mu 3 tenebrije...od jednom moj kjede po 5 od jednom...a inace mu dajem fobase i cvrcke..svaki 3-4 dan.

  5. #25
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Ok, znači moraću preći na drugu ishranu, tj. ne ja nego chromatus

    Evo jedne slike i opet se izvinjavan na lošem kvalitetu




    Btw, s obzirom da se tema zove "Rod Nhandu" mogao bi neko da opali neki tekst o njima, neko enciklopedijsko znanje, istorijske podatke whatever...

    @žarko - fobase i cvrčke mu daješ pored tenebrija, kao dodatak?
    There's no place like 127.0.0.1

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    ne tenebirje us dodatak fobasi i cvrci su glavno

  7. #27
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Ajde da pitam ovde pošto se tema zove Rod Nhandu a u pitanju je taj moj chromatus.
    Da li neko od vas ima chromatusa duže vreme i prati rast i razvoj da mi kaže koliko traje premolt polu odrasle jedinke.
    Znam da sam sada pitao jedno opširno i diskutabilno pitanje i da rast i razvoj zavisi od svega i svačega ali samo da čujem (tj. pročitam) neke slučajeve (ako ih ima).
    Možda sam već negde napisao ali nema veze, ovaj moj je velik ~7cm (chromatus naravno ) i ne jede "već" 10 dana, tj odbija da jede (juče je iskulirao fobasa koji mu je prošao ispred nosa). To mi liči na simptome presvlačenja. U jednom delu posude je ispleo tanko mrežu po tresetu koja me takođe podseća na premolt web (da ga tako nazovem).

    Sad ako se neko u ovom tekstu izgubio pitanje je bilo koliko treba da traje premolt?
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #28
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Ja koliko se sećam moja ženka od oko 7-8 cm je postila 2-3 nedelje pre presvlačenja, ali nemoj da me držiš za reč. Ja to ne pratim baš previše. Kada prestane da jede ja joj jednostavno ne dajem mesec dana. Ako se u tom roku ne presvuče probam ponovo da je nahranim .
    Potpis u pripremi!

  9. #29

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    moja oko mesec ipo ne jede...15cm zenka

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Evo slike i mog Chomatusa sa terarijumom:



    Inace stalno se krece i to po "zidovima" stakla (kao na slici),retko kad silazi da kopa npr.,kao neki,sto mi je malo cudno al neka ga,nek je ziv i zdrav. Nekih 7cm je i cekam da se presvuce da vidim kog je pola.Do sada je pojela jednog omanjeg cvrcka.
    p.s. Do sada mi je 2x bezao i sakrio se u ormar sa stvarima.Iznervirao sam se al sam se posle o'ladio jer ipak sam ja kriv.
    ! High Voltage !

  11. #31
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Ja koliko se sećam moja ženka od oko 7-8 cm je postila 2-3 nedelje pre presvlačenja, ali nemoj da me držiš za reč. Ja to ne pratim baš previše. Kada prestane da jede ja joj jednostavno ne dajem mesec dana. Ako se u tom roku ne presvuče probam ponovo da je nahranim .
    U čoveče ja nemam mira, ne mogu a da joj ne nudim da jede kao ti po mesec dana ako nisam siguran da je premolt u pitanju. Ali dobro je da sam pročitao to što si napisao. To znači da pauk može opušteno mesec dana bez hrane.

    Citat Prvobitno napisao zarko
    moja oko mesec ipo ne jede...15cm zenka
    Mislio sam da je mnogo više, upoređivao sam sa malim smithi-jem koji ne jede nekih 20-ak dana. Na osnovu toga sam mislio da ćeovaj chromatus da pauzira par meseci.


    @Calyptratus - extra mi je tvoj terarijum! Treba i ja da uzmem uskoro isti takav sa uglovima. Ovaj moj se ne penje više, kulira na tresetu, mada i nema gde da se penje jer je posuda plitka. Kako to misliš do sada je pojela jednog cvrčka? Skoro si ga nabavio?

    Ovaj moj je jeo pre 10-ak dana, izborio se sa dubiom, extra je bio fajt samo mi je žao što nisam mogao da snimam jer je borba bila oko ponoći, a po ovom veštačkom svetlu se loše vidi i na kameri.
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #32

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    calyptratus...ja bih nakvasi zemlju malo ....ja nikad ne drzim t na tkao suvom tresetu....

  13. #33
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Ja sve velike tarantule sem Theraphose blondi držim na potpuno suvom tresetu, samo sa posudom za vodu .
    Potpis u pripremi!

  14. #34
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Tako se i drže inače, tj. nema problema sa takvim držanjem, jer uglavnom ljudi zanemaruju relativnu vlažnost naših predela koja je nikad ispod 55-60% tako da nema problema, jedino kod manjih , mnogo manjih je bolje vlažiti ih češće.

  15. #35
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Ja sve velike tarantule sem Theraphose blondi držim na potpuno suvom tresetu, samo sa posudom za vodu .
    Ako Geni kaze onda ne treba.

    Kvasio sam povremeno ali vrlo malo,al onda razmisljam:"ovaj ne silazi uopse,mozda mu je prevlazno" i onda nisam kvasio.Ali opet on se penje tako da nije zvog vlage.Kod mene je bas alboral spider.
    Uzeo sam ga skoro,odprilike 2 nedelje i od tada je jeo samo 1x,nije hteo vise,valjda se privikavao na tererijum.Ja se nikada ne brinem za tarantule da li jedu ili ne.Sa ovog foruma sam naucio da nikada netreba brinuti da li je tarantula jela.Kad tad ce da ogladni i jesce.
    ! High Voltage !

  16. #36
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Dobro kaže Kimo, mnogi zanemaruju vlažnost vazduha.
    Ovaj moj je sada stalno u vlažnom ćošku posude, samo kada otvaram posudu onda pobegne refleksno na drugi kraj i čim se situacija malo smiri odma se vraća u taj vlažni deo. Moraću mu ubaciti neku malu posudicu da vidim da nije žedan ili mu samo treba veća vlaga.
    There's no place like 127.0.0.1

  17. #37
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Treba im dati ono što traže. Ja im stavim posudu za vodu, pa ako stalno stoje iznad nje zaključim da im treba još vlage pa počnem da im kvasim treset. Za sada je to samo blondi radila (od velikih). Kod malih je druga priča jer je nemoguće staviti im odgovarajuću posudu za vodi. A i lakše je prskati im posudicu.

    Stave one do znanja i kada im smeta previše vode. G.rosea ne želi ni da pipne bilo šta što je vlažno . Moja B.emilia redovno posudu sa vodom, nakon što je napunim, prevrne i zatrpa je zemljom (sada joj samo sipam malkice vode u treset, čisto da ne bude skroz suvo).

    A što se chromatusa tiče (da se držimo teme ), imam 2 komada i, koliko vidim, ne bune se mnogo ni kada im je suvo ni kada im je vlažno. Pošto ceo rod Nhandu traži malo veću vlagu, ne dozvolite da im ikada bude skroz suvo (posuda sa vodom je dovoljna) i neće biti ikakvih problema.
    Potpis u pripremi!

  18. #38

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    ja sam okazem da volim da je oko 60% nego da je oko 50% ...
    a ceo rod nandu trazi visu vlagu sto ne znaci da ne moze da podnesu 55%

  19. #39
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Evo konačno jedne slike zadovoljavajućeg kvaliteta, morao sam da je postavim kako bi se što pre izvadio za sve slike koje sam postavio a bile su lošeg kvaliteta.

    There's no place like 127.0.0.1

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    ej odlican je...koje je velicine
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •