Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 325

Tema: Rod Nhandu - slike i komentari

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Jako je lep i robustan.
    sve u svemu nista pametno

  2. #42
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Citat Prvobitno napisao T o p a
    ej odlican je...koje je velicine
    Već sam negde napisao, ~7cm. Još se nije presvukao kod mene, očekujem presvlačenje za manje od 2 meseca, baš me zanima koliko se poveća.


    Citat Prvobitno napisao zokis
    Jako je lep i robustan.
    Word

    Ne znam koji mu je đavo, samo baca dlaku? Nisam ga još video kako to radi ali iz dana u dan ima sve veće dve "ćelave" fleke na dupetu. Niko ga ne dira niti uznemirava. Doduše imao je u posudi fobasa jedno nedelju dana koji je samo kopkao neke tunele i ništa više (bio je stalno pod zemljom). S obzirom da chromatus nije bio gladan možda je bacao dlaku na ove vibracije od fobasa?
    Poslednji izmenio marko; 12.02.09. u 16:07. Razlog: Spojene uzastopne poruke
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #43
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Pa verovatno, ili jednostavno ne želi tebe za gazdu Oni su iglavnom dosta plašljiva vrsta...tako da je to normalno kod njih.

  4. #44
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Au ljudi kako sam loše spavao, užas jedan.
    Legao sam da spavam u 12 sati, i chromatus je ležao takođe ali na leđima
    Prevrnuo se još u 9 uveče ali se do 12 nije ništa dešavalo.
    Ajoj kako sam se samo tripovao hoće li sve proći kako treba...

    Probudio sam se u 4 ujutru na kratko, mrkli mrak, spuštene roletne, ne vidi se prst pred okom, posuda sa chromatusom mi stoji iznad glave (tačnije na prozoru iznad glave), uzmem ja telefon da malo osvetlim posudu da virnem ima li nekih dešavanja. Chromatus u skroz drugom položaju, glava i dupe zamenili mesta (mislim obrnuo se za 180 stepeni), leži nekako na boku koliko sam ja uspeo da vidim, pomera malo nogicama. To je sve što sam video, nastavim da spavam, naravno uz kratko budjenje svakih pola sata/sat. Verovali ili ne sanjao sam da je sve prošlo kako treba
    Jutros kada sam se definitivno probudio, naravno , sve je ok

    Baciću slike u toku dana nadam se. happy happy happy

    EDIT : ne mogu da uzmem košuljicu, kakav kralj, ladno mi preti. Neću ga više uznemiravati, hteo sam da uzmem košuljicu dok se nije osušila pa da vidim jel možda ostalo nešto za određivanje pola. Zubi su mu još beli pa neću da rizikujem da se iskrive ili tako nešto.
    There's no place like 127.0.0.1

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Bravo Markone, sad si i to pregrmeo, samo opusteni i ne hrani ga bar nedelju dana. I naravno, uzivaj u bojama, sad su najlepse.

  6. #46
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Rekao sam da ću postaviti slike i evo ih, prošlo je 3 dana od presvlačenja, pustio sam ga malo da iskulira pa da ga slikam.

    Prvo košuljica, solidno očuvana ali ništa od određivanja pola.


    Zatim tri slike novog starog chromatusa (prve dve slike su se malo zamutile ali treća je ok skroz)




    There's no place like 127.0.0.1

  7. #47
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Ma nije moguće da su tako alavi? Ovaj moj svaki drugi dan pojede po fobasa (odraslog fobasa).
    Nekako mi to zvuči puno (možda se 3pujem).
    Bez zezanja bukvalno svaki drugi dan, znači 04.06, 06.06, 08.06, 10.06 i danas (12.06) ćapio po fobasa.
    Kako vaši jedu?
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Sad ti je u top formi za zderanje, jedan fobas na svaka dve dana nije puno, mozes ti ubaciti odjednom dva-tri, lako ces izvaditi ako ne pojede. Pa onda na svakih par dana dok moze, uostalom, nemas beba-pauka. Moja geniculata je manja od tvog chromatusa a omalti 4-5 krupnijih tenebrija odjednom, ubacujem jednu po jednu i sve ih skupi, povuce se i vari. Za par dana ponovim proceduru i opet isto. Suma sumarum, kada su za klopu onda stvarno klopaju.

  9. #49
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Evo i mom doslo vreme presvlacenja, guza pocrnela i sad samo da cekam sutra,prekosutra!
    trenutno ima 9,5cm


  10. #50
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Moj se nedavno presvukao i do danas ga nisam video. Danas se pojavio i to u neobicnoj akciji, naime, prvi put sam video chromatusa da skace u vis na plen. Znam da se kod avikularija desava da skoce sa zida terarijuma na drugi zid, ali nisam znao da i "jamari" tako vesto skacu. Ubacio sam veceg skakavca i dugo je kulirao u rupi. Odustao sam od fotkanja i zaklopio terarijum, skakavc je bio na bocnom zidu u gornjoj trecini, na nekih 10-12 cm od zemlje. Jednog momenta cuo sam samo jak udarac i video ga kako pada na zemlju sa plenom u "zubima". Neverovatno mocno je izgledala ta akcija, a "malisa" je ogromantan, mora imati ber 13 cm. Ovo sam prvi put video za nekih 6 meseci, koliko ga imam. Da li se jos nekom desavalo slicno?

  11. #51
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    @Bogica - zanimljivo da je i tvoj chromatus bacao dlaku isto kao što je i moj to radio mada ga ja nikad nisam video da to radi.
    Dupe je crno nema šta, sad će mališa da poraste Jeli ispleo išta mreže? Ovaj moj je ispleo baš dobru mrežu dan pred presvlačenje.

    @Kuni - odličan lov! Nije mi se to još dešavalo mada moj chromatus i nema gde da skoči jer od podloge do poklopca ima svega 6cm. Prebaciću ga za koji dan u terarijum (još uvek je u plastici) pa će onda možda i da skakuće
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #52
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    nije jos ali ce uskoro jer mu je dupe crno vec nekih 3-4 dana!

  13. #53
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Citat Prvobitno napisao .:marko:.
    @Kuni - odličan lov! Nije mi se to još dešavalo mada moj chromatus i nema gde da skoči jer od podloge do poklopca ima svega 6cm. Prebaciću ga za koji dan u terarijum (još uvek je u plastici) pa će onda možda i da skakuće
    Daj stvarno, prebaci ga u nesto luksuznije, odlican je primerak, cudi me da ti nije iskocio ako je visina 6cm. Inace, ja do sada nisam ni ubacivao nesto sto moze da se penje, uglavnom je krkao tenebrije, no ovo je ocigledno bio pravi izazov za njega (pa jos gladnog), steta sto nisam mogao snimiti, al' to je prakticno neuhvatljiv momenat. Al' zato uzivo posmatrati takav lov, ma fantazija. Sad ce cesce dobijati grasshopere .

  14. #54
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Citat Prvobitno napisao Kuni
    Daj stvarno, prebaci ga u nesto luksuznije...
    Evo samo što nisam, u ponedeljak verovatno, samo da sredim ventilacioni poklopac...
    Ma extra love, doduše i moj je do sada jeo samo tenebrije i fobase, jednom sam samo uzeo od Momčila dubiu tačnije veliku dubiu da vidim hoće li jesti. Ne da je jeo nego su od bubašvabe ostali samo dugmići, a fight je trajao dve runde, ma ludilo jedno. Mogu misliti kako je tek sa skakavcima, oni beže da izvuku živu glavu ali chromatus je gladan
    There's no place like 127.0.0.1

  15. #55
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Sad se setih da sam prethodno fotkao skakonju, doduse ovo je manji komad koji je zavrsio kod andersonija. Naravno, tamo od mreze nije imao gde da se penje, a i onaj sveze presvuceni mu nije dao bas mnogo vremena da se negde zavuce. No, ipak skok chromatusa me je fascinirao. Kad sredis terarijum sibaj u prirodu, na cisto lepo mestasce pa u lov na skakonje...

  16. #56
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Halapljivi stvor, ipak je izasao po tenebriju !

  17. #57
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Da li je moguce da tarantula odlaze svoje presvlacenja ako oseti vibracije ili uopste da je u opasnosti?

  18. #58
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Naravno. To redovno rade. Na primer prilikom transporta. Često se dešava da se tarantula presvuče prvi dan nakon što je smestim. Odlagala je presvlačenje tokom transporta i presvuče se čim se smesti.
    Potpis u pripremi!

  19. #59
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Aha ,posto mislim da se jedan fobas zavukao u treset a da ga nije pojela, e sad da li je pametno da je prebacim negde i da prerovarim terarijum kako bi nasao fobasa!?

  20. #60
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Rod Nhandu - slike i komentari

    Nema potrebe...slobodno ostavi, jedino ako se plašiš da će se skoro presvlačiti i da joj može naškoditi, mada se to meni dešavalo i sve je prošlo bez problema.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •