Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 53

Tema: konacno...posle II nedelje!

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Hvala,hvala! U planu imam da napravim na istu foru,samo veci i da ima vodenu povrsinu sa fontanom,mozda i onaj parni difuzor za hladnu maglu...ne znam jos,ali ce sigurno bito oko 1 x 1 x 150m.
    @Bogica : Biljke za sada prskam 2 puta na dan,videcu da li im to odgovara...a ima da gurnem jos jedan termometar,da vidim tu gornju temperaturu

  2. #22
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Bluie stvarno je dobar posao odradjen, svaka čast!

    Nego mene zanima kakve ti ti novine čitaš, na prvoj slici se vidi neki naslov "Fotografije povreda muških polnih organa"
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Hahahahaha! Dobar,dobar...
    Mislim da je 24sata....vidis,trebao sam i na to da obratim paznju

  4. #24
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Sta sve saznas o coveku koji je pravio terarijum samo iz slike!
    Ja sam na onom mom 6-ugaonom vivarijumu imao dok sam ga radio u kadru sok od breskve u tetrapaku koji je pridrzavao stranice!

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Da,da...sledeci put cu morati da obratim paznju na ceo okolis Nego....da li kod nas ima onih gustera,
    mislim da su gekoni,onako skroz zeleni sa nekim crvenim tackama po glavi...ne mogu da ih nadjem na netu?

  6. #26
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Da ima, tj. nema ali može da bue a i biće samo moram da im sredim lepe terarijume To su ti inače dnevni gekoni iz porodice Phelsuma i ima jako puno vrsta, mnogo su zastupljeni kod stranih hobista i stvarno imaju izuzetne boje, a još jedna od prednosti, pored lepote im je dnevna aktivnost...malo su zahtevniji od ovih noćnih vrsta, jer moraju da imaju UV svetlo i lepo pošumljen terarijum sa visokom vlagom i dobrom ventilacijom. Ima raznih vrsta a najčešća i jedna od najvećih je Phelsuma madascariensis grandis ili samo P.grandis(Giant day gecko). Još jedna mana, ako se to tako može nazvati, je da su na citesu sve vrste iz tog roda, tako da se mora paziti sa njima...

    To bi ti isto bio odličan izbor skroz sam zaboravio na njih

    Inače jedno pitanje u vezi sa tvojim vivarijumom, šta si stavio kao podlogu, imaš neki "false bottom" ? Da li ti ona kora na zadnjoj stranici odvojena od stakla i ima lufta, pitam jer bi ti se zavlačili insekti i gušteri tamo često,ali to nije neki problem ipak.

  7. #27

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    problem sa phelsumom jeste sto su jako osetljivi ako se razbole ili treba asistencija oko presvlacenja ima da se namucis...jako osetljiva koza...i nisu od onih "cvrscih "gekona ....
    sto kaze ..osetljiviji malo

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    @kimo - hvala za info,sada cu malo da prosetam po netu da pogledam...Inace,podloga mi je direktno nasuta u terarijum,nema nista izmedju,a koristio sam neku nemacku za cvece Floragard Blumenerde pomesano sa zemljom za Orhideje od iste firme...prilicno je kvalitetna i cista (vidim da je ok po cvrckovima). Kora jeste lepljena za pozadinu,ali ni na jednom mestu ne odstupa mnogo od stakla,prilicno u ravni komadi,tako da ne verujem da bi neka zivotinja mogla da se zavuce...e sada insekti,to je vec druga stvar...mada sam se smorio,iz kore mi izlaze zuti mravi ...ne znam kako da ih se resim,a da ne stavljam neke insekticide koji bi mi posle uticali na "stanovnika" p.s. Dobar ti novi izgled sajta,samo malo da se dotera


  9. #29
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Tu koru si trebao pre nego sto si zalepio da stavis u rernu,e sad ne znam sta osim insekticida moze da ti pomogne!
    Stvarno zeznuta stvar!

  10. #30
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Citat Prvobitno napisao Bogica1985
    Tu koru si trebao pre nego sto si zalepio da stavis u rernu,e sad ne znam sta osim insekticida moze da ti pomogne!
    Stvarno zeznuta stvar!
    Baš to sam hteo da kažem, zato je bolje pozadinu raditi na nekom parčetu nečega pa onda staviti u terarijum...

    Nisu one toliko zeznute koliko ljudi misle, ali ja ću se,nadam se, u to skoro uveriti Ali ja sam se odlučio za Phelsuma klemmeri, oni su mi nekako najdraži a i imam odakle da ih nabavim, pouzdan izvor, pa nebi trebalo ništa da im fali, jedino što su malo skuplji, mladi su oko 60 eur i to dok su mali, a i kada porastune prelaze 7-8cm.

    Kod njih nesmeš da zaboraviš na vlagu nikako, jer se samo tada javljaju problemi, a to za kožu si upravu, ali oni nisu predviđeni za diranje nego za gledanje, tako da ko voli nek izvoli, mada u ovakvom vivarijumu, nebi trebalo da bude nikakvih problema, jer ima dosta biljaka i samim tim visoka je vlažnost relativna, tako da bi im bilo ok, ako ne zaboraviš da prskaš biljke...

    Citat Prvobitno napisao Bluie
    @kimo - Dobar ti novi izgled sajta,samo malo da se dotera
    Pa da, imam vremena kasnije, ja sam zasad zadovoljan...

  11. #31
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Ja mislim da je najbolja zivotinja za taj vivarijum mravojed!
    Sala mala!
    Mozda da ga ispraznis pa da ih podavis sa vrucom vodom,ali to je cimanje strasno a i nikad ga neces namestiti da izgleda tako dobro kao sada!

  12. #32

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    ma iskuliraj za insekte i da se pojave otici ce...
    a phelsume niko kod nas ne drzi sa uspehom, ima ih par komada tj bilo je sad ne znma staje sa njima bili su grandisi ili tkao nesto slicno ....
    a ovbo za pipanje je problem jer ne mozes a da ne planiras da ces morati gustera da uhvatis u ruku i da nesto radis ..pa zato su pipavi...

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Jes' stvarno,zaboravih da stavim u rernu koru
    Ali sta da se radi...nece valjda bas preterano da me smore
    A sta kazete,preterano osetljiva koza,pa zbog toga ih ne valja dirati ili...?
    Eto izazova- razmnoziti Phelsume Jos malo cu da senacitam,pa cu videti...

  14. #34
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Nije to neki problem...mislim da kožu, a ni na razmnožavanje, jednostavno im sve napraviš kako treba, kao što ti imaš i pustiš ih da uživaju i ti sa njima, inače je to u svetu jako popularan rod i ima jako puno vrsta, a ne znaš koja je lepša od koje...ludnica prava. Ja planiram da ih držim, samo još da rešim sve ovde kući kako sam zamislio i uzeću neke garant. Jedini dnevni gekoni(većini ljudi ogroman plus jer ih vide danju) a i mnogo su lepi i super se ponašaju u pošumljenim vivarijumima. Čitaj, ali nije neka mudrost, mora da se napravi dobra ventilacija a da opet bude i vlage, to se dobija držanjem živog bilja u terarijumu, a ti to već imaš, tako da nema problema, još da nađeš malu hranu za njih, jer su sve uglavnom do 15cm sa repom, a ima i dosta vrsta koje ne prelaze 8-10cm, izuzev P.dubia i P.grandisa, ima još nekih većih ali ovi su ti oko 25-30 cm, tako da su predivni. Srećno sa odabirom, pa kada rešiš samo mi se javi da popričamo malo.

  15. #35

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    gej je sto su cites A i cites B phelsume
    inace ja bih ti preporucio laticauda meni se on najvise svidja ali ko sto rekoh gusteri takvi su izazov jer nece jesti odrasle cvrcke (naravno ne mislim na sve) i jako su problematicni ako stvar podje naopako..leoparda tokaija i dr uvek mozes da pregledas..cak sam i piktusa od 2g i 3cm duzine cistio od suve i nepresvucene koze ...da jeto bio phelsuma crko bi tu u rukama....
    inace stvarno su prva liga gusteri ....i treba da se imaju

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    @Zarko: A jel se za takve zivotinje dobija CITES sertifikat pri kupovini ili...?
    Pogledao sam P. laticauda i skroz su extra-odusevljen sam
    Jedino ta cena malo zabrinjava,ali ko ceka taj i doceka...

    @Kimo: Tebi i onako hocu ovih dana da se javim u vezi onih paukova, da banem do NS, pa bi taman mogli i oko ovoga nesto da vidimo...

  17. #37

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    pa tesko jer cites ti ne vredi ako zivotinju za koju vec imas cites ne prijavis na granici...
    jako je komplikovano cites iz afrike za kameleone kosta 50-100$
    nije to za nas
    a ja bih tebi pre preporucio nekog Uroplatusa... ako ces vec da se trosis i da imas nesto ekstra...
    ne znam da li si video gde phfelsume zive ? madagaskar i nije tako vlazan..bar ono sto sam citao ..kaze open woodlend to ti je ne tako vlazno fairly humid 60-80%(mada slazem se 80 je poprilicno )
    ali ja tokaije drzim na 70 % vlaznost.. tkoa da ako hoces vlazan ter -dzungla Uroplatus phantasticus, satanicus itd itd

    al iopet sa zadrskom sve gore receno jer nisam imao iskustva sa phfelsumama jer me nisu nikad ekstra privlacili-sto ne znaci da nece

  18. #38
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Pictusi su druga priča...ja sam onog malog od tebe čistio do skora često i to od kada je bio tako mali, ali kod ovih jeste to malo teže, ali vremenom bi se uštosio i nebi bilo problema, nisu toliko komplikovani, ja ću da isprobam uskoro, pa ću da javim

    P.s. @Bluie: Aj javi se pa navrati slobodno, možemo da se dogvorimo naravno.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Au ti Uroplatusi izgledaju f"king sick,u dobrom smislu,naravno....a bas sam se iscimao da nadjem satanicus sliku i nikako...valjda mi ime gotivno,mozda su mu promenili lat. naziv. Ne znam,phelsume su mi i dalje no.1 za ovaj terarijumcic...skroz su dobre.
    A sto se tice terarijuma,evo bas sam krenuo da nadjem neonsku zamenu za ove halogenke...jos samo kada bih znao da li negde imaju da se nadju uv neonke,one skroz male velicine...mislim da su 18cm?

  20. #40
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: konacno...posle II nedelje!

    Evo ti link pa tamo vidi spisak vrsta, ne postoji satanicus...postoji Satanic leaf tail gecko, ali to je common name...

    http://www.gekkota.com/html/uroplatus.html

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •