Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 33

Tema: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

  1. #1
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ok, dakle evo i problema. Moja Iridopelma sp. recife je počela da se presvlači pre 3 dana i zaglavila se. Prva 24 sata sam je pustio da proba sama da se iskobelja, posle toga sam joj podigao vlažnost na maksimum (bilo je prilično vlažno i kada je počela da se presvlači), a kada ni to nije pomoglo počeo sam da joj pomoću šprica sipam vodu kod usta tako da se sliva između nje i stare košuljice. Ništa ne pomaže. Pošto te kapljice vode koje joj dajem može da pije, ostaće živa, ali moram nešto da uradim. Ima li predloga?



    *Sama je krenula da se presvlači ovako, nisam je ja okrenuo.
    Potpis u pripremi!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Pa nije ti se prevrnula. Ja bi ti predlozio da je polako prevrnes i ostavis je tako neko vreme. Ako za to neko vreme nepocne da se presvlaci onda pogledaj gde je rascepala abdomen kosuljicu i uzmi pincetu i polako to razvuci. Pazi da nepovredis T, A ovo bi ti bilo najlakse ako je izvukla pola noge ili nogu neku onda i to pomaze i to jako puno da je razvuces.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ne moj da cekas puno jer to uglavno stresira tarantulu i ona se muci, tako da bi ti bilo najbolje da odmah reagujes.

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Hmm, izgleda da se ne vidi lepo sa slike. Naime prosoma, abdomen i zubi su izvučeni. Kao i zadnje 4 noge. 2 noga sa desne strane je delimično izvučena, a ostale 3 su još u staroj košuljici zajedno sa pedipalpima. Ja sam već sipao vodu IZMEĐU nje i stare košuljice, tako da je potpuno odvojena.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    E pa to sto ti kazem, Pocni tako sto ces polako da razvlacis te noge sto su delimicno izvucene i podjednako ih izvlaci da ne bi povredio tarantulu a ako su tarantuli ukovrnute noge onda je prevrni pa tek onda razvlaci. Polako i verujem da bi uspeo bez problema.

  6. #6
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Nisam razumeo, uspela je da se presvuce?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ne. Stoji tako već 3 dana. Telo i zadnje 4 noge su joj slobodni i aktivni.
    Potpis u pripremi!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    aha, ako je aktivna i moze da hoda i sve to onda samo ti izvuci noge to ti mozes pincetno.

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Srđane, da li si ti ikada probao da maloj tarantuli uhvatiš koren noge pincetom, da drugom pincetom uhvatiš košuljicu i da vučeš? Samtram sebe veoma pažljivim čovekom, ali nema šanse da bih to uspeo a da ne povredim tarantulu. Da je potpuno odrasla možda, ali ovako mala nikako.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Uf, stvarno zeznuta situacija. Ne mogu da verujem da je ziva posle 3 dana. Ja sam imao slicnu situaciju sa murinusom samo sto je bio na ledjima, znas kako se zavrsila. Nema sanse da posle toliko ona odvoji noge iz stare koze, a verovatno je previse izmorena da bi ih sama sebi amputirala (sto u ovom slucaju su i pediplpe).

    Znas sta bih ja probao, iako mislim da u ovom slucaju nema spasa, probaj dobro da je natopis vodom, stari egzoskelet je sa unutrasnje strane ne otporan na vodu pa se omeksa dovoljno da mozes da ga strunis.

    Ili ako ne zelis da je mucis, "frizider". Ne moj me pogresno shvatiti .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #11
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ne, neću je u frižider. Živa je samo zato što joj dajem vodu u kapljicama da pije. Probao sam da natopim skelet još juče. Stajala je preko noći na grejaču sa skoro 100% valžnosti i natopljenim skeletom i ništa se nije desilo.

    Imam jednu ideju, da uzmem i pažljivo odsečem sve delove koji su odvojeni, pa neka ona sama vidi šta će sa ostatcima na nogama i pedipalpima.
    Potpis u pripremi!

  12. #12
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Malo je loša slika, ali se valjda vidi šta je sve odvojeno a šta nije.

    Potpis u pripremi!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    to ti je dobra ideja i nebi joj skodilo tako da mislim da sam ja na tvom mestu to bi uradio.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ovaj izvin sto sam zapeo za to sa pincetnom... Mozes da uradis ono sto si smislio da odseces ostale delove ali uz to kada odseces da ostavi da ti se osusi skroz tarantula i posle nekog vremen verujem da bi samo odpalo.

    Mada imam jos neku ideju sada u glavi ali to nebi nikom preporucio jedino ako bi mi bilo ono sto kaze Bifrost frizider; da odseces sve sto nije uspela da presvuce i da stavis lak za nokte da ne iskrvari pa ako bi to uspelo onda posle jedno 2-3 presvlacenja bila bi ko nova.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Koliko je mala ta tarantula? Šta god radio, ako ne uradiš brzo kontam da će da rikne. 3 dana je baš mnogo! Tvoja ideja i ne zvuči loše, ali evo šta bi ja uradio. Ubacio bih joj u posudu(terarijum) šolju vrele vode i ostavio je malo da se ugreje i dobro natopi toplom parom. To bi trebalo da digne vlažnost u vazduhu na maksimum. Rekao si već da si digao vlažnost ali ne znam kako ti to radiš, da li dolivaš vode u podlogu, da li fajtaš i kako uopšte meriš. Svejedno.
    Zatim bih je tako "oznojanu" uhvatio negde između nogu, ili čak za jednu nogu i tako pokušao da joj oslobodim noge jednu po jednu. Možda joj otkineš neku nogu ali čitao sam o slučajevima bez 4 noge da su se izvukli.
    Ništa ne možeš da izgubiš ako probaš. Držim palčeve.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  16. #16
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ja sam mog murinisa u "frizider" eutanazirao , mada je on sebi sam pokidao dve noge. Mada ti ovo nije losa ideja, aj javi nam kako je proslo. Bilo bi steta da ugine to ti je zenka je'l tako (pretpostavljam zbog abdomena)?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    ma kakava eutanazija... ako je izvukla zube i nekoliko nogu sve će bit uredu ako se potrudiš...

    kožu razreži i makni sve viškove... poslikaj šta joj je ostalo na nogama..i koje noge su još u koži...

    kako je velik pauk? znaš amputirat noge ako će trebat? iako mislim da amputacija neće bit potrebna... staru kožu odreži..i vjerojatno ćeš joj morat puno pomagat do slijedećeg presvlačenja..koje bi moglo bit jako brzo...

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Ima oko 3-4cm u prečniku. Zube je izvukla, tako da hrana neće biti problem. Večeras ću da se bacim na seckanje viškova. Videćemo kako će sve to izgledati kada završim.

    Vlažnost sam podigao tako što sam nalio vode koliko sam mogao, sipao vodu između košuljice i tarantule i stavio posudu na grejač. Cela posuda je bila puna kondenzacije. Ako joj to nije pomoglo da se sama prasvuča, ništa neće.

    Slikaću kada sve to završim.
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    Pošto me nije bilo 2 dana,sada sam video ovo i pročitao sve, pa nije ona gorane tako mala, ima više od 4cm, čak 5 ili 6, ako je to ona od mene, koju sam hteo da zadržim?

    Inače, odseci to što si rekao, ali ako treba amputiraj koju nogu, to joj neće predstavljati problem za preživljavanje, a pomoći ćeš joj i presvući će se ranije...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Pomoć oko Iridopelma sp. recife

    seci samo trudi se da rez bude iskidan kao da si seko tupim skalpelom da bi se krvne plocice zalepile na ranu i sprecile da iskrvari tako barem reaguju ostale zivotinje i njeni krvni elementi koji to rade bez greske
    javi sta se desilo u svakom slucaju nikako frizider pomuci se za ljubimca ja bar znam kako je kada se lubimac razboli a ti mu nemozes pomoci ali sam ucinio sve sto se moglo uciniti da bi ga spasio

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •