Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 28

Tema: Cene plexiglasa

  1. #1

    Uobičajeno Cene plexiglasa

    Kupio sam skoro mladu iguanu (3-4 meseca) i neki privremeni terarijum tj akvarijum od nekih 120 litara.. i to joj za sad radi posao ali zhelim da pochnem sa pravljenjem novog velikog terarijuma kako bih joj obezbedio potreban prostor... Elem imam neku ideju da napravim drvenu konstrukciju a da u stranice ubacim plexiglas... poshto mi se chini praktichniji od obichnog stakla...pa bi mnogo pomoglo ako bi mi neko rekao kako se kretju cene plexiglasa..kako bih mogao da se srachunam kolko mi para treba... Svaki savet oko izgradnje terarijuma je dobrodoshao.

    Unapred hvala..

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Cene ne znam, ali je skuplje od stakla. Ima jedan problem sa plexiglasom, a to je da se kada ga ogrebeš nikada ne može vratiti u prvobitno stanje i tako ti za neko vreme imaš izgrebanu stranicu kroz koju vidiš mutno...to sam samo čuo nisam imao prilikei da se uverim u to, ali imaj to na umu.

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Postoje tecnosti koje zatvaraju te sitne ogrebotine samo sto ima jedna mana,vremenom se pranjem ti mikro kanali ispiraju tako da se postupak mora ponoviti!

  4. #4
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Mozda moze i pleksiglas da se polira?

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    ma nemoj da izmisljas toplu vodu napravi od drveta ...tkao ces moci grane i sve sto je potrebo da usrafis i da kuliras..ako se kocis i izmisljas nista nece na dobro da ispadne..
    kod izgradnje tkao velikih ter. treba se drzati osnovnih stvari....
    nabavi staru policu bibliotekartsku to je super za iguane....

  6. #6
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Pa sta fali, ja sam recimo uvek za nove ideje .
    Mada mislim da je nezgodno sa secenjem pleksiglasa na odgovarajuce dimenzije a mislim i da je pleksiglas skup.
    Znam da su ljudi kupovali za pravljenje providnih stranica kucista racunara ali ne znam gde.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    ma ne , pogresno si me shvatio ...eksperimentisi ali napravi gusteru ono osnovno pa posle ti probaj ...ali ak opravis za iguanu ,onako kako treba naravi ga da bude dobro za nju a ne kak se tebi svidja..to mislim ..na kraju krajeva ter ne treba da ima pleksiglas...treba bocne strae da bude mreza i ventilacija jer us osetljive na ustajali vazduh ..a traze vlaznost...
    o tyome ti pricam ako me kapiras

  8. #8
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Ta tecnost sto sam spomenuo i jeste polirka na bazi silikona i ona popunjava te mikro pukotine a da se kasnije iste ne primete jer je providno ali koliko sam cuo opasno je skupa i ne znam da li je ima kod nas,jeftinije je kupiti staklo umesto plexija!

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    ili dobra metalna mreza od 1cm rupe...

  10. #10
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Da to je mozda jos jeftinije a i bolje!

  11. #11
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Citat Prvobitno napisao zarko
    ma ne , pogresno si me shvatio ...eksperimentisi ali napravi gusteru ono osnovno pa posle ti probaj ...ali ak opravis za iguanu ,onako kako treba naravi ga da bude dobro za nju a ne kak se tebi svidja..to mislim ..na kraju krajeva ter ne treba da ima pleksiglas...treba bocne strae da bude mreza i ventilacija jer us osetljive na ustajali vazduh ..a traze vlaznost...
    o tyome ti pricam ako me kapiras
    Razumem te, nisam ni primetio da je za iguanu.
    Previd.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Pleksiglas je mnogo izdrzljiviji od stakla samo sto ima manu lako se ogrebe a posle poras da poliras da ti ruke odpadnu.Koliko je izdrzljiv na udarce toliko je nezan na ogrebotine.Ti koji prodaju pleksiglas oni seku laserom da ne bi puko bar ovde u nisu.Ali je cena stvarno velika-provericu pa cu napisati.mozda da poslusas Zarka za sad pa kad skupis pare i ako bas hoces pleksiglas.....

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Ja sam i mislio da napravim drvenu konstrukciju i samo da strane,sve sem jedne, budu od plexiglasa ili stakla,a na tu jednu da stavim zhicu da bi imala ventilaciju...znachi bolje i jeftinije da stavim staklo ?? A to sa celim terarijumom od mrezhe mi nije bash nekako najbolje reshenje jer ne mogu uvek sobu da zagrejem na temperaturu potrebnu iguani,poshto mi soba ima 15ak kvadrata,a i provodim vreme tu tako da bih malo prokuvao da mi je stalno 30 stepeni u sobi tako da mi je lakshe da grejem terarijum...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Mislim da Zarko nije spominjao ceo terarijum od mreze vec samo ventilacioni deo da bude pokriven metalnom mrezom.Ne znam kolika ti je dimenzija tog pleksiglasa ili stakla?Mozda pleksiglas i ne bi bio skup zavisno od dimenzije.Jeste da je on cvrsci ali bih se ja odlucio pre za staklo....

  15. #15
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Za staklo ti treba neko deblje i to će biti isto cimanja oko toga dosta...e sada, ako bi ti mogao da staviš terarijum u ćošak sobe pa da ti 2 strane budu vidljive, pa da jedna bude od stakla a jedna sa žicom ili obe od stakla, to bi bilo super, a ostale dve koje se naslanjaju na zid da budu od drveta, s' tim da jedna od ovih prednjih stana budu ujedno i vrata npr, da se stavi žica tako da pokrije pola vrata ili tako nekako, razmisli još...a za grejanje ti nije potrebno da zagrevaš celu sobu i nije potrebno da ti bude sve zatvoreno i njoj u terarijumu da bude 30 stepeni svuda, nego je bitno da ima mesto gde će da bude 35 stepeni ispod lampe/lampi i onda će ona kada joj treba toplote da se popne na granu i tu leži i greje se, a treba da ima i taj hladniji deo, tako da nije prolem da od žice staviš neke stranice,samo moraš da paziš da nema promaje, to jako smeta reptilima i mogu lako da se prehlade...a para ti treba sigurno 100-150 eur, ako već nemaš materijala...

  16. #16
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Hej Kimo, napisao si 100-1500 eur, verovatno si mislio 150?

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    hvala na savetu kimo...i planiram da ga staivim u tjoshak sobe... tako da je to odlichna ideja...a ja sam rachunao da mi treba bar 200eur da napravim onako lep i poshten terarijum...

  18. #18
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Sve u svemu, ima više varijanti, zavisi od čega ćeš da praviš, tj. od kog drveta itd. TO sve prvo smisli pitaj nekog ko se razume u to sve da li može da izdrži i tako to, za poneki savet i onda tek možeš da izračunaš sve to.

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    Nisam mislio to sam da pravim poshto nikad nisam radio tako neshto ...vetj da platim stolaru da mi uradi taj osnovni deo od drveta i to... a ja tju posle da se zezam sa enterijerom... takodje je kevin i tjaletov prijatelj elektrichar tako da on mozhe da mi sredi sve shto se tiche struje da bude lepo i estetski... mrzim tone kablova ....

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Cene plexiglasa

    prednja strana od stakla a sa strane ventilacija .
    ..
    @kimo: nije dovoljno 35C ispod lampe to je greska koju 99% judi koji cuvaju iguane prave. to je fatalna greska koju prave jer zivotinja crkne tek za 2-3 godine....
    potrebno je 38C minimum a 42 C preko leta ....iguane vole toplotu i temperatura kloake je potrebno da bude 34C da bi metabolizam poceo da vari i razgradjuje biljne proteine dovoljno efikasno...
    stavi 1 lampa od 100W druga od 40 ili 60E zavisi od godisnjeg doba....i naranvo uvb lampe


    suepr ako te ne mrzi pravi....

    evot i moj ter. sa strane zica ...odozgo 2 spot lampe koej se ne vide i 2 uvb lampe od 45 i 60cm
    drvo (adekvatne debljine ) i da toliko treba da bude tamo de se sunca,mozda za koj "broj manje " .ter je mali ali posto je uvek slobodna mislim da joj odgovara ..jer cela soba je ter ...a ovo joj dodje ko vrh krosnje za suncanje gde ustvari provodi 99,98% vremena ...dole je treset jedsno 10cm da bi vlaga bila za nijansu povecana itd itd


Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •