Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 34 od 34

Tema: Slike zmija

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Par slika slikane kod frenda...

    Aspidelaps lubricus lubricus



    Burmanski piton








  2. #22
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Otkud Aspidelaps? Nisam znao da se i one cuvaju u ovim krajevima?! To je sve iz odgoja? Kako se krecu cene otrovnica? Na primer Agkistrodona?

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    u hrvatskoj ima stvarno svega....agkistrona ja dobijem za nekih 40 eura.....

  4. #24
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Ne mogu da verujem da su tako jeftini. Moze li se to nekako preneti i ovamo?

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Nenade,nenade...hoces da se samoubijes,a?
    Mislim da SVE moze da se prenese,samo je pitanje volje...ako budes isao na to putesevstvije, zovi i mene!
    @Zero: jel bi mogao i orjentaciono da napises cene jos nekih otrovnica...cisto ako si upoznat sa trzistem.

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Agkistrodon nije smrtonosan . A nije losa fora da izmuzes zmiju i sebi povremeno pod kozu stavljas jako male kolicine otrova. Znam da zvuci suludo, ali tako se stice imunitet na taj otrov, koji ti traje neko vreme. Bar tako kazu ljudi koji su to vec radili. Tako se, u principu, serum i pravi. Konjima se ubrizgava otrov dok se ne naviknu na njega i stvore antitela, ili sta vec. Posle se od njihove krvi pravi protivotrov. Zato nije dobro primati protivotrov, jer sadrzi konjske proteine.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    znam cijene vise manje svega samo vi recite sta vas zanima...inace sve se moze nabaviti samo pitanje je dali ce taj netko ko ih nabavljat prodati nekome koga nepozna jer ipak je to opasna zivotinja....

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Ma, ipak ne bih uzimao Agkistrodona ovde, kad odem iz zemlje, za jedno dve godine, nadam se, pa cu onda da razmisljam o tome. Uzimas vise komada ili jednog, i koliko je star? Uzeo bih poskoka, mozda, to mi je super zmija, bebu, da probam da ga skroz pripitomim da moze da se uzima u ruke. Ali, zanima me zuti morf. Video sam ih par puta, skroz zute primerke, sa malo tamnijom zutom sharom i mnogo mi se svidjaju.
    Da li bi to moglo da se nabavi lako? Bluie i ja bismo mogli na leto da skoknemo na jedan dan po zmiju.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    ja sam uzeo per (musko i zensko) agkistrodona starih par tjedana...dakle jako jako mladih....inace poskoka isto ima svakakvih svasta se moze nabavit....iakonebi ti preporucio nikade da uzmes poskoka u ruke bez obzira bio mlad ili ne...ja sam nabavio mladog meridionalisa (vipera ammodytes meridionalisiz grcke) i bio je jako miran mislio sam da bi g netko mozda cak i uzet uruku...i sve do jednom naravno nije me ugrizaoali skoro...tako da nema sanse da bi se opet zezao sa njim...

  10. #30
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    ovako imam jedno pitanje.da li je zakonom zabranjeno uhvatit poskoka ili riđovku iza kuće i imat ih kao kućne ljubimce?ja sam ovo ljeto pronašao gnjezdo sa puno malih poskoka,znam po tome šta je uz njih bio veliki poskok.nisam ih htio dirati(tjerati)iako su mi bili 10-tak metara od kuće.inače ovdje kod nas tako reč na selu ima jako puno poskoka,riđovki,bjelouški(mišarka),crvenkapica i još dosta neotrovnih zmija.pa me zanima da li je zabranjeno uhvatiti ih i imati kao kućne....?

  11. #31

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Da.Zabranjeno je. Morat ce kupiti neku drugu zmiju.

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    šta ti dodje crvenkapica,meni je to poznato jedino iz bajke

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    nije crvenkapica.. evo posto nas ima od svuda, a narodni nazivi se razlikuju.. http://www.zh.zadweb.biz.hr/pojedinacne/Crvenkrpica.htm

  14. #34
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Slike zmija

    Crvenkapica je leopard smuk - Zamenis situla. Kod nas se Dolichophis caspius ponekad zove crvenoglava zmija.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •