Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 47

Tema: uzmete tarantulu u ruku

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno uzmete tarantulu u ruku

    interesuje me da li neko uzima redovno tarantilu u ruku i pusta da se seta po njemu...kad treba poceti i kako se moze navici(pripitomiti)na ruku...posto imam malog brachypelma smithija 2cm i gramostola ali ona ima raspon nogu oko 12cm imam je 3 god....nju nisam nikad uzimao u ruku posto mislim da bi se navikla trebao sam je uzimati dok je bila mala ,a ja moju nisam...interesuje me kad bih mogao malog smithija da pocnem da uzimam a da se neplasim da ce me ugristi...kontam da ako tarantulu uzimas od kad je bila mala da ce se navici i da ces je moci uzimati kad bude zrela...treba mi neko ko je vec imao takvo iskustvo...da me malo bolje uputi...kad je najbilje vreme za to...i da li treba uopste da se uzima ... pomogla bi mi sva vasa misljenja... unapred se zahvaljujem...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Kao prvo nije preporuceno da se uzima tarantula u ruke ali ako bas moras onda moras. Ja sam imao gramostol rose-u i uzimao sam je par puta u ruke. Neverujem da bi te ugrizla jer to je jako mirna tarantula, mada svaka tarantula moze da ujede zavisi u kakom je raspolozenju i da li misli da si ti neki predator. ako je drzis u terarijumu ili u nekoj posudi polako je pusti da izadje na sto ili podlogu a onda je polako pipni po nozici da bi je naterao da ti dodje na dlan kada se popenje na tvoju saku(dlan) nemoj da mrdas ruku prebrzo jer ona moze da misli da se nesto dogadja. Ako krene da se seta po tvojoj ruci nemoj da joj dozvolis nego stavi drugi dlan i pusti je da predje na njega. A ako ona samo stoji na tvom dlanu nemoj da se uzpanicis nije to nista strasno jer ona samo hoce da se zagreje. Posle je polako spusti i ona ce da sidje sa tvog dlana i operi dobro ruke zbog dlaka. Jos nesto nemoj da je pustas da ti hoda po odeci jer to nevalja za tarantulu.

    P.S: Pokusaj pa mi kazi kako je proslo. POZDRAV.

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Nista se ne mora,ali ako imas zelju da tarantule drzis po rukama imaj u vidu da moze doci do ugriza!

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Evo mog mišljenja...tarantule su ljubimci za gledanje a ne čačkanje, ali ako baš hoćeš i želiš da držiš neku, obavezno neka bude neka mirnija vrsta i kao što je Srks napomenuo pusti je da sama ide gde želi, a ti je navodi blagi diranjem zadnjih nogu nečim nežnim, a i imaj u vidu da može da padne i da naglo ubrza usled neke vibracije, tako da uvek radi to sve iznad neke meke površine(krevet,debeo tepih) i na maloj visini. 2cm, je jako malo za čačkanje, pogotovo često, možeš samo da istraumiraš tarantulu i da je povrediš slučajno, ali već od 4-5cm možeš da pokušavaš da je privikavaš, mada ja to nebih radio...

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Jesi siguran da ti grammostola ima samo 12 cm?, aj proveri tacno. Gorane mislis li isto sto i ja?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Šta?

    Ja se ne slažem da se tarantule mogu navići na uzimanje u ruke i to sam već više puta napisao. Više mislim da tarantulu koji si tek dobio i koja se još nije privikla na svoj terarijum možeš sa većom sigurnošću uzeti u ruku jer će biti manje defanzivna. Tarantula koja se odomaći u svom terarijumu postaje defanzivnija. To je neko moje iskustvo. Do sada sam nekoliko gramostoli držeo u rukama i nikada nisam imao ni najmanji problem. Pulchra i iheringi su naročito pitome, mada ni ostale grammostole ne zaostaju. Zanimljivo ali nikada roseu nisam držao u ruci.

    Jedini razlog zašto su Brachypelme lošije za držanje je što bacaju dlake. Ne verujem da će te neka Brachypelma ujesti ako si pažljiv. Doduše ja imam vagansa ženku koja bi me sigurno ujela kada bih joj stavio ruku u terarijum. A, da i klaasi bi me ujela sigurno. Pokazije zube na najmanju vibraciju. Treba prvo upoznati konkretan primerak .
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Kada uzimas Brachypelmu isto radis sto sam ti napisao neverujem da bi imao ikakih problema osim to sto ti je rekao Geni da bacaju dlake. Uvek imaju u vidu da tarantula moze da ugrize. Brachypelma je malo agresivnija ili kako bih rekao aktivnija od Grammostole, mada su obe preporucene za (pocetnike) onog ili onu koji hoce da se bave hobijem teraristike.

  8. #8

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    moj vagan se lud ko struja.... sve bi ugrizo....

    inace drzanje nije bas preporucljivo ali boze moj i ako te ujede nista strasno za tebe tako da ako hoces da je drzis ti je drzi....ako budes je dovoljno dugo drzao ujesce te 100%.

    moj stav po pitanju drzanja je indiferentan ali ne bi mogo neko da me natera da pipam poechiloterije i sl..jer mislim da je besmisleno....jedino radi tog da ljdui kazu //...le kolko si lud a to mozes da postignes na laksi nacin. izvedes devojku u grad i razbijes je od batine pred svima mislim da ce tad misliti da si jos ludji.

  9. #9
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Posle ujeda nama nece nista biti ali kad do toga dodje ne mozemo biti sigurni da necemo refleksno u tom delicu sekunde pokusati da je otresemo sa ruke a to moze biti fatalno po nju!

  10. #10
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Ajde da se i ja izjasnim, ja ih licno ne drzim po rukama (bar ne namerno ). Ali mislim da bi topa trebao da uzme u ruke tu roseu, neka je izgnjavi izmuci pa ce mu dosaditi, to je samo fraza. Za razliku od Genija ja sam samo roseu i drzao u ruci, to je neki trip koji svi vole da probaju u pocetku (topa divim ti se kako si izdrzao 3 godine a da to ne pobas ). Naravno slazem se sa svim napomenama koje si dobio, pogotovo onu da pazis da se ne uspanicis pa da ispustis pauka, ako te ujede bolje pretrpi malo bola nego da je ispistis jer tebi nece biti nista a tarantulu mozes ozbiljno da povredis. Imas moju punu podrsku (ako ti nesto znaci ) ali videces da nije nista posebno.

    Ali evo jedna slikica za razmisljanje:

    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #11

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    naravno to je faza ko sto rece bifrost...i procice te..a drugo bolje je da tvoju t ne bije glas kao mirnu jer ce svi zeleti da je drze a ti ces da pizdis zbog toga...ja ne dajem ni gustere da mi pipaju kamoli uzimaju u ruke

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Ja sam drzao malu smithi po rukama i to mi nije bio problem,ali albopilosuma od 11cm mi je vec bio zent...Koliko god on bilo miran... Inace refleks i ta trenutna mahinalna reakcija ne moze da se kontrolise,tako da po meni,bolje je ostavi i gledaj kako rucki.
    ! High Voltage !

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    ja sam u ruci drzao g. roseu, b. boehmei-a, b. smithi-a, b .albopilosuma, a. aviculariu, c . cromatopelma....inače uzmem ih možda jednom godišnje...al po meni ih je bolje uopće ne uznemiravat....i to "handlanje" svest na minimalu...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Za moje kratko iskustvo, od svega mesec dana, po ruci mi setale L.Parahybana (4cm),B.Vagans (4cm) i G.Rosea (2cm).
    Najnervoznija mi je bila ubedljivo B.Vagans. Veoma je plasljiva,brza i ovako mala baca dlake. Zbog svoje brzine ju je tesko kontrolisati na ruci pa mi je cak jednom pala,ali srecom postovao sam pravila i drzao sam je iznad kreveta pa joj se stoga nista nije desilo. Zakljucujem da Brachypelme preporucuju pocetnicima iz razloga manje zahtevnosti gajenja a ne iz razloga bezazlenog(lakog) drzanja po rukama. Za drzanje po rukama bi pre preporucio Grammostole jer su mnogo mirnije.Cak i Parahybana je bila mnogo mirnija od Vagansa.(mozda i to i nije cudno)
    Na osnovu ovog iskustva mogu samo da potvrdim ono sto su iskusnijii clanovi napisali a to je da su T ljubimci za gledanje a ne za drzanje po rukama.
    Nama pocetnicima je to malo teze objasniti dok se i sami ne uverimo u isto.
    Mislim, koji pocetnik jos moze da izdrzi a da ne uzme svoju tarantulu u ruku?
    Ja nisam mogao da odolim jer je osecaj fenomenalan. Pitam se samo kako bi reagovao da je pauk vec velicine 15cm. Doci ce i to na red.
    Molio bi samo iskusnije clanove da napisu sta ciniti u slucaju ujeda pauka? Bilo bi dobro napisati za svaki rod posebno (odn.jace otrovne i slabije otrovne).
    Npr. sta u slucaju Brachypelme a sta u slucaju Poecilotheria itd.?


    sve u svemu nista pametno

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    @zokis - evo ja sam početnik pa još nisam uzimao tarantulu u ruku. Padalo mi je na pamet 1000 puta da to uradim ali nemam pojma, uvek mi se mota po glavi šta ako sad pauk negde pobegne pa ga ne nađem, ako ga slučajno povredim, pa mi onda žao jer mislim da je to za njega gnjavaža cimanje i tako...
    Ne znam koliko ću još moći da izdržim, kontam da ću ga uzeti u ruku kad-tad.
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    ak ote ujede-
    brahipelam iskuliraj i prati...
    a poechiloterija- iskuliraj prati i kazi nekom da bude pored tebe ako ti pozli da moze da pozove hitnu pomoc

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Provalite shta sve moze da se uzme u ruku: http://www.pajki.com/
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  18. #18

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    ne imresionira me...to je za pozere

  19. #19
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Citat Prvobitno napisao zarko
    ne imresionira me...to je za pozere
    Slazem se sa Zarkom, samo bi ja to grublje rekao Kako uvek nadjes te uctljive reci Ja da bih rekao ovako nesto trebalo bi mi bar cetiri cenzure
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: uzmete tarantulu u ruku

    Bilo samo za poziranje ili iz nekog drugog razloga, covek ima m*da :exclamation:
    Pravi je ljubitel s obzirom da se time bavi vec 10-tak godina. Ja mu zavidim i na kolekciji paukova i na hrabrosti za to drzanje po rukama. Ja sam skinuo ceo njegov sajt. Lepo ga je odradio. U delu Other stuff/oddaja na slo1 pogledajte kolika tek m*da ima njegova zena. O maloj cerkici necu ni da pricam.
    sve u svemu nista pametno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •