Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: Najsmrtonosnija zivotinja???

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Najsmrtonosnija zivotinja???

    Zanima me koja je zivotinja najsmrtonosnija na svetu?Mislim na njen otrov?DA li je to zmija, pauk, zaba guster, zanima me koja vrsta?Ili je to neka skorpija?a? :confused2

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Cini mi se da je najpotentniji otrov jednog puza.. Tj. nije se jos ni protivotrov napravio... Mislim da i jedna obotnica ima takodje dosta potentan otrov...

    E sad neki zmijski otrovi nisu toliko potentni, koliko na primer znaju da ostete tkivo ili mozak...

  3. #3
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Ne, najotrovnije bice na svetu je jedna vrsta meduze. Zivi u Australiji (a, gde bi inace), u moru, i izgleda kao ona pena sto je prave talasi, tako da ne moze cak lepo ni da se vidi.
    Kad te oprlji, dobijas skoro odmah srcani udar i srce prestane da radi. Izvedu te iz vode, masiraju ti srce da te ozive, i kad te ozive, krv pocne opet da ulazi u srce kako treba i unosi novu kolicinu otrova u isto. Onda nastupa novi srcani udar i tako u krug. Kazu da ih covek dobije i 5-6, dokle izdrzi. Mada, nije uvek smrtonosna, ako se pomogne na pravi nacin.
    Mislim da je to sve tako, ako neko ima tacnije informacije, nek me ispravi.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Ja mislim da su morske zmije naj smrtonosnije zivotinje na svetu imaju naj otrovniji otrov na svetu.

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Ne, ova meduza ipak, gledo emisiju. Morske zmije su otrovnije od kopnenih, ali ne i od ove meduze steta
    A, postoji ogromna razlika izmedju najotrovnije i najsmrtonosnije. Naotrovnija zmija je Belcerova morska zmija - Hydrophis belcherii, koja po podacima nikad nije ubila coveka. Retko ujeda, ima male zube, nije agresivna i malu kolicnu otrova ispusta prilikom ujeda. Dakle, najsmrtonosnija nije isto sto i najotrovnija.

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    ja mislim da je jedna vrsta zabe(ne znam kako se zove)zivi u prasumama oko nila...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  7. #7
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    "The World Most Venomous Animal," should go to the box jellyfish, which is found in the waters around Asia and Australia. They have long tentacles with stings at the very ends.

    ovo je sa sajta
    www.discoverymagazine.com

    In the pantheon of venomous animals, the box jellyfish is a particularly bad creature for humans to encounter

    sa sajta
    www.snopes.com

    To je ta meduza koju sam pomenuo. Sto se tice zmija, najotrovnija kopnena je Inland taipan, small-scale snake, fierce snake, na latinskom Oxyuranus microlepidotus. Otrov joj je oko 100 puta jaci od otrova kraljevske kobre! I, opet, koliko je poznato, ova zmija nije ubijala ljude. Jedini ljudi koje je ujedala su herpetolozi koji su isli na njihove terene da ih traze, a nijedan nije nastradao. Zivi u Australiji i ne deli staniste sa ljudima, pa su izmedju ostalog zato retki ujedi.

  8. #8
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Gledao sam emisuju pokojnog Irwin-a sa taipanima gde je bas rekao da su najotrovnija vrsta!

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Postoji i druga vrsta tajpana, osim ovog najotrovnijeg. To je Oxyuranus scutelatus. On ima oko 3 puta slabiji otrov od microlepidotusa. Nalazi se na trecem mestu liste najotrovnijih kopnenih zmija. Ova zmija cesce ujeda i ubija ljude, zato sto je rasprostranjenija i ima je i u naseljima. Inace, otrov tajpana je neurotoxik, paralise pluca, i covek od toga umire. Mozda je to i bolje od hemotoxina, koji rastura tkivo i izaziva grozne bolove. Morske zmije imaju uglavom miotoxine, koji paralisu misice i deluju jako brzo. Takav otrov im je potreban jer se hrane ribom - treba im nesto sto ce u sto kracem roku paralisati ribu, da ne bi pobegla.

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Nisam ni ocekivao da je meduza najsmrtonosnija, ali ja sam mislio da je mamba najotrovnija zmija, ali sada kazete da je to inland taipan snake i Belcerova morska zmija koja je jos otrovnija od ove.Drago mi je da sam naucio nesto novo.

  11. #11
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Ne znam kakve ste to zene sretali do sad?! Tiganj je za palacinke.

    Mamba je jedna od najopasnijih zmija jer je agresivna, brza i ima jak otrov. Kad kazem agresivna mislim na zmiju koja ujeda kad je uplasena. Vecina zmija pobegne kad se oseti ugrozenom. Mambe su velike, najbrze od svih zmija (do 12 km\h, a mozda i brze), i nekad znaju da ujedu vise puta. Tako da ti ubrizgaju kolicinu dovoljnu da ubiju verovatno oko 10 ljudi. Cesto ulaze u kuce, u kojima se desi i da izlegnu jaja. Cuo sam da su znale da ubiju i zirafu. A za kraljevsku kobru - Ophiophagus hannah vazi to da je jedina poznata zmija koja moze da ubije slona! I to ne zato sto joj je otrov nenormalno jak, nego zato sto ga ima u velikim kolicinama. Ova zmija je i najveca otrovnica - registrovano je par primeraka vecih od 5.5 metara. Video sam slike koje je drug napravio u Indiji, u zoo-vrtu, izgleda jezivo.

  12. #12
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    To za kraljevsku kobru (za njenu velicinu) nisam znao.Sad cu da potrazim neke slike, mozda se nadje taj primer od preko 5.5 m.

  13. #13
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Ne znam kakve ste to zene sretali do sad?! Tiganj je za palacinke.
    Otrovne

    Salu na stranu, i ja mislim da je onaj blue ring octopus najotrovniji, Australija je cudna zemlja imaju naj otrovnijeg pauka, najotrovniju zmiju i jedninog otrovnog sisara. Mada ima i onih zaba sa TTR-orm valjda 5 puta jace od cijanida. Mada imaju i one zabe za lizanje ta oni aboridzani polizu i idu u lov na jaguara, i imaju trip da mogu da ga cuju i nanjuse na 5 km
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #14
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    http://www3.nationalgeographic.com/a...roduction.html
    Neki video o kraljevskoj kobri!


    @Bifrost:Pricas iz iskustva,a?Jesi li bio zrtva neke otrovne zeneHehehehe!

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Nikako da se dogovorimo oko najotrovnije. Ja i dalje stojim pri tome da je to meduza. Gledao sam emisiju o tome, a i procitao to vise puta.
    U sv. slucaju, sve jedno sto se mene tice
    Koji je to otrovni sisar, nisam znao za to? A nisam znao ni da imaju jaguare u Australiji?!

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Australijska kockasta meduza. Mislim da je taj podatak još uvek aktuelan.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Ah da NEnade, ja potpuno zaboravio na tu meduzu... Mada ni moj puzh [isto iz okoline Australije] nije daleko..

  18. #18
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    Onaj platipus (splatipus) tako nesto, ima kljun i lici na dabra, to je jedini otrovni sisar, na zadnjim nogama ima otrovne bodlje.

    E da mozda i ja mislim na meduzu, pa sam pobrkao sa oktopusom (ponovo sam poceo da slusam beatles )
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  19. #19
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    U kakvom svetu zivimo ne bi trebalo uopste da nas plase smrtonosne zivotinje vec smrtonosni ljudi!

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Najsmrtonosnija zivotinja???

    I to sto kazes...Ljudi su najopasniji na svetu.kakve zmjie, puzevi, kornjcace, zabe, meduze, itd.
    A da, vise nisam clan,sada sam ljubitelj egzoticnih zivotinja... Bas sam srecan.Ni na jednom forumu nisam imao ovoliko postova, ja mislim...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •