Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 50

Tema: Najlepsi gmizavac????

  1. #21

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    da da na tuatare
    ima ih berlinski zooloski vrd

  2. #22

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Mozhda nije najlepshi ali meni je definitivno najfamozniji gmizavac Komodo Zmaj... To chudo je jednostavno FASCINANTNO... a shto se tiche zmija... Zelena Mamba i Mlechna zmija.. a i one otrovne zhabice su skroz ekstra imaju tako lepe boje... pogotovo ona crno-narandzasta i plavo-narandzasta... ne znam ime vrste... gledao sam neki dan sajt o njima ali sam zaboravio ...

  3. #23
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Meni se svidja i ona crvena zaba... Da, i meni je mnogooo lepa mlecna zmija i mamba takodje, ali zeleni piton ima extra oci.

    Evo ga Komodo zmaj, nadam se da je to on.Jeste lep...Ali i big


    P.S. Ako vam nije tesko okacite slike vasih najlepsih gmizavaca.Bolje ce da bude, ovako svako mora da se cima da vidi kako izgleda, a neko nece ni da se cima...Nadam se da vam nije frka.

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Najveci guster na svetu ja mislim, moze da poraste oko 3m.

  5. #25

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Komodo zmaj - Varanus Komodoensis

    Velichina 2-3, najvetji uhvatjeni primerak 3,13m 165kg...

    To bi bio on

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    tezi je od mene al iza malo

  7. #27
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    najboli je lov komodo zmaja
    posto trci kao covek i ne moze da stigne npr srnu itd on iznenada izledi ujede ili raskrvari malo plen i onda ga polako prati i nekoliko dana - na kraju plen umre ne od povreda nego od bakterija koje je preneo prilikom ugriza koji najcesce nije smrtonosan
    taj nacin lova nije otkriven kada i on (npr kod krokodial se odma znalo kako lovi cim je otkriven) jer se nije mogo znati kako lovi posto je *spor* pa ne moze da ulovi plen pomocu brzine

  8. #28
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Citat Prvobitno napisao rassa
    najboli je lov komodo zmaja
    posto trci kao covek i ne moze da stigne npr srnu itd on iznenada izledi ujede ili raskrvari malo plen i onda ga polako prati i nekoliko dana - na kraju plen umre ne od povreda nego od bakterija koje je preneo prilikom ugriza koji najcesce nije smrtonosan
    taj nacin lova nije otkriven kada i on (npr kod krokodial se odma znalo kako lovi cim je otkriven) jer se nije mogo znati kako lovi posto je *spor* pa ne moze da ulovi plen pomocu brzine
    neko je gledao Dragons alive bbc

  9. #29
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    ma ja gledam sve sto je vezano za gmizavce insekte i tako te zivotinje

  10. #30
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Juce sam gledo dokumentarac o komodao zmajevima na NG, i otkrili su da pored bakterija imaju i otrovnu zljezdu i da je to ustvari ono cime ubija plen a ne bakterija kako se smatralo. Takodje kazu da je otrov hemijski sadrzi neke supstanece koje imaju neke zmije pa smatraju da imaju istog predaka kao i neke vrste zmija navelisu ali ja nemam pojma . Sad me bas zanima ako komodo zmaj ima otrovne zljezde, da li imaju i drugi varani.... Eto do sad je bilo samo 2 otrovna gustera sad imamo i treceg....

    Edit: neke gramaticke greske...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Da, svi varani (ima oko 60 vrsta), izgleda proizvode i otrov, pored ogromne kolicine bakterija u ustima. To su pokazala nova otrkrica. Pored njih
    ima jos gustera koji proizvode otrovnu pljuvacku, ali samo su Heloderme stvarno otrovne, sa razvijenim otrovnim aparatom. I kod zmija ima
    dosta polu-otrovnih, kao i zmija sa samo otrovnom pljuvackom. Npr. belouska ima neku vrstu otrovne pljuvacke, ali nema klasicne otrovne zlezde,
    ni uvecane zube. Njen otrov brzo ubija plen, ali nema nikakvog dejstva na coveka. Takve zmije se i ne smatraju otrovnim.

    Mene je pre par dana ujelo mladunac nilskog varana (zna Zare o cemu pricam ), i sva sreca da je bila beba, jer mogu samo da zamislim kako
    odrasli grizu. Zakacio mi se za prst i pojacavao stisak na svakih 15ak sekundi. Sve sam zvezde video. Stvarno boli gadno. Zubi su mu bili mali,
    pa jedva da mi je probusio kozu, ali ipak ima tako jake vilice, da sam imao osecaj da mi neko kljestima knjeci prst. Posle par minuta smo uspeli
    da ga odvojimo, i srecom nisam imao nikakvih reakcija od ujeda, samo sto me je dva dana boleo zglob da prstu, od stiskanja.

  12. #32
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Hehehe, jel moze tebe nesto da ne ujede . Super su varani, aema puno na forumu o njima cudno da ih malo ko drzi, za razliku od iguane...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    vecina varana je i dosta skupa, pa je i to jedan od razloga zasto ih retko ("niko") ne drzi...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  14. #34
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Nisu skupi, nego naopaki. Varan moze da ti odfikari prst, ako je samo malo veci.

  15. #35
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Meni se svidjau varanus beccarii i varanus prasinus i verovatno jos dosta njih za koje ne znam, ove sam izdvojio zato sto ne narastu puno, a imaju izrazen varanski izgled. Npr onaj standardni "savanski varan" nema bas takav izrazaj (izduzena njuska i onakav vrat) ima ali nije to to
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  16. #36
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Da, slazem se. Nilski ima najsavanskiji izgled. To je najbolje.

  17. #37

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    i jako veliki ter traze...

  18. #38
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Zavisi sta ko smatra velikim terarijumom. Na netu sam nasao da je za ove dve sto sam ja naveo vrste dovoljno i to za par 100x70x100... To po meni bas i nije toliko veliko...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  19. #39
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Varani su dosta aktivne zverke, otud i naziv monitor, stalno su u pokretu. Mislim da je bezveze zatvoriti ih u takav terarijum.

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Najlepsi gmizavac????

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Nisu skupi...
    pa dobro nenade ajde mi onda reci koliko kosta otprilike varanus prasinus
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •