Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: detalj o terarijumima za zmije

Hybrid View

  1. #1

    Uobičajeno detalj o terarijumima za zmije

    da li ima dobrovoljaca koji bi svim pocetnicima objasnili sve detalje o pravljenju i uredjivanju terarijuma za zmije?!?!?!?!?!?

  2. #2

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    zar niko nece

  3. #3

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    moraces da se potrudis malo vise....
    idi po netu i trazi.
    ovde niko nije placen tako da ne verujem da ce sad svi skociti da ti pomognu da naporavis ter.
    pocni sam a ljudice ti izaci u susret sa idejama i sugestijama.
    mislimda je glupo da trazis da ti neko "nacrta" tako nesto...puno je to posla.

  4. #4
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    Moras prvo da kazes koje zmije. Uslovi se malo razlikuju od vrste do vrste.
    Ja cu napisati kako ja cuvam mlecnu zmiju (laznu koralnu) Lampropeltis triangulum.

    Ova zmija ne raste puno, podvrsta sinaloe, koju ja cuvam naraste do 1m. Ne trazi veliki terarijum. Moja zmija je jos mlada, ima manje od 50 cm, pa je ne drzim u velikom terarijumu (d\sh\v=41\33\26). Kad bude jos malo porasla preci ce u veci terarijum, za sad je ovo dovoljno.

    Terarijum je od stakla, s tim sto je jedan deo poklopca od mreze za komarce, da bi zmija imala ventilaciju.
    Podloga je treset, koji je jako pogodan jer se u njemu ne razvijaju bakterije. Ovo je rijuca zmija, voli da se zakopava. Ja joj nisam stavio debeo sloj treseta, da se ne bi previse zakopavala, kontam da bi je onda redje vidjao.

    Terarijum grejem kabal grejacem, koji se nalazi ispod terarijuma, i ide preko, otprilike, jedne polovine podnog stakla terarijuma. Bitno je da svaki terarijum za gmizavce ima temperaturni gradijent. Jer njima dan izgleda otprilike ovako: kad im je hladno odlaze na osuncani ili topliji deo da se ugreju. Onda im se temperatura podigne, i kad postane prevelika, zivotinja se skloni u hladniji deo. Temperatura pocne da opada, i pre nego sto opadne previse, zivotinja se opet vraca na topliji deo. I tako u nedogled To je u osnovi to, mada sve zavisi od vrste do vrste.

    Zato terarijum mora da ima vise razlicitih temperatura, da bi zivotinja mogla da odabere gde ce da bude. Za zmiju koju ja cuvam nije potrebna prevelika temperatura, pa najtopliji deo mog terarijuma ima oko 30 stepeni C. U hladnijim delovima je oko 25, mislim.

    Ovo je nocna zmija i ne treba joj dodatno svetlo. U prirodi se retko nalazi na povrsini. I u terarijumu se dobar deo dana krije. Lampa joj nije potrebna.
    Ja imam kao neku pecinicu od pecene gline, u kojoj ona provodi najvise vremena. I pored toga u terarijumu imam samo jos posudu za vodu, koja je jako vazna zmijama. Mora da bude dovoljno velika da zmija moze da stane unutra cela, a voda treba da se menja na par dana, kako bi bila sto svezija.

    Planiram da ubacim i neku granu, ali za ovu vrstu to i nije obavezno. U veci terarijum mozes da zasadis i neku biljku.
    Hranim je jednom nedeljno, bebama miseva, posle cega je ne diram 3-4 dana, dok ne svari obrok, jer moze da se desi da povrati.
    S vremena na vreme, operem terarijum, a treset zamenim.

    To je to. Ranije sam cuvao neke druge vrste, ali ovu imam trenutno, pa pisem o njoj. Drugaciji uslovi su potrebni za arborealne zmije, kao i za boide, pa bi bilo dobro da jos neko nesto napise...

  5. #5

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    alal vera nenade, nisam procitao ceo teks jer me zmije ne zanimaju posebno, ali lepo sto is objasnio tako podrobno i nije te mrzelo...eto m8m skratio ti je poso
    zahvali se coveku

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    68

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    Nenad se uvek trudi da svima sve objasni, trudi se u fullu.Svaka cast, procitao sam sve.
    m8m nadam se da ti je dosta pomogao.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    Citat Prvobitno napisao zarko
    moraces da se potrudis malo vise....
    idi po netu i trazi.
    ovde niko nije placen tako da ne verujem da ce sad svi skociti da ti pomognu da naporavis ter.
    pocni sam a ljudice ti izaci u susret sa idejama i sugestijama.
    mislimda je glupo da trazis da ti neko "nacrta" tako nesto...puno je to posla.

    ja sam vec svoj ter. napravio i skoro skroz uredio i ja ovo nisam postavio radi sebe vec zbog drugih ljudi koji bas i nisu vesti sto se interneta tice da bi mogli naci sve na jednom mestu

  8. #8

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    za malo da zaboravim!!

    Hvala Nenadu

  9. #9
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    Nema na cemu, forum za to i sluzi. Koju zmiju imas m8m?

  10. #10

    Uobičajeno Odg: detalj o terarijumima za zmije

    jos uvek cekam kukuruznu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •