Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Ficus benjamina

  1. #1
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Ficus benjamina

    Ficus benjamina

    Poreklo : Indija ,Malezija



    Porodica :Moraceae

    Svetlo : benjamin trazi dobro osvetljeno mesto jer u nedostatku svetlosti listovi pocinju opadati. Ukoliko pocnu opadati listovi znaci da nema dovoljno svetlosti i treba mu je obezbediti.

    Temperatura : nema zahteva sto se tice temperature ,neka optimalna bi joj bila oko 25 C ali naravno moze podneti i vise temperature.

    Zalivanje : cesto se desava da se jednom pretera sa zalivanjem i da listovi pocnu da zute i otpadaju. Najbolje je pre svakog zalivanja da proverimo koliko je vlazan gornji sloj zemlje, i ako je suv zalivamo ga ako nije proverimo kroz dan-dva! Ukoliko listovi pocnu da zute treba ostavitit zemlju da se prosusi a nakon toga redje zalivati a cesce orosavati.

    Orosavanje : voli povisenu vlaznost vazduha tako da bi ga trebalo obilno prskati svakog dana , prijace im i dva puta dnevno.

    Podloga : kupovna zemlja za cvece . Potrebno joj je omoguciti dobru drenazu kako ne bi doslo do truljenja korena. U vreme rasta je trebamo prihranjivati na svake dve nedelje do mesec dana. Jednom godisnje se presadjuje, u prolece kada biljka pocinje sa rastom.

    Toksicnost : toksicna biljka ,biljni sok izaziva iritaciju koze i svrab.
    Procitao sam na nekom sajtu da gusterima ne smeta ako jedu lisce, to objasnjava kako je sestrina iguana obrstila benjamina a da joj nije bilo nista osim sto je pobegla.



  2. #2

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    pa ne znmastada ti kazme za ben..i iguanu .,.mogu ce je da je obrstila ali da listovi nemaju malo vise oksalatnih kiselina?

    nisam cuo ne znam samo pitam?
    lice mi na to

  3. #3
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina


  4. #4

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    Nasa iguana osim sto obozava da se penje na istog, cesto voli i da ga gricne. Od decka koji nam je poklonio cuo sam da i njegova iguana jede bendzamina i da joj nikada nista nije falilo zbog toga.

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    Pozdrav ljudi! Evo ja sam postavio par komada fotki mojih malih benjamina!
    Ovo je obican tamnolisti samo sam ga ja malo maltretirao uvijajuci mu grane!



    I fotke star lighta benjamin isto malo maltretiran!





    Izvinite na losem kvalitetu fotografija!
    Cim budem u mogucnosti da uradim bolje saljem
    Pozdrav!
    Простор између ничега!

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    kad paalis svarog?
    sreca put i pic-ke su sjajne

  7. #7
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    Super kreacija, nego jel si ti to pokusao da napravis bonsai ili si bas hteo taj oblik?!

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    Palim sutra, idem da se skroz odmorim!
    Nije mi bio cilj da pravim bonsai, inace su visoki oko 60-70cm tako da nema B. od bonsaia!
    Простор између ничега!

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Ficus benjamina

    Iguana i njen ljubimac bendzamin







Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •