Strana 18 od 20 PrvaPrva ... 81617181920 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 341 do 360 od 383

Tema: Držanje Blatta lateralis

  1. #341
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Mislim da trebaš da uzmešeku veću posudicu. Slobodno ih odresi i onda ručno uhvati jednog baci ga u posudicu sa T.

  2. #342
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Za to sluzi dugacka pinceta, koju koriste svi teraristi..
    Poslednji izmenio ZolleRu; 06.06.14. u 08:16.
    love of tarantulas..

  3. #343
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ili ih stavis na kratko u frizider, uspore se, mada to nikad nisam imao potrebe da radim.. Hvatam ih pincetom, slobodno ih zgnjeci koliko treba da bi ih uhvatio, nece im nista biti...

  4. #344
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Uspeo sam jednog "povređenog" da uhvatim rukom i prilikom toga sam mu skinuo gornji sloj, al' mislim da ga je moj sling ipak pojeo preko noći, ne vidim ga više u kutijici.

    Što se pincete tiče, pokušavao sam i dugačkim i kratkim pincetama, previše su brze i kriju se u kartonu. Pokušaću sa frižiderom.

  5. #345
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Taj ,,gornjiloj'' je egzoskelet koji tarantula svakako nebi pojela,tako nemoj da se brineš,samo si joj olakšao posao

  6. #346
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Okej, imam "tehniku". Uzmem karton od jaja u kome se krije pedesetak malih lateralisa, i istresem sa njega onoliko buba koliko mi treba, u praznu kutijicu za Eurokrem. Posle samo "sipam" bubu u kutiju sa slingom. (:

  7. #347
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    To ti je dobra tehnika Ja ih tresem u veću kutiju pa onda sa manjom kutijom (npr. od hrane za ribice) pokupim 1-2 bubice i istresem kod slinga.

  8. #348
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Znaci malim lateralisima treba dva do tri meseca da bi odrasli i poceli sa razmnozvanjem? Pitam jer ocekujem uskoro jednu malu tarantulu pa da vidim sta i kako oko hrane, ne bi bilo lose da pocnem sa malim i taman kad ih potamani ostane mi par velikih koji izrode mlade

  9. #349
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Tako nekako samo ti treba temperatura od 30+ stepeni da bi ti se lateralisi redovno razmnožavali
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #350
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Temperatura 30+, je l' to znac da ako je ispod razmnozavaju se samo sporije? Posto leti planiram na normalnoj temperaturi da ih drzim(dosta je toplo u stanu) a zimi fiJoka odmah uz radijatora tako da msm da mi ne trebaju grejaci i tako to..

  11. #351
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Da tako nekako, na 32-33 bi se brzo i redovno razmnozavali, jer malim lateralisima treba po 2-3 nedelje da izadju iz ooteke, tako da bi se ako je duze vreme 30+ stepeni brze i vise razmnozavali.. Ja sam bio napravio 2 kutije sa po stotinjak odraslih lateralisa unutra u svakoj i drzao sam ih na oko 33 stepena, i dnevno je bilo po 50 ooteka novih skoro svaki dan, a sad u zadnjih 2-3 meseca ih drzim na 26-29 c i razmnozavaju se ali sporije, zato sto ih sad imam previse pa mi ne trebaju toliko...
    love of tarantulas..

  12. #352
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Mhm.. Pa i ja bi ih drzao na nekoj temperaturi 25-26 stepeni, u sustini meni ne trebaju mnogo za jednu tarantulu tako da mi ni ne treba neki veliki broj za razmnozavanje

  13. #353
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Sporo bi se razmnozavale na 25 c a i pitanje je da li bi uopste, nekima nece ni na 28-29, sve dok ne bude trideset i neki stepen tesko ce poceti da se razmnozavaju kako treba.. A ako planiras da se zadrzis na jednom pauku, nemoj se ni opterecivati razmnozavanjem kad uzmes veci broj i velikih i malenih tek rodjenih lateralisa miran si dugo..
    love of tarantulas..

  14. #354
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Iskreno bas na jednoj ne planiram.. Ova jedna je samo za pocetak..

  15. #355
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Onda uzmi neku kolicinu pa zapocni na vreme svoju koloniju polako, samo znaci ok temperatura treba..
    love of tarantulas..

  16. #356
    Novajlija Nenad Stankovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Inace hvala na odgovorima

  17. #357
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Prvi put sam uzeo oko 100 lateralisa i počeo se širiti nesnosan smrad iz kutije, poput crkotine. Ima nekoliko uginulih unutra, izbacio sam ih iz kutije, nema nikakve buđi, ničega, a smrad se širi po sobi. ):

    Da ih prebacim sve u novu kutiju, ili kako?

  18. #358
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Prebaci ih u drugu kutiju mada i ne moras ako im je ta dovoljna za njih 100, znaci da se ne guraju.. Ocisti operi kutiju i zameni kartone.. Sto bolja ventilacija mora biti, i pazi da ti kartoni ne dodiruju unutrasnji vlazni deo jabuke npr, pokupe onda vlagu i usmrde se brzo.. Dobra ventilacija!
    love of tarantulas..

  19. #359
    Ljubitelj egzotičnih životinja Aginor'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    105

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Evo mene opet, opet lateralisi. Imam sledeće namirnice, šta mogu da im dajem: celer, paškanat, crni luk, hrana za akvarijumske ribe (raznih granulacija, i u zrnu i u obliku listića)? Smem limun da im dam, banane? Do sad sam im uvek davao jabuku ili krušku, pa bih voleo da malo variram ishranu. (:

  20. #360
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Citat Prvobitno napisao Aginor Pogledaj post
    Evo mene opet, opet lateralisi. Imam sledeće namirnice, šta mogu da im dajem: celer, paškanat, crni luk, hrana za akvarijumske ribe (raznih granulacija, i u zrnu i u obliku listića)? Smem limun da im dam, banane? Do sad sam im uvek davao jabuku ili krušku, pa bih voleo da malo variram ishranu. (:
    Ima druze na ovoj temi brdo postova o hrani.
    Ja radim ovako:
    Ispod kartonskih kutija ide mix psenicnih i ovsenih pahuljica i jos tih gluposti od zdrave hrane,korn fleks,hranu za macke(vise vrsta),a od povrca salata,kupus,krompir,tikvice,bundeva,paprika,karfi ol,jabuke,banana(ne vidim da je jedu,a i brzo propadne zbog temp).
    Citao sam na forumu da spanac i povrce sa mnogo magnezijuma ne treba davati zbog njegove konfrotacije sa kalcijumom.
    Drzim ih velikoj kutiji sa dobrom ventilacijom,velikom temp i malo sam se igrao,odvajao ooteke u posebnu kutijicu i skoro svakoga dana nadjem po 50 novorodjenih
    Ni jedan jedini gubitak nisam imao,nijedna uginula.
    Da ne zaboravim,sa njima su i stotinak dubija i one ludacki napreduju,imaju hrane,dobra vlaga i milina

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •