Strana 2 od 20 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 383

Tema: Držanje Blatta lateralis

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Upravo sam gledao kako lateralisi izlecu iz kutije! Pojavile su mi se grinje u koloniji, pa sam poceo da je grejem i drzim otvorenu, da bi se osushila sto vise. Lateralisi su nesto podivljali, moguce zbog malo vece temperature. A onda sam primetio kako mi jedan muzjak seta po zidu sobe! Kad sam pokusao da ga uhvatim on je odleprsao malo dalje, krilima, i pobegao. Kasnije je opet izasao, pa je bio eliminisan . Posle toga sam video jos jednog kako mi seta po zidu, i uhvatio ga. Mislio sam da su mi nekako zbrisali dok sam hranio zivotinje, jer nisu mogli da izadju iz kutije, previsoka im je.
    E, onda sam video svojim ocima kako jedan muzjak nespretno mlatara krilima i izlece iz kutije. Eto toliko, samo da kazem svima koji ih cuvaju da paze.

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    da.da i meni se jednom to desilo...pa sam napravio mnogo vecu ventilaciju od mreze za komarce
    zato sad nemam grinje ali zato moram cesce da vlazim podlogu
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  3. #23

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    moja vlaznost je 80 % ....izbusio ssam rupe na kutiji ali nisam ih stavio previse....
    viecemo... moguceje da ce grinje biti problrm....
    nego temp sa grejacima je 33C da li mislite da je to mnogo ?
    na koliko vi frzite?>

  4. #24
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ja drzim, ili frzim kako ti kazes na sobnoj temperaturi, ko sto rekoh, imam ih stvarno mnogo, pa mi ne treba brze razvijanje. Ali mislim da ti je 33 ok u najtoplijem delu kutije.
    Sto se tice vlazenja podloge, ja je ne vlazim, nego samo skupljam orteke u kutijicu, pa nju vlazim (hvala Geni ), tako da mi dosta orteka propadne, jer je na suvoj podlozi, ali nema veze, one se stvarno brzo razmnozavaju, pa ima dovoljno. Ako neko hoce da zapocne koloniju, neka mi se javi, mogu da mu dam visak orteka.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    znači, posebno držiš.. imaš dve kutije? za orteke i za velike?

  6. #26
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Velike drzim u velikoj kutiji, a orteke u kutijici za crve za pecanje, koja je zatvorena, da se ne bi gubila vlaga, mada ima male otvore za ventilaciju. I kad se mladunci rode, samo ih isteram napolje. Tu kutijicu drzim u velikoj kutiji.

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    ja sam baš imala muke.. vlaga velika, pa se ubuđa hrana za mačke.. pa sam uzela pregradu za jaja od stiropora, jer se karton navlaži, pa rešila problem kao.. ali ovo je bolja varijanta. tako ću i ja sad..

  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ne znam koliko je stiropor dobar, ukoliko ga bube grickaju. Nisam siguran od cega se pravi, ali ja to ne bih stavljao kod zivotinja, mada mozda gresim, ne znam.

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    pa ne verujem, pa meso kupuješ zapakovano u stiroporu.. a i mislim da ga ne grickaju. a i imaju štošta hranljivo u kutijici..

    našla sam, da ispušta neku hemikaliju stiropor.. ma ok, tako ću i ja, podelim ih, nema stiropora i biće mi super zdrave
    Poslednji izmenio marko; 25.10.09. u 01:29. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  10. #30
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ja znam da sam davno pravio neka ostrva kornjacama od stiropora, i tada mi je neko iskusniji rekao da ne koristim stiropor nikako za kornjace. Mozda ga bubasvabe ne grickaju, a mozda to ipak i rade. Ne znam, mislim da je bolje izbegavati. Ja koristim kod lateralisa i dubia, pored standardnih kartona od jaja i one kartonske kutije za 10 jaja. Unutra drzim hranu, i kad treba da hranim zivotinje, samo podignem poklopac te kutiji, i unutra uvek ima puno buba.
    Ono sto se meni ne svidja je to sto moja agama uopste ne voli preterano da jede svabe. Ni lateralise ni dubie. Fobase moze da jede bez prestanka, ali dubiu pojede jednu i nece vise. A nije da je sita, nego joj se ne svidja ukus valjda. Gekon voli dubie.

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    super sam se ja odlučila da ih razdvojim, ali kad je došlo do čina, jedna stvar mi se učinila nejasnom

    ako ja orteke odvajam i držim zasebno na vlažnom tresetu, i onda kada budem imala male, ili ti stotine malih, kako da "prespem" male u kutiju gde su velike a da mi ne ispadne i treset i zaostale orteke...


  12. #32
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pazljivo
    Geni ima metod, kao i obicno Ubacis komad kartona od jaja u kutijicu tako da male bube mogu da izlaze preko njega napolje. A ja ne drzim orteke na tresetu vise, samo ih malo prskam svaki dan, a mogu da budu i u vati.

  13. #33

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    par pitanja:
    da li je 80% dovoljno?
    da li odrasli jedu ljusture od orteka?
    koliko je potrebno ortekama da izadju?
    koliko vremena treba malima da se presvuku prvi put?vise od 30 dana?

    hvala
    ko zna nesto od ovog iz izskustva nek napise...zanima me kad covek provali da se nesto desava?
    jer ja sam posle 10 dana provalio kod dubia da se razmnozavaju i da je ok!!

  14. #34
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    -Jeste dovoljno, nemoj se opterećivati sa vlažnosti, samo neka je vlažnije malo...drži neku zemlju i kvasi je često...
    -Jedu, otkud ti FIlipe da ne jedu? Jedu, e sada po mom nekom uviđenju jedu i pune ooteke, a to mislim da je moguće jer imaju dosta proteina u tome, zato ih treba hraniti često proteinskom hranom, tj. treba im držati uvek dostupnu hranu...video sam 100 puta da nose u ustima ooteku...
    -Malima treba 4-6 nedelja da se izlegu...
    -Trebaće ti dugo da vidiš napredak kolonije, bar 4 meseca, jer mali izađu posle mesec ipo i onda treba da narastu još 2.5 meseca da bi video da ih ima dosta...
    -Zašto ti je ovo uopšte bitnoNije sigurno 30 dana...a i kako ti uspevaš da pratiš tako male jedinke u tolikoj gužvi?

  15. #35

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    pa bitno je jer ako si ti meni ubacio i tekrodjene k osto ih ima, onda ce za 30 dan biti samo 2th molt...sto znaci da neko vreme nece biti malih tek rodjenih uopste....

  16. #36
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pa da...tako je uvek, njima puno treba da krenu da se rađaju, jer treba 4-6 nedelja da se izmile napolje...a i sam si rekao da ti ne treba za koloniju, možeš očekivati vidne rezultate tek za 3 meseca otprilike...ali kada krenu da izlaze biće ih mnogo...ali ne rastu one tako brzo.

  17. #37
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Brzo se formira kolonija. Najbolje je poceti od orteka, jer posle dva meseca imas vec gomilu odraslih. Mozes da ih koristis za hranjenje zivotinja, a opet ti ostaje i vise nego dovoljno za poleganje jaja.

  18. #38

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    da li si siguran da ostane?
    kolicine kojej ja koristim su nesnosljive
    veruj....
    ove sto sma uzeo sam potrosio za 7 dana i sad nemam velike sve su po 0.7cm

  19. #39
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Tebe ne racunam, ja sam mislio na normalne teraristicare, a ne na hiperteraristicare
    Za neke normalne potrebe je ok. Ja sam krenuo sa 50 i vise orteka, a iz svake se izlegne oko 18 mladunaca, pa ti vidi koja je to cifra odraslih za dva meseca. Meni je ceo pod kutije prekriven ortekama, koje mi ne trebaju, pa ih drzim na suvom. Ali, ja nemam neke prevelike potrebe za lateralisima, meni su dubie bitnije.

  20. #40
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Dubije su zakon, ali su jako spore u odnosu na lateralise i mnogo više jedu i rastu...ali su lateralisi mama za tarantule do 6-7cm i omanje guštere...nije baš da za 2 meseca imaš odrasle...nema šanse kada im treba min 1 mesec da izađu iz ooteka, preračunaj se garant si pogrešio...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •