Strana 4 od 20 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 383

Tema: Držanje Blatta lateralis

  1. #61
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ne verujem da ce to nesto pomoci, meni bar nije. Ja sam se sa grinjama i ostalim napastima izborio samo kompletnim cicscenjem kolonija i menjanjem kartona od jaja.

  2. #62

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    ja imam grinje alisamo u jednom uglu ...sad cu ga isusiti i pedala grinjama

  3. #63
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Koliko Lateralisa je potrebno da se osnuje kolonija

  4. #64
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pa ako imaš dovoljno strpljenja dovoljna su ti 2. Suprotnih polova . Sve preko toga samo ubrzava stvar.
    Potpis u pripremi!

  5. #65

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis


    pa jedno 200 koamda nije lose....

  6. #66
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ja sa otprilike 200kom. imam posle recimo 5 meseci nekoliko hiljada sigurno, kad otvorim kantu ne vidim uopšte karton od njih, a celu jabuku pojedu za par sati!

  7. #67

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Evo Adi mi je dao malo lateralisa,majko draga ne penju se djavola,vise vremena provedu penjuci se nego sto jedu

    Dok uzimam jednog ostali trce prema poklopcu to jest prema izlazu,ja fakat neznam kako ih vi uzimate a da vam ostali nepobjegnu


    Adi hvala ti puno
    Extreme_Tech

  8. #68
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pa u čemu ih držiš Ne mogu da se penju po glatkim površinama. Ni u teoriji.
    Potpis u pripremi!

  9. #69

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Drzim ih u plasticnoj kutiji.

    Mislim da nema razloga da lazem,fakat se mogu popeti do vrha kutije.Pa j.ebem mu ako plastika nije glatka povrsina e onda neznam.

    Ako uspijem snimiti postavicu pa da vidite....
    Extreme_Tech

  10. #70
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ma niko bre ne tvrdi da lažeš , samo kažem da onda sigurno nije glatka površina. Svi ih ovde držimo u plastičnim kutijama i nikome se ne penju. Neke kutije su malo grublje, kao da su išmirglane, i po tome mogu da se penju. Ja sam imao jednu kojoj su ćoškovi bili takvi i tu su se mali penjali i tako bežali. Samo nađi kutiju sa baš glatkim stranicama i nema problema .
    Potpis u pripremi!

  11. #71
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Imam jedno pitanje vezano za hranu. Generalno davao sam im klice+mekinje i juče sam kupio hranu za pse kao dodatak mešavini. E, pošto su granule velike, mislio sam da je dobra ideja da ih sameljem pa sam ih istucao u nekom starom avanu. Međutim, nisam provalio da je avan prethodno korišćen za sitnjenje belog luka i hrana je poprimila miris. Moje pitanje je: Dali će Lateralisi/Dubie hteti da jedu ovo ili da pravim novu mešavinu?
    Šta vi mislite?

  12. #72
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Probaj, ja mislim da im nece smetati

  13. #73

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    hrana za pse ima suvise masti.e sad ak ohranis T nije problem al iako hranis gustere nije bas najbolja hrana.
    tkaodje kalciju koji koriste je apsolutno najgorri u rangu kostanog brasna(da li je potrebn oda ti objasnjavam koliko je to sranje ? )

  14. #74
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pa ja hranim samo Tarantule njima i pokusavam da provalim koja je najbolja kombinacije suve hrane. Ubacio sam im malo jutros i posmatrao. Generalno, Lateralisima ne smeta mnogo hrana sa ukusom belog luka, dok Dubia deluje nezainteresovano (jede mesavinu sve dok ne naidje na granule koje kulturno zaobidje i nastavi da jede mekinje+klice). Opsti utisak - moze da prodje dok ne ubacim i koncentrat za pilice i beli hleb(za Dubiu).

  15. #75

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    nije pitanje sta ce da jede nego sta je kvalitetno ...i za kog su dalje namenjene

  16. #76
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pa kao sto rekoh, za tarantule: Lateralisi za 3 male oko 3-4cm a Dubia za jednu veliku oko 12-13cm(mada imam samo desetak dubia pa mi zao da ih dam tarantuli). Ne drzim ni gustere ni skorpije ni zmije.

  17. #77

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis


    onda jesve jedn osta im dajes ..
    hleb mekinje klice..

  18. #78
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Joj, ako mi se napate u kuci jebao sam jeza!

    Sreca sto ne mogu da se penju po staklu od ter. jer moj poklopac nema vrezu vec mnosto rupa kroz koje mogu da prodju.
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  19. #79

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    ne mogu da se zapate. uginu posle 2-3 dana


  20. #80
    Član
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    24

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pa verovatno ne mogu da se zapate, ali što se preživljavanja tiče - nisam 100% siguran. Meni se razbežala skoro cela kolonija od barem 50tak odraslih buba dok sam bio na moru. Većina nije preživela (što zbog nedostatka uslova, što zbog besnih ukućana i njihovih naoštrenih papuča), Međutim, nekolicina je sasvim uspešno pronašla alternativne načina preživljavanja - Neke su se štekale iza zamrzivača jer je tamo stalno toplo, neke su se vrzmale oko vodovdnih cevi, neke su se motale ispod praga gde su imali stalan pristup spoljašnosti, i moj lični favorit - neke su pronašle rupu u kutiji sa dubiom i komotno se infiltrirali u njihove redove gde i sada žive
    Nego ja imam problem drugačije prirode. U kutiji u kojoj su živeli lateralisi su se zapatile grinje (generalno, ovo nije problem za bube jer, realno, buba nema ) Al su oorteke ostale, i ja sam izčeprkao jedno 30tak i prebacio u drugu kutiju sa vlažnim tresetom. Pre toga sam ih ovlaž očistio malo. E sad, moje pitanje je: Koje su šanse da se grinje zapte u novoj kutiji?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •