Strana 19 od 20 PrvaPrva ... 917181920 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 380 od 383

Tema: Držanje Blatta lateralis

  1. #361
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Da kao sto kaze covek gore bilo je brdo pitanja sa istim ili slicnim vocem i povrcem.. Mozes da im dajes dobro oprano pre svega svasta bukvalno, svasta jedu.. Ja samo gledam da im ne dajem kiselu hranu jer to redje jedu.. Ja sam svim insektima koje drzim davao svasta i sve jedu a na prvom mestu slatke jabuke, salata, pa i banane mlate kao besni, rusteve sam im davao letos jedu i to.. Ja na naprimer od toga sto si ti nabrojao ne bih dao samo crni luk i limun, sve ostalo je super..
    love of tarantulas..

  2. #362
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Uzeo sam nesto malo za prehranu, i nesto malo tenebrija i bili su u istoj kutuju, prebacio sam lateralise u drugu kutiju, ali sa njima su presli i 2-3-4-5 crvica, pa ne znam da li ce biti stete lateralisima ili je okej da ih ostavim unutra ?

  3. #363
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Mozes i da ih izvadis i vratis u njihovu kutiju, nisu radioaktivni... Nece im nista biti ali im je lepse ako mogu da se ukopaju sto mozda vodi do nekih beneficija na duze staze....

  4. #364
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    ne znam kako da ih izvadim iz kutije pune bubasvaba ?

  5. #365
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    A kako vadis bubasvabe?

  6. #366
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    iscepkao sam kartone, i onda iz velike kutije protresem jedan od kartona u manju, pa odatle izaberem velicinu za tarantulu i pincetom ili ponekad rukom izvadim

  7. #367
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Zasto ti pinceta i ruka ne rade na tenebrijama?

  8. #368
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    na mogu da ih dohvatim jer imam dosta bubasvaba i morao bih da kopam u njima, izvadio sam jos 2-3 iznutra, ostale ne mogu, jel nece da smeta bubicama ?

  9. #369
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Nece, ali cela situacija mi nije ni malo jasna, nebitno. Ostavi ih tu i uzivaj.

  10. #370
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Na čemu držiš bubašvabe? Da li imaju kartone od jaja ili šetaju jedne preko drugih u gomili? Ako bi imao kartone jednostavno bi mogao da ih podigneš, i na njima bi ostale bubašvabe a sa dna onda pokupiš tenebrije.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  11. #371
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ja ne mogu da verujem o cemu pricamo Pa da su u buretu za kupus mozes ih izvaditi rukom... I da setaju jedne preko drugih mozes ih razgrnuti rukom (ili pincetom u slucaju gadjenja)...

  12. #372
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Zasto mi iz kutije gde drzim lateralise stalno izlaze sitne musice ili muve ne mogu lepo da vidim jako su sitne i zasto imam crve kod lateralisa jel su to muve napravile ili tako treba ako su crvi od mive onda nikad nisam video tolke crve
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  13. #373
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Da li redovno vadis ostatke od hrane? Pogotovo voca?

  14. #374
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ZolleRu'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2012
    Lokacija
    Ruma
    Postova
    533

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ti crvi ne znam sta bi mogli biti osim ako nisu zapale unutra tenebrije ili fobasi, a od musica nisu.. A te sitne su vocne musice i jako su male i skupljaju se na slatko voce kad dugo stoji, i pocne da truli itd.. Izbaci na par dana voce i nemoj ga stavljati i nestace musice.. I ubuduce ubaci hrane samo onoliko koliko mogu da pojedu za jedan dan, znaci da ne ostaje.. Davaj im cesce ali po manje da pojedu sve i nece biti ni musica ni problema
    love of tarantulas..

  15. #375
    Ljubitelj egzotičnih životinja Milos Karanovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2015
    Lokacija
    GAJ
    Postova
    184

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    A ok nisam znao za to vadjenje hrane negde sam procitao da latelarilisi treba da jedu trulo pa sam zato ostavljao hranu unutra ti crvi sigurno nisu fobasi a tenabrijr ne gajim, crvi su isti kao i oni za pecanje ali su 3x veći
    ~=MILOS KARANOVIC 001=~

  16. #376
    Član Rizla'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pozdrav svima interesuje me jel bolje odvajati ooteke u posebnu posudu ili ostavljati sa odraslim laterima ako neko ima iskustva u tome
    Do sada sam odvajao imam oko 170 ooteka i vec 5 nedelja se nista ne desava nikako da izadju mali drzim ih u posudi u koju sam stavio poklopac od tegle u nju salvetu i tamo sipam vode probusio sam par rupica na plastici i drzim plastiku na kanti u kojoj su odrasli lateri u blizini peci radi temperature jer sam skontao da je tamo laterima dobro izbacuju ooteke kao ludi...Kantu gde su odrasli ne vlazim samo voce/povrce dajem pa kada bih ostavljao ooteke u toj kanti jel bih je trebao vlaziti i na koliko dana bi to bilo dobro??
    I pitanje ako mi kazete da drzim ooteke sa odraslima da li vratiti ove sto sam pokupio??
    Hvala unapred
    Ako neko ima neki bolji savet jos slobodno neka nadoda da probam i drugacije

  17. #377
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Pretpostavljam da ti ne trebaju velike kolicine, ako je tako odvajaj ih u posudu sa tresetom, prskaj da uvek bude vlazno stavi posudu na radijator ili folija grejac i ne trebaju ti nikakve rupice. Gledaj da ih vadis svaki dan ili svaki drugi da se ne bi osusile, za pocetak, kasnije ako ti ne treba toliko malih odvajaj na nedelju dana pa iako ce vecina biti osusenih neke ce se i ''primiti''. Kad ih premestas radi to nezno da ne bi pukle i to bi bilo to..

  18. #378
    Član
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Mozes da ih odvajas ali je lakse da naprskas laterale na svakih 1-2 dana i da ih stavis na 30-35 stepeni

  19. #379
    Član Rizla'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    17

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Borotasinisa planiram vece kolicine da imam..imam oko 500+odraslih nemam radijator u kuci pa ih zato drzim blizu peci u drugoj sobi drzim B.Dubia koju ta pec greje uglavnom 2 sobe na 1 pec a dubie mi se mnoze samo lateri nesto nece Pokusati cu onda staviti treset ovim ootekama sto sam povadio vec mozda nesto i uspe.
    AcaAca probati cu i tako da ne odvajam i da prskam kod latera

  20. #380
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Držanje Blatta lateralis

    Ako ces vece kolicine definitivno nemoj da odvajas, mozes u pocetku dok ne osmislis sve. Procitaj ovu temu od pocetka... Temperatura u koloniji onda mora biti 30+ bar na jednoj polovini..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •