Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Slomljena noga

  1. #1

    Uobičajeno Slomljena noga

    Imam odraslu mušku T (brachypelma ruhnaui) i danas sam primetila da mu je zadnja noga na donjem članku polomljena. Ne vidim da li curi ili ne, čini mi se da ne.Redovno hoda sdamo mu je taj mali deo polomljen.

    Savet šta da radim?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    nista cudno za muske pauke cesto se dogadja to da se sami od sebe pocnu "raspadat"...oni i ovako i onako zive vrlo kratko svega 3 ili 4 godine....

  3. #3

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    baš ti hvala na utesi

  4. #4
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Nisam znao to za muzijake, a nisam ni skontao do sad ta je pauk muzijak. Imas li zenkicu za njega?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Polomljena kako? Kriva ili fali parče? I od kada je to tako? Od presvlačenja?
    Potpis u pripremi!

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    ma opusti se .....
    i onako je postigo final molth tu nemasta da se radi...samo uzivaj u zadnjim momentima..
    sorry ali tako je

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Polomljena kako? Kriva ili fali parče? I od kada je to tako? Od presvlačenja?
    Kriva je.Pokušaću da ga slikam danas pa ćeš videti.Tako je od juče.Curilo je, uspela sam da je nalakiram i čini mi sa da više ne curi.
    Imače ima običaj da se pentra po staklu, kači zubima na otvor ventilacije i naravno da svaki put padne.Verovatno je nogu slomio u jednom od bez nadežnih pokušaja da izađe iz terarijuma.
    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Nisam znao to za muzijake, a nisam ni skontao do sad ta je pauk muzijak. Imas li zenkicu za njega?
    Nemam imaš li ti? mislim da bi mu trebala.

    Citat Prvobitno napisao zarko
    ma opusti se .....
    i onako je postigo final molth tu nemasta da se radi...samo uzivaj u zadnjim momentima..
    sorry ali tako je
    Ma daj, ne verujem da mu se ne može pomoći??


  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Citat Prvobitno napisao tarantulica
    Ma daj, ne verujem da mu se ne može pomoći??
    Pa oni to rešavaju presvlačenjem a pošto je ovaj polno zreo mužjak, nema više presvlačenja. To mu je što mu je. Pobrini se da ništa više ne curi i pusti ga. Guraće tako još neko vreme dok ne umre. Nema tu mnogo pomoći. On sebi više ne može da pomogne.

    Koliko je prošlo od presvlačenja?
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Ima pomoci kako ste svi pesimisti, njemu treba naci zenkicu. Ja ne drzim brachypelme ali mislim da Goran ima? Ili probati ukrstiti vrstu sto da ne ja nisam protiv (kome se ne svida ideja molim da se suzdrze komentara imate tamo temu za to )
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Pa već bi ponudio da imam odraslu ženku B.ruhnaui, ali nemam. Imam jednu malu neodređenog pola.

    A ja vrste ne ukrštam.
    Potpis u pripremi!

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    ni ja ne bih ukrstao ....ali nebitno je sad to....
    ja mislim da se oni bukvalno raspadnu od starosti i da je to za njih mucenje...
    tkaodje predpostavljam da na kraju od silnog pokusavanja, kad onemocaju, postanu dobar obrok zenke...
    tako da ako ti ga je zao stavi ga u frizider i potom zamrzni..ako ne zelis da gledas kako polako izumire...
    meni to nije problem jer me ne rastuzuje takva pomisao pa cuvam odrasle muzijake i pruzam im maksimalne uslove ko odraslim zenkama i cekam da riknu...nema mnogo uzivanja u njihovoj lepoti kad se ofucaju ko automehanicarske krpe..ali dok su bili mladi bili su nice....
    a da i ima izuzetaka de muzijaci zadre deo predjasnje lepote
    parahibana npr....

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Ej, ja čitao na par mesta da hoće nekad da se zadesi da se mužjak mresvuče još jednom posle "ultimate molt"a... Je li se desilo to nekom ovde?
    Kontam da bi to moglo da se desi ako mu još nije vreme. Da tako zaleči rane. Naravno ako je mator, spasa mu nema, samo je pitanje vremena.
    Tarantulice, od kad imaš tog pauka. Jer stasao u momčinu kod tebe ili si kupila već odraslog? ako jesi pitam se zašto?
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Citat Prvobitno napisao Grof
    Tarantulice, od kad imaš tog pauka. Jer stasao u momčinu kod tebe ili si kupila već odraslog? ako jesi pitam se zašto?
    Pauk je poklon, kod mene je od marta.Svesna sam da je mator ali sam (ma koliko vam to glupo zvučalo) jednostavno vezana za njega.

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Koliko je prošlo od presvlačenja?
    Kod mene se nije presvlačio.

    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    ...njemu treba naci zenkicu...
    Trebalo bi, samo što u Su niko nema odraslu ženkicu. Ni sama nisam za ukrštanje vrsta.

    ### sudeći po postovima, ostaje mi samo da gledam kako polako umire


  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Dobro, sada je jasno da je pauk jako mator. Mislio sam da se presvukao kod tebe pa mi je bilo čudno da je tako brzo krenuo da se raspada. Pošto si ga dobila kao odraslog mužjaka pretpostavljam da je prošlo 1-2 godine od njegovog zadnjeg presvlačenja i da mu je vreme 'isteklo'.
    Potpis u pripremi!

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    i beda ako vas je neko prevario i uvalio muzijaka.bez vaseg znanja sta ce mu se desiti...za neadekvatne pare..

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Dobro, sada je jasno da je pauk jako mator. Mislio sam da se presvukao kod tebe pa mi je bilo čudno da je tako brzo krenuo da se raspada. Pošto si ga dobila kao odraslog mužjaka pretpostavljam da je prošlo 1-2 godine od njegovog zadnjeg presvlačenja i da mu je vreme 'isteklo'.
    Koliko je mator ne znam, navodno se presvukao pre nego je stigao kod mene.

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Ima on fore još nekih 2-4 meseca ali ne znam što si je uopšte uzimala, jer je to po meni bezveze, zbog skore smrti...mada opet ako je taj neko morao da ga se reši, onda je lepo što si pomogla...

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Ne mislim da je glupo što si se vezala za životinju. Da ti nije draga ne bi se trudila.i već bi bio u frižideru ili šolji. Uživaj dok možeš, slikaj ga i to pa razmišljaj sa čim ćeš ga zameniti
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Citat Prvobitno napisao tarantulica
    baš ti hvala na utesi
    žao mi je ali tako je.....

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja zokis'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    359

    Uobičajeno Odg: Slomljena noga

    Slikaj T i postuj je ovde da je i mi vidimo.
    sve u svemu nista pametno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •