Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 57

Tema: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

  1. #1
    Član Futurist'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    58

    Wink G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Zdravo-zivo.
    Nekoliko dana sam bistrio forum(ucio) i na kraju pazario dve zverke Grammostola Rosea i Gramostola Porteri(dobro sam napisao nazive?)
    Posavetovao sam se sa prijateljem i uzeo.Sad ...sta bude-bice.
    Jos su u transportnim plasticnim kutijama(za dan -dva ce biti gotovi terarijumi) pa ne znam(tj mislim da znam ali da proverim i cujem savete iskusnijih)sta da radim(hrana,eventualno fajtanje...).
    Zveri su divljaci(znam,mnogi ce reci da je grska sto sam to uzeo)ali pocetnik sam i nemam zelju da karakondzulu vrtim po rukama a u terarijumima cu im stvoriti (bar se nadam )pristojne uslove za zivot(treset,mangro panj sa velikim supljinama,kamcina...nadam se da ce biti dosta?).
    Drekavci su prilicno veliki(10 i 6-7cm)
    E sad...molim za savete(terarijumi ce biti 30x30x30cm i nisam pametan sta da turim kao ''krov''(citao sam na forumu da je curi utekla tarantula tako sto je progrizla mrezu za komarce(?)
    Toliko za sada.
    Molim za savete i predloge.Slike cu da narihtam ako uspem da ih uslikam kroz plastiku(mada bih vise voleo da ih uslikam kad budu u terarijumu koji cu da sredim da bude ko' lutka
    Pozz i unapred hvala

  2. #2
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    probaj neku drvenu shperplochu mozesh lako naci i napravi ventilaciju...
    vodi racuna citao sam negde da su rosea-e agresivne... a evo i jedne slike ujeda, vodi racuna http://i21.photobucket.com/albums/b2...ys22/hand1.jpg
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Duleslash, bombarduješ sa dezinformacijama, rosea je skoro najtolerantnija vrsta.

    Futurist, nazive si dobro napisao sa jednom malom ispravkom, ime roda se piše velikim slovom a ime vrste malim, dakle Grammostola rosea itd...
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    onda sam bio loshe obavesten, hvala na ispravci...
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Grammostola nije agresivan/defanzivan rod. Ni najmanje. Zato ih mnogo ljudi i voli. Ja lično mislim da nisi napravio najbolji izbor kod kupovine ako su ti to prvi ljubimci. Meni su dosadne i sporo rastu a osim pulchrae i icheringi nisu mi čak ni lepe. Ali to nikako tebe ne treba da odvrati. Dobra stvar je što si uzeo malo veće tarantule jer bi se otelio dok od bebe ne stignu na 10 cm. Osim ovoga maltene su neuništive. Jako izdržljive tarantule koje je lako održavati pa se zato i preporučuju početnicima. Pročitaj malo više na forumu i naći ćeš sve potrebne informacije.
    Dule, možda bi bilo bolje da se uzdržiš malo od komentarisanja stvari koje ne poznaješ najbolje. Ništa lično ali neko će te shvatiti ozbiljno i može pogrešiti u tome što radi. I što se tiče one slike, to definitivno nije ujed roseae. Ne bi bilo loše da staviš link ka pravom izvoru te fotografije da vidimo.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  6. #6
    Član Futurist'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Hvala za ispravku,znam to ali ne znam sta mi je bilo da napravim gresku(cikidas sam godinama, 100x dnevno napisem neki naziv i bar jednom pogresim i napisem kao ime i prezime).
    Gorepomenuti ujed sam video.Ne mogu reci da se plasim jer kao sto rekoh...necu ih vucarati po rukama(u svakom slucaju-HVALA za info i upozornje).
    Za sada od hrane imam samo''supercrve''. Posto sam ih veceras doneo,ne znam kada je pametno da im dam da klopaju(niko ne zna kad su poslednji put jele;pre dva dana ili pre dve nedelje).Vode imaju.Ventilacija je pristojna(nadam se)...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Futurist, dobro si postupio, ako te ista zanima verovatno postoji na forumu pa pogledaj. Gledaj starije teme i savete ljudi koij su tu duze vreme.

    Kao sto je Marko rekao, rosea je jedna jako tolerantna tarantula.

    Poklopac bi ti bilo najpametnije da odradis iz 2 dela, jedan deo (2/3 povrsine) obicno staklo a drugi deo (oko 1/3 povrsine) bi trebao da bude stakleni ram sa celicnom mrezicom. To sto si spomenuo se desava ukoliko se postavi plasticna mrezica za ventilaciju i dolazi do toga da je T progrize i pobegne.
    Brain kills beer cells...

  8. #8
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Citat Prvobitno napisao Grof Pogledaj post
    Grammostola nije agresivan/defanzivan rod. Ni najmanje. Zato ih mnogo ljudi i voli. Ja lično mislim da nisi napravio najbolji izbor kod kupovine ako su ti to prvi ljubimci. Meni su dosadne i sporo rastu a osim pulchrae i icheringi nisu mi čak ni lepe. Ali to nikako tebe ne treba da odvrati. Dobra stvar je što si uzeo malo veće tarantule jer bi se otelio dok od bebe ne stignu na 10 cm. Osim ovoga maltene su neuništive. Jako izdržljive tarantule koje je lako održavati pa se zato i preporučuju početnicima. Pročitaj malo više na forumu i naći ćeš sve potrebne informacije.
    Dule, možda bi bilo bolje da se uzdržiš malo od komentarisanja stvari koje ne poznaješ najbolje. Ništa lično ali neko će te shvatiti ozbiljno i može pogrešiti u tome što radi. I što se tiče one slike, to definitivno nije ujed roseae. Ne bi bilo loše da staviš link ka pravom izvoru te fotografije da vidimo.
    Meni je samo bilo krivo pa sam hteo da posaljem neki postic coveku kad vec niko nije... a da se ne razumem je istina ali sam nachuo neshto ochigledno loshe... a fotkica nije moja chak je ima i na guglu... trazi "Grammostola rosea" u slikama

    EDIT: tu cete naci i forum gde ima neshto o njima ,ali ako vi kazete pogresno onda jeste
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Sad sam video sliku. Auuu, pa ono ni jedna tarantula ne bi mogla da uradi. Čak ni blondi.

    Futurist, samo da potvrdim gore rečeno, To su jako mirne tarantule (svaka tarantula može da bude agresivna, nemoj ovo da te zavara) i jako izdržljive. Ne vole vlagu i često neće ni da stanu na vlažan treset. Drži im samo činiju sa vodom i to im je dovoljno.

    Što se mreže tiče, stavi žičanu i nemaš problema.
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Citat Prvobitno napisao Futurist Pogledaj post
    Posto sam ih veceras doneo,ne znam kada je pametno da im dam da klopaju(niko ne zna kad su poslednji put jele;pre dva dana ili pre dve nedelje).Vode imaju.Ventilacija je pristojna(nadam se)...
    Ne brini se za hranu trenutno, pusti ih par dana da se "smire od puta". Zaboravih u prethodnoj poruci da napišem : Dobrodošao
    There's no place like 127.0.0.1

  11. #11
    Član stefan'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    BEOGRAD.Rakovica.
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    pa sve zavisi od samog pauka .moja rosea je prilicno agresivna za njen rod
    Volim tarantule

  12. #12
    Član Duleslash'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Dobrodoshao... nisam imao nameru da te plashim
    pol se odredjuje jednostavno,isto je za sve zivotinje... dash mu hranu i pazljivo posmatrash...
    ako je pojeo onda je mushko, a ako je pojela onda je zensko

  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Našao sam onu sliku t.j. njeno objašnjenje. To nisu ubodi već ogrebotine i to dosta njih. Zanimljivo ali nije za ovu temu.
    Potpis u pripremi!

  14. #14
    Član Futurist'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Okeeet.
    Hvala.Samo jos jedno pitanje koje se sastoji od dva a na kraju ce biti verovatno tri(pitanja).
    Prvo-ne znam gde da trazim zicanu mrezu(gledao sam gotove terarijume ali drugar je ubedjen da ce znatno jeftinije biti da on napravi),ne sumnjam u njega jer ih je napravio mEleon.Drugo-tipuje da mreza nece biti ni potrebna jer ce (ako sam dobro shvatio) stakla biti klizeca-front strana i tu uvek ima malo lufta za vazduh(dovoljno?).
    Trece -dimenzije 30x30x30cm su sasvim ok(ako budem nabavljao jos nesto mogu da''nanizem''terarijume jedan iznad drugog jer bih pravio vertikalnu policu a glupo bi bilo da budu razlicitih velicina)?Hocu da pitam u stvari da li je to ok zapremina za vecinu tarantula ?

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Dobrodosao Futurist!!

    Mozda ne bih trebao da postavljam ovo pitanje ali, jel samo ja imam utisak dok citam ovu temu da su te tarantule iz prirode?

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Dobra je valiičina za sve sem par najvećih i neke arborealne. Žičanu mrežu imaš svugde (buvljak, jeep i tako ta mesta) i ne, nije dovoljno ako bude samo malo lufta između terarijuma i vrata.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Član Futurist'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Da Nemanja.
    Geni,kako i gde da trazim zicanu mrezu ?
    Kod likova koji prodaju mreze za prozore (zastita od komaraca)?

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Baš kod tih. To je ta mreža.
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    Član Futurist'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Bgd
    Postova
    58

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik

    Super.Hvala za info.
    Duleslash - opusteno...

    Pokusaj postavljanja slika
    Poslednji izmenio Futurist; 03.03.10. u 10:38.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: G.Rosea i G.Porteri a ja pocetnik



    Da li je još nekom ovo zapalo za oko. Čini mi se da vidim mužjaka. Mada treba bolja slika. Nisam siguran da li je to uopšte palpa?
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •