Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Aphonopelma caniceps

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Aphonopelma caniceps

    Pre svega pozdrav svima
    Imam malu molbu za clanove koji imaju nekog iskustva sa ovom vrstom, ili znaju nesto o njoj ako ih ne mrzi da napisu...
    Ovde na forumu nije pisano o njoj a na google-u jedino sto sam uspeo da nadjem je da jaaaaaako sporo rastu, narastu izmedju 13-15cm (raspon nogu) i da su iz Meksika ili mozda Kosta Rike I da neki navode potrebnu vlaznost od 40% a neki od 60-70%... Neki ih predstavljaju kao kopace a neki kao terestrijalne?! Pa me sve te informacije i dezinformacije zbunjuju

  2. #2
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Aphonopelma caniceps

    evoga ako šta pomaže http://www.exotic-animals.org/pajki/...ps/index01.htm

    kao za večinu pauka...temp.isto ko za sve,samo malo vlagu bolje držati,ali ni nesmeta da se spusti do 65%...ljep pajkić

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Aphonopelma caniceps

    Hvala talna predpostavljam da znaci terestrijalna? I meni se svidja, lep pauk i dosta retka vrsta kod nas (koliko sam primetio), zato sam je i nabavio

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Aphonopelma caniceps

    Pazi, nisam nešto čitao o caniceps ali ostale Aphonopelme su kopači iako ih mnogi svrstavaju među terestrijalne. Imam seemanni i bicoloratum i obe su potpuni kopači.

    chalcodes retko kopa u zatočeništvu tako da možda neće ni caniceps.
    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Aphonopelma caniceps

    Hvala Geni na odgovoru. Koje su velicine tvoje aphonopelma-e i koja im je brzina rasta?
    Moj caniceps je sada 1.5cm raspon nogu (dakle bas mali), i za sada se ukopala samo jednom kada sam otvarao posudicu pa se uplasila i sakrila se, ali je nakon mozda 30 sekundi izasla. Videcemo sta ce biti kad naraste (po svemu sudeci nacekacu se)... Inace ova moja je bas plasljiva i brza, iako uglavnom vazi za izuzetno mirnu vrstu...

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Aphonopelma caniceps

    seemanni je odrasla a bicoloratum je još beba, a rast... pa to se ne može nazvati rast. Moj bicoloratum je za malo manje od godinu dana porastao sa 4mm na 8-9mm uz 4 presvlačenja.
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Hornet'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    124

    Uobičajeno Odg: Aphonopelma caniceps

    Znaci za jedno deset godina cu vas obavestiti jel ima nekih promena sa mojom

  8. #8

    Uobičajeno Odg: Aphonopelma caniceps

    ja sam 2-3 godine imao bikolor i od 4mm dosli su do 4-5cm ...#####o sporo za moj ukus..pogotovu sto se nece pretvoriti u crawshoa njih treba cekati i 7 god

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •