Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: slepa zmijica

  1. #1

    Uobičajeno slepa zmijica

    Ovu majusnu zmiju sam video u emisiji gde se Memedovic smucao po Makedoniji. Neka veoma mala zmija koja zivii ispod kamenja i hrani se mravima. Lici na glistu. Zanima me njen latinski naziv i naravo neki podatci i o njoj ako znate?
    www.musicarenje.org

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: slepa zmijica

    Ime joj je Typhlops vermicularis, a ne znam šta bi dodatno hteo da znaš o njoj.. kod nas u Srbiji je nema, ili još nije pronađena.. Sko bi je i bilo, njeno stanište bi bilo krajnji jug Srbije (Kosovo + okolin Pčinje itd)..

  3. #3

    Uobičajeno Odg: slepa zmijica

    Bez obzira sto je vecina clanova protiv uzimanja zivotinja iy prirode, mene kopka da li bi mogla da se uspesno cuva u terarijumu?
    www.musicarenje.org

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: slepa zmijica

    Mozes je naci u Crnoj Gori...ne znam da li moze da se cuva u terarijumu...
    Pozzz
    F.

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: slepa zmijica

    Pa da može da se nađe u CG, Bugarskoj, Makedoniji itd...


    Uzeo bi je iz prirode i šta onda ? Prvo i prvo ne bi je skoro nikad ni video. Drugo da li bi mogao da joj obezbediš pravilnu ishranu (mrave) ?

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: slepa zmijica

    Naravno da je problem...mislim možeš ti držati i mrave kući, ali je to već izvan ove teme, kod nas ih niko ne drži, ali imaš po stranim sajtovima dosta informacija o držanju istih...inače ako već hoćeš zmijicu koja jede isnekte, uzmi zelenu - grass snake i onda je hrani insektima...samo što to nisu zmije tipa pitona, kukuruznih i ostalih smukova, da ih vidiš često i možeš uzimati u ruke...
    Poslednji izmenio nenad; 20.01.09. u 02:54.

  7. #7

    Uobičajeno Odg: slepa zmijica

    Ja sam vise hteo da znam iz svoje radoznalosti. Nekako mi ta zmijica delovala zanimljivo. Hvala svima na odgovorima!
    www.musicarenje.org

  8. #8
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno

    Typhlopsi mogu da se cuvaju, ali kako ti kolega rece, moraju da jedu larve mrava i termita. Pripadaju porodici Typhlopidae, a slicne su jos dve porodice Leptotyphlopidae i Anomalepididae. Sve su to jako primitivne zmije.

    Jos jedna mana ove i slicnih vrsta je to sto je skoro nikad ne bi ni vidjao, te zivotinje retko izlaze na povrsinu.
    Imas neke slike na sajtu www.herp.it .
    Poslednji izmenio nenad; 20.01.09. u 02:55.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •