Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 192

Tema: Srpski gekon

  1. #41
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Meni uopste nije jasno. Jedan u BGu se moze objasniti, ali ovo je stvarno misterija. Rile mi je rekao da ih je njegov drug uhvatio pet, a verovatno ih je vidjeno jos. Videcemo o cemu se radi.

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ne izgleda mi kao trgovina, vec da su na neki nacin introdukovani i potpuno aklimatizovani, mozda nekoliko generacija...kad se tako lako nalaze, izgleda kao da imaju vecu populaciju...a uostalom, kad mogu da zive na Kosovu, severnoj Bugarskoj i Albaniji, sto ne bi mogli i u severnoj Srbiji...
    Pozzz
    F.

  3. #43
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Vrlo je moguce da si u pravu, videcemo.

  4. #44
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Samo da se pohvalim da sam i ja dobio koshija! Sinoc sam ga doneo iz NS. Nadam se da ce uspeti da se prilagodi.

  5. #45

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    hemidacituls turicicus ima na zlatiboru ..koliko sam cuo...i to nekoliko sezona. po veceima su preko zime i uspevaju koliko ja znam.
    to sam cuo od jedne devojke koja je preko zime nasla u veceu celu " porodicu " uhvatila malisana i cuvala ga jedno 3 meseca .....
    eto za razmisljanje ..inace verovatno su sa primorja crnogorskog doneseni...

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Kako objasnjavas to da ih ima i u BG-u i u NS-u? Koliko se ljudi onda skupili da bi ih doneli?
    ! High Voltage !

  7. #47
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ne mora da znaci da ih je neko doneo, mogli su sami doci u nekim kutijama, sa nekom hranom, negde sakriveni i na slicne nacine...

  8. #48
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ove zivotinje su se nasle ovde uz pomoc coveka, svesno ili nesvesno. Na zalost, ljudi vrlo pametno sa mora donesu gekona na primer, drze ga neko vreme, a onda ga puste kad se smore, ili im pobegne. Ovaj guster je donesen iz inostranstva sigurno, jer ga kod nas ima samo na Kosovu, pisali smo vec o tome - kosijev gekon ne zivi u Crnoj Gori!
    Sigurno su uspeli da se razmnoze u NS, a mozda i u BGu.

  9. #49
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Evo i mog koshija. Nije slika nesto uspela, bice drugi put. Uglavnom, krije se dobar deo dana, i uvece izlazi.


  10. #50
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Tek je sad poceo da jede male lateralise. Prvo nije hteo da ih jede, nego je jeo samo male cvrcke (kojih inace vise nemam) i poneku bubu koju nadjem napolju. Davao sam mu male krstase - paukove, i pretpostavljam da ih je jeo, jer su nestajali iz terarijuma. Nikad ga nisam video da jede, ali hrana nestaje. Uglavnom, uvek ima ponudjene lateralise u maloj posudi i tek kad je ogladneo, kad nije bilo druge hrane, pojeo je lateralise. Sad se navikava i lateralisi, koje mu ostavim uvece u posudi, do ujutru budu pojedeni.

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Haha,malisa je hteo da se razmazi.
    Tvoj je malo tamniji i ima zute tackice po ledjima,jesi li siguran da je isti kao moj?Mozda je samo drugaciji morf posto je moj bas siv,ko kamen.
    Posalji slike terariuma da vidim kako si sredio.
    ! High Voltage !

  12. #52
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Skroz su drugaciji, ali postoji dosta podvrsta koshijevog gekona. Mislim da mogu i malo da menjaju boju, jer sam ga video i u svetlijoj nijansi, mada je obicno ovako taman. Slike uskoro...

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Jos jedan koshi. Sad je definitivno da je ovo srpska vrsta. I to ko zna od kad...


  14. #54
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    gde ga nadje ?

  15. #55
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    U Novom Sadu, do sada je otkriveno vise lokaliteta, a ljudi kazu da ih ima u velikom broju. Za pravljenje velike kolonije trebalo im je dosta vremena, jer je ovo vrsta koja polaze 1-2 jaja. Inace, nisam ga ja nasao, nego Rile, a ja sam ga dobio, kod njega je stajao neko vreme.

  16. #56
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Jel i taj iz NS-a.. Mislim da treba da se obaveste neki strucniji ljudi, zbog (recimo) DNK analiza..

    Btw, odlicna fotka Nenade..

  17. #57
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Jeste, fala, mislim da su strucniji ljudi obavesteni. Nije to nikakva tajna. Ovaj izgleda skroz drugacije od onog prvog kog sam dobio. Mnogo je sveliji i ima vecu glavu kako mi se cini.

  18. #58

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    moguce ...zasto da ne...moji gutatusi se dosta razlikuju po boji i strukturi koze...

  19. #59
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ima dosta podvrsta koshija, nisam strucan, pa ne znam koja je koja, ali i ne uzimam ih u ruke uopste, skroz sam ih ostavio na miru, tako da ne bih znao ni da znam da ih razlikujem
    Mislim da je odlicna stvar sto imamo gekone u Srbiji, i to tako severno. Rile mi rece da pretpostavlja da su tu desetak godina sigurno. A sigurno ih ima i na drugim mestima. Koliko sam ja cuo, uglavnom jedu moljce i ne mogu da nastete eko-sistemu, kao invazivna vrsta. Mozda uspem i da ih razmnozim, ako su razlicitih polova, naravno.

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Evo vratih se sa mora.
    Nisam javno rekao(na forumu) da mi je neko ili sam mozda i ja slucajno zgnjecio malog koshiya. Nenad zna o cemu se radi.
    Posto sam u stavio terarium kamenje,kad sam ili neko izvadio kamen da vidi ispod njega,nije vodio racuna kako stavlja i,...

    Srecom na istom mestu sad kad sam se vratio nasli smo jos 2 mala gekoncica.Jedan je bas beba oko 3,5cm dok je drugi malo veci,oko 5-6cm. Oba su manja od mog proslig ali su,po slobodnoj proceni isti kao prosli a i kao drugi nenadov. Odvojeno ih drzim i veci jede ko nenormalan,licno sam video dok drugog jos nisam spremio jer sam ga danas dobio.
    Definitivno su se negde oko kuce razmnozili! Srpski gekon bez greske
    ! High Voltage !

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •