Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Prikaz rezultata 181 do 192 od 192

Tema: Srpski gekon

  1. #181
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Aco, daj neku precizniju informaciju gde si ih vidjao.

  2. #182
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Pa rekoh ti,na zidovima starijih kuca,zgrada,tamo gde ne prolazi mnogo ljudi,gledaj uvece oko 9,pola 10.Ne mogu bas mnogo da ti pomognem,jer beograd ne poznajem toliko.

  3. #183
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    to sam sad bash hteo da kazem "D" vidish da je covek iz Cacka tako da teshko da cesh ti u bg naci kojeg mada postoji mogucnost ...
    ali kako je vreme trenutno loshe ... teshko da cesh ih naci ..

  4. #184
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ok, mislio sam da si ih nalazio u Beogradu.

  5. #185
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ima ih sigurno u Beogradu,cuo sam da su ih i tamo nalazili,ali ne znam tacno gde,ne verujem da ih ima u centru,ali negde po periferiji,sigurno.Ja sam pre par dana mogao da uhvatim jos dvojicu,ali mi pobegose,nadam se da cu bar jos jednog uhvatit.Sad mu sredjujem ter.Cim ga zavrsim bice fotki.Pozdrav

  6. #186

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    samo da prijavim da sam primetio ovog gekona i u Panchevu.. tachnije dva komada..
    primetio sam ih na zidu kuce u komshiluku, ali nisam hteo da ih hvatam jer su suvishe mali pa sam se uplashio da ih ne povredim..
    a inache josh pre par godina sam takodje video jednog, ali bio sam ubedjen da je to bio usamljen sluchaj, i da je "doputovao" nekako iz CG..
    izgleda da nije..
    i mi gekona za trku imamo

  7. #187
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ima ih po celoj srbiji,i pre ih je bilo,ali u dosta manjem broju,ali u zadnje dve,tri god je primecen u masovnom broju,izgleda da im nasa klima odgovara.

  8. #188
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Ja sam nocas uhvatio jos jednog,bas je mali.A video sam ih jos najmanje desetak komada ako ne i vise ali su bili na visini pa nisam mogao da ih uhvatim...

  9. #189
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Citat Prvobitno napisao ACO87
    Ja sam nocas uhvatio jos jednog,bas je mali.A video sam ih jos najmanje desetak komada ako ne i vise ali su bili na visini pa nisam mogao da ih uhvatim...
    Okachi neq sliq ako mozhesh..... Mada je naj bolje da ga wratish in D nature....

  10. #190
    Ljubitelj egzotičnih životinja ACO87'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    308

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    I ja to mislim,i najverovatnije cu to i uciniti...

  11. #191
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2015
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Zdravo svima!

    Vidim po datumu da je tema prilicno stara i da nema novih informacija. Ako neko jos uvek prati ovu temu voleo bih da saznam nesto o gusteru kojeg sam pronasao.
    Lokacija je centar Beograda u Balkanskoj ulici.
    Nikada u zivotu nisam video ovakvog gustera, a vecina slika sa ovog foruma i iz ove teeme su nedostupne.
    Zvao sam zavod za zastitu priprode Srbije, rekli su mi da ce pogledati sliku koju sam ovde postavio da bi znali o cemu se radi.

    Ovaj guster kojeg sam uhvatio ne odgovara onima ove vrse koje mogu da vidim na Google-u. Ima dosta duze "prste" i jako tanke kao da su od pauka. Krece se kao zmija, priljubljen uz tlo. Krece se drugacije nego ovi gusteri koje vidjamo svakodnevno. Duzien sa sve repom je oko 10cm, svetlo braon boje sa crnim obelezjima. Ima nesrazmerno vecu glavu koja je nekako kockasta. Oci su mu cudne, a zenice stoje kao dve uspravne crne crte.

    voleo bih da znam sta sam uhvatio i da li da ga vracam u prirodu?
    unnamed.jpg

  12. #192
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Srpski gekon

    Uhvatio si Kocijevog gekona (Mediodactylus kotschyi). U pitanju je guster koji moze da se nadje po Beogradu. Ja sam pre 4 godine nasao jednog na Vracaru. Navodi se da je u Srbiju dospeo iz Grcke, Bugarske, Makedonije itd. Ipak, vodi se kao srpska vrsta, jer je nalazen u dosta gradova Srbije. Evo mog nalaza od pre 4 godine http://en.balcanica.info/9-7482. Sto se vracanja u prirodu tice, vrati ga. Ja sam ovog vratio gde sam ga nasao. Reci mi samo kako si ga uhvatio? Gde?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •