Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 101

Tema: Cincile

  1. #81
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Kod cincila se jako tesko vidi da li su trudne tako da ako je imala pristup muzjaku kod tog odakle si uzeo ima sanse da je trudna.
    Ako je izbacila, sto ti kazes, nesto ljigavo, moguce je da je u toku porodjaj i u tom slucaju nebi trebao da je uznemiravas i nista da vadis iz kaveza. Zenka nakon porodjaja sama ocisti kavez tako da se nista neprimeti.
    Nadam se da nije nista ozbiljno.

  2. #82
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    to je bilo još juče ujutro, aja sam kavez čistio posle toga .ona je sad nepolje i ne kreće se.leži na parketu.nemam nekog izbora nažalost sem da čekam.

  3. #83
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    A kakva je bila cincila kad si je uzimao? Da li je bila zivahna?

  4. #84
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    kad sam je donio bila je potpuno ok.kretala se,nije dala da se dira itd.ovaj je njuškao oko nje al kako je veća duplo samo mu puhne i on se izgubi.tek je posle 2 dana pokušavao da je zaskoči.u subotu veče je baš bio intezivan i tek kad pobjegne u kućicu se odkačio sa nje.nema ranica,oštećenja dlake itd.
    na muci sam jer nema veterinara koji mi može pomoći.znam da mi je drug sam pse liječio i nabavljao inekcije a možeš mislit kako je za ove sitne životinje.

  5. #85
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Pa onda znaci da je bila zdrava, neznam sta se moglo desiti. Mozda joj nije prijala nagla promena hrane. Ako nema ostecenje na krznu znaci da se i nije ozbiljno tukla sa muzjakom. Neznam sta da ti kazem. Zaista cudno.

  6. #86
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    evo i fotografije kako izgleda.

    Citat Prvobitno napisao barakuda Pogledaj post
    Pa onda znaci da je bila zdrava, neznam sta se moglo desiti. Mozda joj nije prijala nagla promena hrane. Ako nema ostecenje na krznu znaci da se i nije ozbiljno tukla sa muzjakom. Neznam sta da ti kazem. Zaista cudno.
    možda je hrana.nemam granula više jer se ovdje ne mogu kupit.pa ih hranim sa mješavinom žitarica,sijenom isl.
    sad je gledam,kao da malo ubrzano diše dok leži.
    Slike Slike

  7. #87
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Neznam. Pomalo deluje kao da je zadesio toplotni udar. Desava se kad su izlozene direktnom suncu i nemaju hlada da se sklone, ali onda bi i verovatno i muzjak bio u slicnom stanju.
    Jedino da stavis slike i problem tamo na onom linku koji sam ti dao. Srecno.

  8. #88
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    hvala.toplotni udar-teško.u sobi su cijeli dan,prozori otvoreni a samo je u ranim satima okrenuta ka suncu+ u takvom su položaju da ih ne može osvijetliti.
    hvala na pomoći i vremenu u svakom slučaju.

  9. #89
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Cincile

    jel uginula?

  10. #90
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    nažalost jeste.
    sačekaću da prođe ljeto(kod nas su velike vrućine) pa možda probam da nabavim jednu ali negdje bliže.ipak je dug put to za njih izgleda.

  11. #91
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2012
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Kupio sam cincilu pre 2 dana u pet shopu bio je sa mamom u kavezu, ima oko 2,5 do 3 meseca. Naravno nisam ga bas zagledao aa nisam ni mislio da je potrebno. Malisa kad njuska jako se cuje, kao da mu je zapusen nosic, aa ponekad i kine, al jako retko. On normalno jde, tj da probira sta ce al neka moze mu se, i pije vodu, al me brine to njegovo smrkanje, jel postoje neki vitamini il lekic neki da mu kupim, nez sta da radim. Pomagajte, od veterinara odve nema nista, pitao sam jednog gledao me je kao da sam pao sa marsa kad sam spomenuo cinculu ((((

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Sa cincilama imam dosta iskustva, tako da ti mogu dati neke savete. Uzrok takve simptomatologije kod cincila mogu biti tri stvari. Prva, koja je i najcesce uzrok je alergija na prasinu iz piljevine, ili jednostavno na sitnu piljevinu. Takodje uzrok moze biti i produzeno kupanje u pescanom kupatilu. Druga stvar koja je ozbiljnija od prethodne je rinitis (dakle zapaljenje nosne sluznice) izazvano padom imuniteta koji najcesce nastaje usled stresa. Ukoliko je to u pitanju veterinar treba da mu daje lekove injekciono. Obicno antibiotici oko 5 do 7 dana i kortikosteroidi prvih par dana tretmana. Treca stvar, ujedno i najozbiljnija mogu biti korenovi gornjih zuba koji prerastaju i zabijaju se u sluznicu nosa i samim tim izazivaju simptome smrkanja i kijanja. S obzirom na sve sto si izneo (da cincila pored toga jede i pije) mislim da je u pitanju prva stvar. To se najlakse utvrdjuje promenom prostirke. Ukoliko nakon promene prostirke isceznu simptomi to je to. Takodje i pesak u kome se kupa moze da napravi slicne probleme. Ovo sam ti napisao iz iskustva koje, za nase prilike, nije bas malo s obzirom da sam do sada lecio preko 50 cincila sa raznoraznim bolestima.

  13. #93
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Cao ljudi, ja imam jedno pitanje... imam cincilu stara je skoro godinu dana, primetila sam da ponekad u snu pocne da cvili, pa sam mislila da sanja nesto i da nije opasno...ali sinoc je bila budna i cvilela 2 puta po skoro minut...jel to treba nesto da znaci? ne znam kod koga da je odvedem, ovde se veterinari ne razumeju nesto, jedino u pet centar.. Hvala


    CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it




    CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

  14. #94
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Cviljenje kod nekih cincila zna da bude normalna pojava, dok kod vecine znaci da su dozivele neki stres, ili pak da im se nesto ne svidja. S obzirom da vaze za jako inteligentna bica, one razumeju mnoge stvari. Znaci preispitaj se da li je tvoja cincila u poslednje vreme dozivela neki stres tipa promene mesta kaveza, promene hrane, previse buke u kuci, kontakt sa nekim drugim zivotinjama, zanemarivanje itd. Na sve to su one osetljive i znaju da cvile skrecuci paznju vlasniku da im se nesto ne svidja. Dakle mislim da tvoja cincila cvili zbog nekog stresa koji je dozivela. I ne bih se slozio sa tim da se veterinari ne razumeju nesto. Ja se razumem u cincile i stazirajuci na Fakultetu veterinarske medicine lecio sam mnoge cincile, a samim tim i stekao iskustvo u radu sa njima.

  15. #95
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2012
    Lokacija
    beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Nisam menjala mesto kaveza, bila sam na moru pa me nije videla 10 dana, mozda je zbog toga,a mozda se i nesto uplasila, mada vodim racuna da joj ne smeta nista... Bitno mi je samo da nije bolesna, da je ne boli nista pa da zbog toga cvili... Hvala puno. A kada sam rekla da se veterinari ne razumeju, nisam mislila na sve veterinare, vec kod par kod kojih sam bila, koji mi sami priznaju da ne znaju i da je to relativno nov ljubimac kako oni kazu. Ali ponavljam,Hvala!

  16. #96
    Član bokisa96'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Srbobran
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Imam jedno pitanje imam cincilu vec 1 godinu i ovo mi se prvi put desilo cincili sam davao neke dodatke za ishranu koje sam kupio u pet shopu , i sad ona nece da jede osnovnu hranu(granule) vec samo te dodatke i suvo grozdje? Sta da radim....... Hvala puno Unapred .......

  17. #97
    Član purple_pumpkin'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    80

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Bilo bi lepo kad bi napisao šta si tačno davao, ali vidim da si davao "dodatke" i suvo grožđe, to su im slatkiši, to nije hrana.
    Granule su hrana i to bi najviše tebala da jede činčila, a ostalo samo povremeno-retko.
    Moraš da izbaciš sve te poslastice/slatkiše i da daješ samo pravu hranu, verovatno će odbijati, i biće ti žao da je gledaš gladnu, ali na kraju bi trebalo da krene da jede.

  18. #98
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Greska. Seno je hrana koju bi cincila najvise trebala da jede. Kvalitetno seno. Granule su jedna od komponenti ishrane, kao i poslastice. Poenta je da su glodari, samim tim i cincile isti kao i deca. Kao sto se dete navuce na slatkise tako se i cincila navuce na poslastice. Cak sta nije zdravo svaki dan davati suvo grozdje jer u velikim kolicinama zna da bude stetno. Dakle moja preporuka ti je da te poslastice izbacis. Dajes seno i granule i morace da prihvati.
    Mada zna tu da bude i drugi problem. Da cincila jede meksu hranu jer su zubi u pitanju. Nekad znaju da im problem prave predkutnjaci i kutnjaci koje mi i ne vidimo ovako. Mi samo vidimo sekutice. To je nazalost stanje koje se u nasim uslovima zavrsava opasno. No, ja se ipak nadam da je samo ovisnost o poslasticama u pitanju.

  19. #99
    Član bokisa96'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Srbobran
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Javicu vam za mesec dana rezultate hvala puno.....

  20. #100
    Član bokisa96'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    Srbobran
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Obecao sam vam da cu se javiti, i evo javljam vam se sa odlicnim vestima moja cincila je navikla na seno i granule dok joj poslastice dajemm 2-3 puta u nedelji. Hvala svima koji su mi pomoli...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •