Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 101

Tema: Cincile

  1. #41
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Prije 15-20 dana sam nabavio par činčila.
    Jedna je hiperaktivna i totalno luda dok je druga povučena i spava najviše vremena tj izgleda kao da spava.Uši su joj spuštene,glava oborena a oči zatvorene.Inače,nikad širom ne drži otvorene oči za razliku od drugara.Nema nekog sekreta oko njih isl al i kad se kreće i kad jede uvijek su poluzatvorene kao da joj svjetlost smeta.Uzima hranu al manje od ove druge a o ostalim aktivnostima da ne pričam.Mlade su prilično 4-5 mjeseci.Ova povučena je ženska a drugar je muško.Ne znam što bih još napisao.Pomalo me strah da nema neki problem a pošto ovdje kod mene veterinari nijesu baš verzirani oko sitnih životinjica ne bih dobio puno bolji odgovor nego ovdje pretpostavljam.

    edit:
    često ispušta neki tihi zvuk,nije cviljenje al mu sliči.kad je pustim iz kaveza zadnja dva dana ne ide da okolo njuška nego gleda da nekome sjede u krilo i tu kao spava.ovo pišem kako se sjećam nekih detalja.brinem se da joj se nešto ne desi.
    Poslednji izmenio dutch; 05.04.10. u 02:06.

  2. #42
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Našao sam je jutros mrtvu .
    Kao da je htjela da mi se požali da nije dobro pa mi je zato dolazila da sjedi u krilu

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Cincile

    zao mi je...mora da je bila bolesna od necega.
    Nabavi tom muzjaku drugu drugaricu, samo je dobro pregledaj pre kupovine.
    Srecno

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Jako mi je zao, ali cincile mogu da obole od dosta bolesti. Ja ih izmedju ostalog vise ne drzim zbog toga.
    Ako budes kupovao ponovo obrati paznju pri izboru i razmisli od koga ces da kupis.

  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    pa pitao sam prodavca jel ok da se tako ponaša tj da bude povučena i da pola dana provede spavajući dok druga skače neprestano unaokolo.on reče jeste jer mogu biti životinje različitih karaktera.njoj je krzno ok izgleda,takođe i oči ako izuzmemo da ih nije širom držala otvorene itd.ko zna što je u pitanju .ponio bih je do veterinara al nema smisla,ovi ovdje mi ništa neće reći jer se ne razumiju u to.
    vidjeću oću li kupovati još neku sad.vjerovatno će neko vrijeme mužjak morati da bude sam.ovamo ih rijetko kad ima a i tad su lošeg kvaliteta i preskupe.kao pet shopovi i njihova posla.

  6. #46
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Koliko su u CG cincile?

  7. #47
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    40eura jedna i to mlade od par mjeseci.ja sam moje kupio u bg-u

  8. #48
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Citat Prvobitno napisao dutch Pogledaj post
    40eura jedna i to mlade od par mjeseci.ja sam moje kupio u bg-u
    Pa i u BG-u su otprilike toliko. Mislim da je u Pet Centru oko 3700din (37 evra)

  9. #49
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Citat Prvobitno napisao barakuda Pogledaj post
    Pa i u BG-u su otprilike toliko. Mislim da je u Pet Centru oko 3700din (37 evra)
    moje su bile po 10e kod odgajivača.
    ova jedna je ispala ok a druga nije

  10. #50
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    rečeno mi je da činčilama treba dati siporex da grickaju zbog zuba i zbog nekih minerala kojih u njemu ima.ne mogu da nađem siporex al su mi na stovarištima građevinskog materijala rekli da je ytongu isti sastav.može li me neko uputit oko toga?

  11. #51
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Kupi kamen za cincile, imas ga u svakom pet-shopu.

  12. #52
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    Kupi kamen za cincile, imas ga u svakom pet-shopu.
    Ja živim u Cg đe u svakom pet shopu imaš da kupiš hrčka i 2-3 ribice a činčila je egzotika .Moram se snalaziti

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Uh... Izvini. Onda ne znam sta da ti kazem. Siporex sigurno moze kao zamena za kamen,ali ne znam za ytongu... Bolje probaj da nadjes siporex, da budes siguran.

  14. #54
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    tražio sam al nema,svi su siporex zamijenili ytongom.
    gledao sam na netu sastav i sem neke prašine sve su isti sastojci.uglavnom sve je prirodno.dao sam mu jedno parče i izgleda da mu se svidjelo da ga drobi.ne znam koliko proguta al je napravio manje kamenčiće.očigledno mu više odgovara od drveta da u njemu tupi zube .
    btw ne smijem ni da pogledam pod krevet što je nesreća napravila.tamo imam gomilu kutija a on obožava da se sakriva i bježi od mene.svaki dan moram da smislim novu caku za hvatanje jer staru uvijek provali i ne može se prevarit na isti način 2x.puštio bih ga da šeta po cijeli dan al po sobi je previše kablova i ostalih stvari koje ne smije da grize.mamljenje grožđem i ostalom hranom ne uspijeva.ako može da uzme u šapicu i pobjegne ok a ako ne ladno kulira

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stiv'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    133

    Uobičajeno Odg: Cincile

    mozes i sipinu kost da mu stavis, ja kod moje cincile imam samo dvrdje drvo.Mislim da siporeks nije pogodan jer sadrzi neke hemijske nepozeljne elemente(ne znam tacno koje).Ako joj obezbedis odgovarajucu ishranu ne moras nista od toga da joj stavljas.

  16. #56
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Neverujem da cincila "jede" siporex. Samo voli da ga gricka i trosi zube. Mozda je moguce da proguta kad joj ostane prasina od njega na zubima, ali to je mali procenat.

    A to kad ljudi pricaju da su culi da nevalja, to je uglavnom od nekog kome neizgleda lepo taj siporex pa pocne svima da prica kako nevalja i onda se to prosiri. Ako nevalja treba napisati konkretno sta ima u sastavu siporexa i koji je to sastojak stetan za njih. Manite se spekulisanja.

  17. #57
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Upravo to.Tražio sam po netu sastav siporexa i ytonga i svuda isto dobijao.
    Siporeks: kvarcni pijesak, cement, voda, prah od aluminijuma
    Ytong: kvarcni pijesak, manja kolicina cementa, hidratisani krec, voda, prah od aluminijuma, elektrofilterski pepeo

  18. #58
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Pa znaci da im nije isti sastav. Bolje nemoj da koristis nesto sto nije provereno.
    A sto se tice siporexa, znam da ga ljudi koriste. Jer bas kao sto je barakuda rekao one samo trose zube na njemu tj. ne jedu ga.

  19. #59
    Član
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    crna gora
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Cincile

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    Pa znaci da im nije isti sastav. Bolje nemoj da koristis nesto sto nije provereno.
    A sto se tice siporexa, znam da ga ljudi koriste. Jer bas kao sto je barakuda rekao one samo trose zube na njemu tj. ne jedu ga.

    Potražiću onda sipinu kost.To bi trebalo da imaju u pet shopu.Mada,kako je kavez napravljen od tvrdog drveta(kuvana bukovina u koju i burgija teško ide) on koristi priliku pa i na tome vježba.
    Malo mi je tužan odkad je uginula ženkica.Pokušavam da ga iscimam i oraspoložim al ne skače i luduje kao i prije.Problem je što se ne da dirati i maziti nego ako ga puštim napolje samo bježi i pravi nered grickajući.

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Cincile

    To je sasvim normalno, dosta cincila ne voli da se mazi vec voli da vrslja okolo.
    A tvrdo drvo je isto ok za zube, jer je bitno samo da se trose kako ne bi prerasli, jer onda vise ne bi mogla da jede.
    A sto se tice unosa vitamina, kalcijuma i sl. To moze da se daje na 100 nacina, imas i praskove i kapi i mogu da se daju i u vodu i u hranu, ali ovo oko kamena je bitno samo za zube. Ako nemas nista drugo od vit. mozes da kupis AD kapi, njih sigurno ima i kod tebe u svakoj apoteci. Mada ako kupujes granule u pet shopu (npr. cinchila complete i sl.) vec imaju u sebi dodate vit. tako da ti to ne treba.
    Poslednji izmenio Lady A.; 11.04.10. u 18:36.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •