Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 38

Tema: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

  1. #1

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Pozdrav ljudi,

    Zelim da gajim tarantulu,posebno me zanima bas ova vrsta..Brachypelma Smithi.
    Ono sto me interesuje jeste gde moze da se kupi,koja je cena,kako se odrzava,cime se sve moze hraniti,neke posebne karakteristike same zivuljke,da li je opasna i tako to...
    Ako se nadje neko koga ne mrzi da odgovori neka mi prosledi odgovor na ovaj e-mail.
    Hvala.

    santrac.ratko@hotmail.com

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Hiiiii, ucinio si vrlo opasnu stvar, Geni ubija za oftopic molicu se za tebe . Za ovo imas posebnu oblast "Potraznja", a odmah iznad imas i "Ponuda" .
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Ok,izvinjavam se za to. Jednostavno sam vitlao pomoc po forumima a ovde sam video vrlo opsiran razgovor...a i cim sam video ime Topica "moj smithi" pretpostavio sam da ovde treba da pitam.
    Jos jednom, izvinjavam se.

  4. #4
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Dobro Bif ne budi na kraj srca , svi mi gresimo!

  5. #5
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    "There is no mercy" Ma sta vam je ljudi bila je sala, i ja sam vise puta offtopicovao

    Nego SLqB11 dobrodosao, na pravom si mestu . Pa zelim ti da uzmes smithija sto pre, pa onda da se bacis i na ostale vrste koje su zanimljivije od smithija
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #6
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Ma znam i ja se salim.
    Takodje dobrodosao i pusti Bifrosta!

  7. #7
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    @SLqB11 - Hehe, nije Bif mislio ništa loše, navići ćeš se na njega vremenom
    Ako te nešto zanima slobodno otvori novu temu i pitaj šta god te zanima.
    Zapamti ovo: ne postoje glupa pitanja, pitaj šta god te muči.
    Umalo da zaboravim, DOBRODOŠAO ! ! !
    There's no place like 127.0.0.1

  8. #8

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    E hvala ljudi....potrudicu se da nabavim smithija sto pre....svidja mi se jako ta zvercica....a sto se tice bacanja na ostale vrste....moguce...samo ako se smithi ne baci na mene pre toga :P
    Salim se.
    Hvala na dobrodoslici....

    Ovih dana cu da odem do NS i da pazarim jednu bebu

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Sad ispade da u poslednje vreme samo reklamiram , ali moram da spomenem da u NS, Zootropiko (Branko Ziljak) obicno ima jeftine odrasle gramostole rosee, to je odlicna prilika da sebi nabavite velikog pauka za sitnu lovu.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    da i ja sam video neku ...kad sma bio zadnji ut ..i bila je prilicno jeftina
    samo nije bila rosea nego "spatulata" ufff
    nisam siguran

  11. #11
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Ne znam, mozda nije "spatulata" neko "kala", a pod tim imenom on prodaje roseu
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #12

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    E extra sam zbunjen...sad nemam pojma sta da radim velikog ili malog pauka...

  13. #13

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    ma pisao slaptulata...kala pa ### sta vec...ali kala kolko znam ne postoji ...a spatulata nema pojma..
    bila je nekako na sivo ne na braon ...

  14. #14
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Uzmi malu mnogo je zanimljivije gledati je kako raste!

  15. #15
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    ROSEU Bolje da zasadi drvo, rastu istom brzinom .

    @SLqB11 Nije bitno da li ćeš da uzmeš malog ili velikog sada, jer ti neće biti jedini . Još nismo imali slučaj da je neko ostao na jednoj tarantuli .

    Prebacio sam ovo (kao što se vidi) u posebnu temu. Nije bio problem dok je diskusija makar približno bila vezana za B.smithi, ali je sada definitivno skrenula sa teme. Ovako je lepo i pregledno.
    Potpis u pripremi!

  16. #16
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Ne, mislio sam na smithi-a jer se opredelio za nju ,a sto se tice broja tarantula naravno da nece ostati na jednoj.

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    bolje je da se pocne sa drugom T ....ja bih pre preporucio nandu ili genikulatu parahibanu ili blondi ....mnogo brze rastu i brze ce se nauciti i preboleti "pocetnicke bolesti" tipa okrenula se na ledja sta da radim..itd....
    mislim da je najbolje uzeti t koja je minimum 4-5 cm a bolje 8-9 da ipak bude T i da bude veca od bilo kog kucnog pauka. mene je mnogo nerviralo to sto prvih 6-8 meseci nisam vidjao moju kembridjiju koja je bila 8mm i hommeomu koaj je bila 1,5 cm i licila na sugu...
    nema nistadosadnije nego mala t koja se razlvaci po kutijici za film ...
    a bicoloratum imam 3 kom po godinu dana i jos uvek su u kutijici za film ..nisu vecer od 1,5 cm to je ocaj ......ali bice lepe za jedno 7 godina

    to je moj stav

  18. #18
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Sa malom tarantulom se covek uci strpljenju a to je jos jedna korisna stvar kod drzanja tarantula!
    SLqB11 je na samom pocetku rekao da bi uzeo smithi-a a ja mislim da ona i jeste tarantula za pocetnika.
    @SLqB11 ,samo procesljaj forum i naci ces sve sto te interesuje u vezi smithi-a.

  19. #19
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Nema pocetnika ima samo onih koji uzimaju prvog pauka. To pocetnik mi je tako bezveze kao da vredjate coveka bolje je reci "smithi je odlican za prvog pauka" . Ja isto mislim da je bolje uzeti za prvog pauka potpuno odraslu jedinku ili nesto preko 10cm, sad malo su skuplji ali bolje imati jednog ali vrednog, posle kad imas male nije ti mrsko da cekas da porastu (bar meni ). Naravno da je lepo imati malog pauka koji poraste meni je mozda najmiliji chromatus kojeg sam uzeo kad je imao 3-4mm, a sad je zver (i to za tako kratko vreme ).

    Ali eto za stonogu mi bas tesko pada sto moram da cekam da poraste.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  20. #20
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Moja prva T, Split iz: Moj smithi

    Zavisi od tarantule koliko ce brzo porasti. Meni je prva bila rosea koju sam uzeo pre godinu i nesto kad je imala 2cm a sad ima 5-6cm ali zato chromatus koji je uzet otprilike u isto vreme i slicne velicine je sad 10cm tako da mislim da je uzimanje poluodrasle ili odrasle jedinke cisto bacanje para ,bolje je uzeti vise njih nego jednu za iste pare.
    Za pocetnika se izvinjavam.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •