Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 121 do 131 od 131

Tema: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

  1. #121
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Danas mi je Kimo poslao tenebrije. Stavio sam im brasno i parce krastavca. Temperatura u sobi je oko 25c, stoje pored terarijuma. Nekada se prave mrtvi, a kada osete bas toplotu pocnu da mrdaju. I ne znam da li su mrtvi ili zivi, verovatno su zivi Sto se moje Grejmi tice, ima paucine u tresetu. U saksiji, koja joj sluzi kao skloniste. Odmah je rastrgla 5 tenebrija, sto me i ne cudi jer zadnje sto sam joj dao je bila glista pre nekoliko dana. E sad, to je znak da nece skoro da se presvuce. Ali, zanima kada da ocekujem presvlacenje? Da li ok ako stavim soljicu tople vode jer ce se tako znatno povecati vlaznost. Smatram da je to najkriticniji period za tarantulu, pa, voleo bih da napisete da li okay moja zamisao. Jos nesto, Grejmi je zauzela neki cudan polozaj koji do sada nisam video... Bas se odigla od treseta. Obicno se rasiri ali sada se bas podigla. Zbog cega?
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  2. #122
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Za tvoju vrstu je dovljna posuda za vodu. Nema problema kod gramostole

    Aj cisto informativno ne vezano za temu: Kod nekih vrsta i prevelika vlaga je pogubna, npr: odraslog p. murinusa dok su mali ne smeta im velika vlaga ali ka porasu, bude #####.

    Alkre, cinimi se kao da si malo upucen, bez uvrede ali ti savetujem da malo procitas (nece skoditi ).

    http://www.clankonosci.com/tarantule/t.odrzavanje.php
    http://www.gekkogecko.co.yu/Tarantule.htm
    imas jos na Kimovom saju http://www.nsexotics.net
    i na mom www.tarantule.netfirms.com

    Izvinjavam se ako sam te uvredio, to mi nije namera, tako sam samo stekao utisak. Ovde ti je sve na srpskom jeziku pa je lako za citanje....
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #123
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    @Alekre - taj čudni položaj što kažeš, oni se odignu od zemlje kada jedu, jesi li primetio da je jeo dok je stajao tako čudno?
    To u stvari i nije čudan položaj nego verovatno još nisi navikao.
    Imaš tu još "čudnih" položaja, kada se tarantula čisti/kupa šta već, videćeš kako uzima jednu po jednu nogu i provlači je kroz zube. Opet kažem, nema tu ništa čudno kad se navikneš.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #124
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Citat Prvobitno napisao Bifrost

    Aj cisto informativno ne vezano za temu: Kod nekih vrsta i prevelika vlaga je pogubna, npr: odraslog p. murinusa dok su mali ne smeta im velika vlaga ali ka porasu, bude (cenzurisano).
    Bif je u pravu. Samo nije napisao zasto je to tako. Naime, sve male tarantule(a tu mislim na bebe i na mladez koji jos nisu dobili odrasle boje), nemaju jos uvek dovoljno tvrd i gust egzoskelet pa im tecnost lako izlazi iz organizma. Zato, apsolutno svim vrstama tarantula u tom stadijumu razvoja neophodno je pruziti vecu vlaznost. Kasnije kad tarantula malo naraste(dobije odrasle boje iako jos uvek ne mora biti potpuno odrasla niti polno zrela) gotovo svu tecnost koja joj je potrebna dobijace iz hrane. Nekad ces videti i da pije vodu ili iz posude ili sa kapljica na staklu ili liscu. U tom stadijumu velika vlaznost bi naskodila nekim vrstama(ili ih cak ubila). Tu pre svega mislim na Chromatopelma cyaneopubescens, ali visoka vlaznost ne treba ni Brachipelama, Grammostolama, Nhanduima i ni jednoj (da se slobodnije izrazim) stepskoj ili pustinjskoj vrsti...
    Vecu vlaznost uglavnom zahtevaju arborealne vrste...
    Nadam se da sam pomogao
    @Bif mojne da se ljutis sto sam ti zavrsio recenicu
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  5. #125
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Cu da se ljutim, hvala . Nisam ja znao zasto. Ja sam ranije citao o tome, i nasao sam samo da zbog prevelike vlage navodno novi egzoskelet ocvresne pre nego sto izadje iz starog... Ovo tvoje mi deluje kao bolje objasnjenje. Ja znam zbog mog slucaja sa murinusom sto mi je ugianula zbog prevelike vlage, a primetio sam da je to malo cesci slucaj. Obicno pri presvlacenu odrasle jedninke ove vrste, ili se izvuku pa im noge budu deformisane ili uginu (zbog velike vlage).... Imam jedan tekst o tome koji vise ne mogu da nadjem na netu ali imam ga kuci pa cu uploadovati negde....
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  6. #126
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    U bre, naravno da se ne ljutim. Pa veci greh bi bio da radim ''na svoju ruku''.
    Dakle, samo cinijica sa vodom... Kapiram
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  7. #127
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    Izgleda da je moja Grejmi pred presvlacenie Potamnela je i nece da hrsa. Skroz je ok. Vidim, danas je iskopala treset skroz do stakla u saksiji.
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  8. #128
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    E, moja Grejmi je skroz napravila mreze oko saksije u kojoj se steka. Kao neka vojna baza, nista ne moze da udje niti da izadje sem nje. Jel ima to neke veze sa presvlacenjem. Cak je i uredjivala treset unutar sakscije, jel to znaci da ce se presvuci? Ne jede.
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  9. #129
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    [quote=gava ]
    Da li sam ziv? Pa ne znam. Videcemo....
    Nisam rekao da se nikada ne presvlace na zemlji vec samo da to nije njihov obicaj. Ne mora da znaci da tarantula ako ne jede nekoliko dana da joj je vreme za presvlacenje. Moja smithi povremeno pravi pauze od po desetak dana. Malo jede pa malo odmara pa opet malo jede. Simpatican pauk. Zarko je dao savrsen savet. Samo strpljivo

    Ne pitas ni za Grammostolu sunce ti 'lebovo Samo da znas, potamnela je i nece da cepa hranu. Cekam da se presvuce.

    Imam i ja nesto da pitam po ko zna koji put.
    Sto se vlaznosti tice, ne moram nista da menjam jer joj vodicu dajem u poklopcu od neke tegle? Da li je dovoljno za presvlacenje?
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  10. #130
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    O da.
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  11. #131
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Nekoliko pitanja u vezi Tarantula

    ma da bre dosta je
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •