Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Brown recluse Split iz: B.smithi-ujed?

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Brown recluse Split iz: B.smithi-ujed?

    Po meni apsolutno najgori (Moje misljenje) pauk koji moze da Vas ''cepi'' je Brown Recluse.
    Evo njegove slike.



    Znate zasto kazem da ste prsli ako Vas cepi? Odpadaju delovi... Da, da... Ovako izgleda

    http://skywalker.cochise.edu/wellerr...rs/spider4.bmp

    Necu se (cenzurisano) sa mojim Grammyem. Just watching

    -Geni Edit: slika je suviše gadna da bi bila ovako prikazana. Stavio sam je kao link pa ako neko hoće da je pogleda neka klikne. Upozoreni ste!
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brown recluse Split iz: B.smithi-ujed?

    Gorepomenuti pauk je čist primer koliko su ujedi pauka precenjeni. On spada u najopasnije vrste na svetu ali je broj ujeda a naročito teških posledica ujeda jako mali. Pored toga što živi samo u okolini Meksičkog zaliva, pored toga što nije agresivan i ujeda samo ako se priklješti uz kožu, pored toga što su ovakve posledice jako retke čak i kada ujede, ostaje podatak da čak 80% ovakvih gangrenoznih rana pogrešno pripisano ujedu gorepomenutog pauka.
    Potpis u pripremi!

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alekre'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    131

    Uobičajeno Brown recluse Split iz: B.smithi-ujed?

    Pa sad... Na sajtu je pisalo da je taj pauk zlo i naopako.
    Recite jeste li nekad videli vašljivog čoveka koji ide ulicom i viče: vašljiv sam!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Brown recluse Split iz: B.smithi-ujed?

    Nije taj pauk toliko opasan. On je opasan zato sto su ga tako ljudi odredili kao zlo inace da ti vidis tog pauka i da ga ostavis na miru on te ne bi jurio da te ujede. Ti se slucajevi najvise slucajno desavaju jer ga ljdi ne vide pa ga bez namere uznemire i on to shvati kao napada i ujede zato se to desava inace ljudi da vise obracaju paznju to se ne bi desilo ali sta ce mo kada su oni u nasoj okolini.

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brown recluse Split iz: B.smithi-ujed?

    Pa on jeste, kada se sve poklopi. Stvar je u tome da termin 'opasan' jako nedefinisan. Od tog pauka možda strada 10-ak ljudi godišnje a od toga samo par, i to najčešće deca ili stari, umru. Primera radi od davljenja kikirikijem godišnje umre hiljade ljudi pa ga niko ne tretira kao opasnog.
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •