Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 80 od 188

Tema: Ridja veverica

  1. #61
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    E dakle sad sam stigla iz Jagodine gde sam se nasla sa Svarogom i obavili smo transakciju veverice. Dakle devojcica je u pitanju i ok se slaze sa mojom vevericom. Cak ni cim sam ih stavila u kavez nisu se pokacile vec su se njuskale i sad je sve ok. Novi veverac je skroz miran, vadila sam je iz kaveza, jela je kod mene. Ja sam mislila da ce biti malo uplasena zbog puta,al nije nimalo. Videcemo kako ce se dalje odvijati situacija. Stavicu slike cim stignem posto su sad otisle da spavaju.

  2. #62
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    I da, zenka mi nikad nije obelezavala teritoriju, a muzjak stalno i nisam mogla da ga vadim puno. Jer ne piski on na jednom mestu nego ide i svuda vrsi nuzdu. A sto se tice kablova, grickaju sve sto stignu,al cisto da probaju, samo blago,tako da ne nanose stetu namestaju,medjutim za kablove mora da se pazi. Moja se jednom ziva namucila da mi odnese jednu tezu hemijsku da sakrije.

  3. #63

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica


    Bas mi je drago da si pisala. A pridoslici zelim sve najbolje. Nesumnjam da ce joj biti super.

    E sad...jos me pati jedno; da li se vjeverice osjete? U kojoj mjeri? Dali se nakon mazenja osjeti njihov miris po tvojim rukama?
    I sta je po tebi bolje da se nabavi, ako se zeli jedna vjeverica, muzjak ili zenka?

  4. #64
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Koliko se ja secam ove koje je imao moj drug nisu bas najlepse mirisale, ali samo kad ti pridju blizu glavi.

  5. #65

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica


    Ja sam pitala dvojicu koji imaju zenke vjeverice, da li se osjete? A oni su mi rekli da su to jako ciste zivotinje i da se nista neosjete.
    Mozda je to problem kod muzjaka, bas kako i kod vecine zivotinja.
    Cekam da jos Lady A. nesto kaze o tome

  6. #66
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Pa ovako ja moju vevericu da uvucem u nozdrve ne bi je osetila! Znaci ja imam puno zivotinja i sve se osecaju, neke manje, neke vise, dok se veverice jedine nimalo ne osecaju! Znaci ni zenka ni muzjak se ne osecaju samo sto se oko muzjaka sve oseca, al one same po sebi su veoma ciste. I naravno uvek je bolje ako uzimas jednu uzmi zenku jer je cistija,a i jer ce ti biti privrzenija.

  7. #67
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Sve se osecaju? E, zato ja cuvam reptile, ne prljaju, ne smrde, jednom recju super
    Mladenova veveraca se osecala, siguran sam. Bas sam se bio iznenadio. Verovatno je bio muzjak.

  8. #68

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Hmmm...upravo takav sam odgovor i ocekivala od vas.
    Vec sam jedno 5-6 ljudi pitala i jedan se tip naljutio na tvrdnju da se i vjeverice malo osjete.
    On mi je rekao da je njegova zenka i da se nimalo ne osjeti kao neke zivotinje, niti mu ruke mirisu na nju (dok ju dira).
    Drugi mi je rekao da ima zenku i da je isti slucaj kod njega, ali da je prije nje imao drugu vjevericu (zenku), koja se malo osjetila, a narocito njezin izmet.
    A evo, neki tu od vas pisu da ima primjera gdje se vjeverica osjeti.
    Stoga, dolazim do zakljucka da je svaka zivotinjica prica za sebe bez obzira sto je ista vrsta.

    Hvala vam na odgovorima!

  9. #69
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ma svaka takva zivotinja,kao npr.veverica hrcak,zec,morsko,prase.... sve se one osete samo neke vise neke manje...
    njima se mokraca jako oseti,a nju koriste za obelezavanje teritorije,i da bi ih muzjak nasao...
    sicuran sam da se veverice osete,samo sto neke manje a neke vise...
    jesu one ciste i sve to ali opet njihov izmat se oset...
    a miris se moze smanjiti redovnim ciscenjem keveza...
    ovo govorim iz iskustva...
    jha sam na mesta gde je vrsila nuzdu sipao pesak...da upija...i redovno sam cistio kavez...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  10. #70

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Da, upravo tako sam i ja mislila....samo se nisam dobro izrazila.
    Naravno da svaka zivotinjica ima svoj miris. Al mene je zanimalo koliko je intenzivan taj miris?!

    I mi ljudi nismo toga oslobodjeni...i svatko od nas ima svoj miris. Doduse, netko mirisi vise, a netko manje.
    A nitko nevoli biti kraj onog tko ima intenzivniji miris

  11. #71
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Nenade kad sam rekla da se osecaju, mislila sam na njihovo krzno, jer svaka zivotinja ima svoj specifican miris, znaci nisam mislila na to da soba gde su zivotinje smrdi niti da one smrde. To vec zavisi od vlasnika, tj.od toga koliko se cesto ciste.
    A za veverice (bar svoju) stojim iza toga da se ne osecaju nimalo, znaci ne malo, vec nimalo. Naravno da ce da se oseca ako je uguras u kavez za kanarinca pa mora da sedi gde i vrsi nuzdu i onda je ne cistis 2-3nedelje! Pa to je smesno. Ima zivotinja koje se osecaju (znaci imaju neki svoj miris) kao npr.morsko prase, hrcak,mis... A veverice su potpuno bez mirisa, naravno ako im obezbedis uslove da mogu da se ciste i zive normalno. Ja moj kavez opusteno mogu da cistim na 3 meseca kod veverice i da se ne oseti apsolutno nista jer sve upije piljevina, a ima dosta prostora. Dok morske prasice i hrcke moram da cistim svaki ili svaki drugi dan.

  12. #72
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ja sam drzao hrcka/ove oko 5 god. i nisu mi se osetili.zato sto sam vodio jako puno racuna o njima...a cistio sam ih jednom u par meseci...
    cak sam ga redovno i kupao...vole oni ponekad da se malo brcnu
    bitno je samo da vodis racuna o higijeni zivotinje i nece biti problema...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  13. #73

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    E sad ste me usrecili neizmjerno!

    Imam jos jedno pitanje...
    Da li kupas, ili ste kupali svoje vjeverice, i koliko cesto ih se smije kupati?
    Znam da neke, ili vecinu zivotinja, nije preporucljivo cesto kupati...pa se pitam, da li je to slucaj i kod vjeverica?

    Ima li vjeverica samo jedno mjesto(npr jedan cosak) u kavezu di obavlja nuzdu, ili ju obavi posvuda?

  14. #74
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ja moju nisam kupao,ali pazi ovako,ja uzmem krpu (koju koristim samo za nju) i pokvasim je toplom vodom,i onda vevericu pokrijem sa time i onako kao malo je operem...
    i tako po celom telu,kontas? znam da sam ja kupao moje hrcke,sa toplom vodom i baby shanponom,zato sto nije toliko jak kao ostali (i to samo telo sam ga sa time)glavu ne... ah sad veverice ne znam da li ce uci u vodu,ali rekao sam ti kako sam ja moju,pa probaj...
    moja je nuzdu uvek obavljala u posudicu za hranu...tako da sam je morao posle hraniti samo iz ruke...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  15. #75

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Citat Prvobitno napisao ToPa
    ja moju nisam kupao,ali pazi ovako,ja uzmem krpu (koju koristim samo za nju) i pokvasim je toplom vodom,i onda vevericu pokrijem sa time i onako kao malo je operem...
    i tako po celom telu,kontas? znam da sam ja kupao moje hrcke,sa toplom vodom i baby shanponom,zato sto nije toliko jak kao ostali (i to samo telo sam ga sa time)glavu ne... ah sad veverice ne znam da li ce uci u vodu,ali rekao sam ti kako sam ja moju,pa probaj...
    moja je nuzdu uvek obavljala u posudicu za hranu...tako da sam je morao posle hraniti samo iz ruke...
    Cuj, to sto je obavljala nuzdu na jednom mjestu, pa makar i u posudu za hranu, i nije tako lose...
    Bolje da je i tamo, nego na sve strane. Zar ne?!

  16. #76
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    pa to je bilo ok,posle samo operem posudicu i to je to...
    naravno da je bolje da vrsi nuzdu samo na jednom mestu nego po celoj kuci....
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  17. #77

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Jesi je ti naucio da u kavezu obavi nuzdu ili je ona sama tako odlucila?

  18. #78
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ma sama, prvo je vrsila nuzdu gde god da je stigla,i onda odjednom je pocela u posudici za hranu...stvarno ne znam zasto...ali meni je to bilo super za ciscenje...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  19. #79
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Pa moja nema odredjeno mesto. A sto se tice kupanja, mislim da je besmisleno kupati vevericu, ionako je cista. To samo ako hoces da te izujeda i da te se plasi. To sa mokrom krpom je u redu ako bas imas potreba da joj radis nesto,mada nista time ne dobijas jer je i ovako cista. Dakle to je divlja zivotinja i sigurno joj nije prijatno da joj radis ono sto inace sama ne radi.

  20. #80
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    pa moja je bas volela da se "mazi" sa vlaznom krpom...
    i stvarno ne znam zasto je moja uvek na jedno isto mesto...
    mada sve to dolazi samo,sama vidis sta joj se svidja a sta ne...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •