Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 180 od 188

Tema: Ridja veverica

  1. #161

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Lady A. je dobro rekla. Vjeverice su jako plahe, te ih i najmanji pokret moze uplasiti i izazvati veliki stres. A ucestali stresovi dovode do bolesti.
    I jos nesto...vjeverice su teritorijalne zivotinje.
    Nikako nebih preporucila vjevericu staviti s bilo kojom drugom vrstom. Najcesce nepodnosi i drustvo svoje vrste u svom kavezu a kamoli neku drugu vrstu.

  2. #162

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    lady A,moj veveron sad ima 6 meseci,mislim da nije jos zreo za parenje,i sa koliko moze da se pari,koliko su tvoje zenke stare
    ,

  3. #163
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ne znam kad tacno postaju polno zrele, al pretpostavljam preko 7-8meseci (posto je toliko kod dosta glodara).
    Moje zenke su stare oko godinu dana,mozda nesto vise. Ne znam kako bi to uradili,jedino kad bi ti doneo tvog veverca kod mene,a mislim da bi onda bio previse isfrustriran da bilo sta radi. Tako da ne znam kako bi to izgledalo. Najbolje bi bilo kad bi ja nasla da kupim odraslog muzjaka i onda ti posle uzeo od mene neku malu vevericu.
    Ali ne bi mogao da ih drzis zajedno sve dok ona ne bude polno zrela jer bi je on jurio i nikad se ni jedna mlada zenka ne stavlja sa starijim muzjakom. A drugo- kad bi uparili nase veverice opet ne bi mogle zajedno posto bi ti mali bili njegova deca i kad bi ih stavio zajedno on bi prakticno upario svoju cerku i to bi se najcesce zavrsilo smrcu zenke ili bi mali imali genetske mane. Ne valja ni kod jedne zivotinje sparivati rod. Nekad prodje i bez posledica,al zasto rizikovati. Meni se cak desilo da mi trudne zenke miseva uginu ako su parene u srodstvu (iako bi na njih to trebalo najmanje da utice).

  4. #164

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ja bih da nabavim crvenu vevericu...molim za pomoc.
    Inace veliki sam ljubitelj ovih zivotinja...pre sam imala prugastu vevericu..


    EDIT: Ispravljena sva velika slova

  5. #165

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    smanji kejps luk ...ispada da se deres
    sto se tice veverica imam ponudu mada ce ih biti na prolece jer niej bilo jesenjeg legla.

  6. #166

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ok....hvla..a,evo smanjila sam i slova

  7. #167
    Član
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    gde mogu da nadjem tj.kupim malu ridju vevericu?imam muzjaka starog oko 2 godine kog smo pronasli ispod drveta dok je bio sasvim mali.sad razmisljam da mu nabavim zenkicu pa da probam da ih razmnozim.
    samo da nije oteta iz prirode
    Poslednji izmenio ivana021; 15.05.09. u 12:52.

  8. #168
    Član
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    inace,ovo bi bio sretni mladozenja...
    Slike Slike

  9. #169
    Ljubitelj egzotičnih životinja pilis'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    167

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    hehehe prase malo
    http://tarantulaz.blogspot.com/

  10. #170
    Član
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    prase?napast
    ako oseti plazmu sa mlekom skace preko ruka,nogu,gleve samo da se dokopa zalogaja...nezaustavljiv je

  11. #171
    Član
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ja i dalje trazim zenku...

  12. #172
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ne znam da li si uspela da nađeš ženkicu i dobiješ mladunce. Ja obožavam riiđe domaće veverice i voleo bih da imam jednu, pa ako imaš neki kontakt kako da dođem do nje, bio bi ti zahvalan.

    Pozdrav,
    Zoran

  13. #173
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Citat Prvobitno napisao ivana021 Pogledaj post
    samo da nije oteta iz prirode

    Hehe.. Pa kako si dosla do svog muzjaka?
    Ne bih da provociram, samo zapazam..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  14. #174
    Član
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    donela ga zena u vet.amb. u kojoj radim jer je bio jako mlad i imao je tortikolis i poremecaj odrzavanja ravnoteze.

    nema kontakta.
    bila je ponuda iz nisa,odrasla veverica uhvacena na zamku na kopaoniku,ali to sam odbila,da ne navodim razloge...

  15. #175
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Zdravo. Već duže vreme planiram da nabavim vevericu i čitajući ovu temu mislim da sam odlučio koju bih želeo najviše. Ne znam da li je tema i dalje funkcionalna pošto se ovde ne piše već više od godinu dana. Interesuje me da li i dalje čuvate riđe veverice i da li su iskustva ostala ista ili su se malo promenila? Takođe me interesuje da li možda neko zna gde bih mogao da nabavim jednu mladu riđu vevericu?

  16. #176
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Verovatno na zooberzi mozes naci da kupis.

  17. #177
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Pregledao sam sve oglase i nisam video ni jednu ponudu ovih veverica. Onda sam dao tamo oglas da tražim, ali niko se još ne javlja. Generalno na inernetu još nisam našao ni jednu jedinu ponudu, (ne računajući po neku od pre par godina), a googlao sam ovih dana mnogo. Za sada sam nailazio samo na oglase gde se traže ovakve veverice. Mislio sam da možda ovde ima nekog ko ima okot ili može da me uputi na pravu adresu.

    P.S. Lične poruke još ne mogu da pišem jer sam novi član foruma pa bih zamolio članove koji su ranije pisali u ovoj temi da mi pomognu u potrazi ako pročitaju moj post.

  18. #178
    Novajlija
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Citat Prvobitno napisao shone.kameni Pogledaj post
    Zdravo. Već duže vreme planiram da nabavim vevericu i čitajući ovu temu mislim da sam odlučio koju bih želeo najviše. Ne znam da li je tema i dalje funkcionalna pošto se ovde ne piše već više od godinu dana. Interesuje me da li i dalje čuvate riđe veverice i da li su iskustva ostala ista ili su se malo promenila? Takođe me interesuje da li možda neko zna gde bih mogao da nabavim jednu mladu riđu vevericu?
    Ja imam dvije ali su odrasle u vanjskoj nastambi pa nisu bas do kraja pitome...nadam se mladim
    Uglavnom neke savjete sam trazio od covjeka koji se zove zoltan i bas uzgaja vjeverice. nema domace ali ima kanadske crvene vjeverice. evo link http://www.nagytorma.com/sr/index.html
    uglavnom najaci ljubimac kojeg mozes imati....




    evo ih
    Poslednji izmenio marko; 09.02.11. u 23:39. Razlog: ispravio kodove za slike

  19. #179
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno

    Stupio sam u kontakt sa ovim uzgajivačem preko mail-a... Kaže mi da nije siguran da će biti kanadskih riđih za prodaju... inače koštaju baš dosta... videćemo.

    Uh, ne znam zbog čega ali ne mogu da vidim sliku.

    Baš su super.

  20. #180
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2011
    Lokacija
    bec
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Pozdrav za sve koji vole veverice,hteo sam da vas pitam da mi pomognete nabavio sam veverka pre nedelju dana,jos je beba hranim ga na spric ali polako pocinje da jede i tvru hranu,kupio sam i kavez ali ne znam kako da ga opremim da mu bude po volji pa vas molim sve koji nesto znaju o vevericam a svaki savet mi je dobro dosao,da mi pisu.Zanima me njihovo hranjenje,cistenje,igranje itd...hvala vam unapred..

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •