Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 188

Tema: Ridja veverica

  1. #101

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Pogresila sam nije to sibirska, mada jeste iz neke zimoce. U pitanju je Kanada, i ako neko ima savet gde naci ovu http://www.mattonimages.co.yu/extend.php?cd=AI30&i=388 zivljku, neka mi javi hitnooo

  2. #102
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Imas vec temu o kanadskim vevericama u delu *ostale zivotinje*,a i ovo sa slike koju si pomenula nije kanadska veverica,a sliku kanadske veverice imas u temi o njima malo ispod ove teme. Inace ima ih po pet shopovima da se kupe. Ja znam par mesta u BG-u. Pozdrav!

  3. #103

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Heh sto sam zakomplikovala Vidim da se kanadskom zove ova sa prugicama, ali to nije ona koju trazim. Opis za vevericu sa slike, koja inace najvise odgovara onoj koju sam u emisiji videla je Mont Royal Squirrel, sto je samo naziv po parku u kom je fotka uradjena. E sad,Eastern Grey Squirrel (Sciurus carolinensis), je najzastupljenija veverica tog parka, tako je to verovatno ono sto trazim. Na slici ima gusce krzno, valjda zimsko Tako da TRAZI SE ISTOCNA SIVA VEVERICA
    Sorry ako davim, ali sam se tako zaljubila u nju, da se ne mogu smiriti Vec sam i kavez pocela da pravim...
    Lady A.-da li bi mi mogla reci za ta mesta u Bgu , mozda mi oni mogu pomoci, ako me ne izbace iz radnje misleci da sam poludela

  4. #104
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ok sad smo se razumeli, tako je najbolje, da pises po latinskim nazivima,jer ovako ima 100 naziva-po parku,po boji,po usima,repu itd. Sve su to ljudi zakomplikovali bezveze tako da su ti jedino lat.nazivi sigurni.
    E sad te veverice koje trazis ja nisam nigde videla i mislim da ih i nema kod nas. Ridjih (ove koje ja imam) takodje retko gde ima,a kanadskih imas po dosta pet shopova. Evo gde znam adrese i gde ima kanadskih i degua- "Zoo Posejdon" Ustanicka br.189, al evo ti br.tel.pa ih bolje nazovi i pitaj 064/1173226. I njihov sajt www.zooposejdon.com i mail info@zooposejdon.com
    Drugi imas u Balkanskoj,pretpostavljam da znas koji je to. Ako se ipak odlucis za kanadske koje su vrlo nerealnih cena u pet shopovima, potrazi odgajivaca. Pozdrav!

  5. #105

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Hvala Lady A
    Te kanadske su mi najmanje interesantne Ridje mi se svidjaju i obicno ih hvale, na kraju cu nju i uzeti, ako ne dodjem do sive. Ali moram pokusati da dodjem do tog hrvatskog odgajivaca, kog sam videla na tvu. Zna li ko za njega i kako se uopste uvoze zivotinje?

  6. #106

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ja sam novi na ovom forumu,skoro sam saznao za teraristiku i vidim da ima zanimljivih stvari.nabavio sam malog ridjeg veverona pre 5 dana i ima oko 3 nedelje.
    sada mu pravim kavez u dvoristu,al neznam sa koliko on moze da bude napolju u kvezu

  7. #107
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Cim pocne da jede tvrdu hranu,znaci cim pocne sam da se hrani, oni se i radjaju napolju tako da to nije nikakav problem. Samo lepo zastitis kavez od kise i napravis mu kucicu i puno grana za pentranje. Pozdrav!

  8. #108

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    vec sam snimio lep supljikav panj koji bi mu stavio,a po struci sam stolar pa mi nece biti neki problem da mu napravim kavez,kucicu i svega iz prirode(prirodnih materijala)

  9. #109

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    jos jede plazmu i mleko ,dajem joj na spic da jede,al gricka pomalo suvu plazmu i otrebljene orase i lesnike,i nece jos vodu da pije

  10. #110
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Odlicno, kavez i treba da sto vise podseca na njihovo prirodno okruzenje. Jedino sam kavez mora ceo da bude zican, znaci nista od drveta i dobro zatvoren. Ja imam ogroman kavez u dvoristu u koji sam mislila da stavim moje veverice, medjutim odustala sam od toga jer tako ne bi mogla da ih vadim iz kaveza, a i moje su navikle da cim se otvore vrata one izadju napolje i prosetaju po sobi.

  11. #111
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    E pa znaci napolje moze tek kad sama pocne da ljusti lesnike,orahe itd. Ja bi je ostavila jos nekih mesec dana unutra da se lepo navikne na tebe da ne bi imao problema napolju, da ti ne zbrise.

  12. #112
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    a koliko one zaista mogu da se pripitome i da se naviknu na vlasnika??....ja upravo brojim minute do 18h, jer ce tad da mi stigne mala veveronka

  13. #113
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Mogu potpuno da se pripitome , znaci da dodju kad ih zoves, da se maze, da jedu sa tobom, samo bez pustanja napolje. Nece nikad sedeti kao kuce u mestu dok ih mazis,al ne zato sto su divlje vec zato sto su zivahne i stalno se krecu. Ma videces super su, fantasticne zivotinje.

  14. #114

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    moj veveron je kod mene nedelju dana,i iz dana u dan sve je ludji,bas je zanimljiva i sve je zanima,napravio sam joj jedan kavez u sobi u kom je dok sam ja na poslu,da mi nebi setala po sobi,.kako bi mogao da posaljem sliku na ovaj forum da vidite mog malog veverona,jos neznam dali je musko ili zensko(nerazumem se toliko u mlade veverice)

  15. #115
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    cula sam da veveroni mogu da dobiju dijareju iliti po srpski proliv...ako jedu puno mleka....i da navodno treba da joj se daje jogurt...e sad kontam da tu ima istine...shta raditi da se to ne desi?

  16. #116

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    pitaj na pm svaroga on je pametan i cuvao je.
    znam da mesaju mleko i plazmu a sad vec moze da im das ljusten orha badem sl....

  17. #117
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ma samo mleko i plazmu, ja sam obe veverice odgajila na tome, takodje i Mladen i Svarog. Pa posle kad pocnu da jedu tvrdu hranu, voce i povrce, pa onda lesnike,orahe itd.

  18. #118

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ja jos neznam koliko je moja veverica stara uzeo sam je iz nisa pre nedelju dana,mislim da ima oko 4 nedelje.svaroze mislim da si mi ti poslao veverona. sad sve slabije jede plazmu i mleko,vise jede suvu plazmu i orase i lesnike

    .

  19. #119

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Misterija o starosti veverica!!
    S obzirom da one progledaju nakon valjda oko 3 ndelje vase nisu starije od 21-32 dana ( kada ste ih dobili).
    Meni se desavalo da veveran dobije malo mekaniju stolicu kada je jeo samo recimo jabuku, ali cim promeni ili doda nesto drugo u ishrani poput nekog zrnevlja odma je sve bolje.
    Nemate razloga za stres
    Ja preporucujem da se vevericama daje suncokret, jako ga vole a i kalorican je.
    Prica ide da im se nikako ne daje[font=Verdana] badem, koscice sljive[/font] i takvog voca, kao ni zir.
    Ishrana bi kao trebalo da im sadrzi oko 30% lesnika ili oraha ( mada licno smatram da nije neophodno).
    Savet Ne dozvolite im da se pregoje i udebljaju, kao i da se sto vise vremena drze po rukama kako bi se navikle i naucile na vas.
    One se pored vas socializuju i nisu kao primitivni i bezosecajni reptili, to su toplokrvne zivotinje koje vole da se maze.
    Puno srece i uzivajte (to vam kazem tuzna srca) u nenerovatnim vragolijama vasih predivnih ljubimaca
    Простор између ничега!

  20. #120
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    e ovako....moja veverica se non-stop cheshe....pa pretpostavljam da mozda ima buvice...pa me interesuje da li je moguce da ih ima tj gde ju je prethodni vlasnik drzao? i ako ima chime se ovakva mala tj mlada zivotinja moze tretirati a da ne ugrozi njeno zdravlje, a ipak sredi buve??

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •