Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 188

Tema: Ridja veverica

  1. #1

    Uobičajeno Ridja veverica

    Danas sam se cuo sa likom iz Nisa koji je razmnozio dva para ridjih veverica ili ti ovih domacih (Sciuridae vulgaris), tako da cu za 5-7 dana da imam mladu ridjodlaku napast.
    Nije oglas jer ja nemam nista od toga a ako neko isto tako zeli neka se javi misli da on ima oko 7 kom. i sto je super kostaju samo 3000din.
    Neznam sta vi znate o njima , ja sam citao da su one bolje za pripitomnjavanje od prugastih i ostalih koje se cuvaju legalno i da su fantasticni drugari, ima zabelezenih primera gde kuvaju i kafu (ili se to odnosilo na zene koje ljudi zovu veverice ).
    P.S. Nemoj te mnogo da pricate dok je ja ne uzmem da mi nebi uhapsili prodavca
    Простор између ничега!

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Zanimljivo, mada ako okacis na forum moze da cita ko hoce, zar ne!? A sto bi bilo zabranjeno da neko prodaje veverice? Koliko ja znam to nije zasticena zivotinja...a jos ih je i razmnozio...ajde kad je uzmes da nam kazes kakve su, bas me zanima, i neke slike da okacis...Inace, zove se Sciurus vulgaris, Sciuridae je porodica
    Pozzzz
    F.

  3. #3
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    veverice se ponasaju kao macke...ja sam davno imao jednu i vecinom sam je drzao slobodno po stanu nego u kavezu...jako su ljupke...i zanimljive...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  4. #4

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ma to sam i ja procitao na jednom forumu lik koji prica fantasticne price o veverici, ko hoce da pogleda njegovo iskustvo http://www.domaci.de/viewtopic.php?t=8550 mislim da je to 11ti post njegov avater je La Dur.
    @fico mislim da nije bas legalno drzati ridju vevericu, tj hvatati je, mislim da su zasticene, ne veruj mi na rec ali mislim da je tako.
    Ja neznam odkud ovom liku matori parovi, ali on ih razmnozava vec godinama!
    Простор између ничега!

  5. #5

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ekstra...ajde ako budes iso do njega dai dem i ja da je vidim....

    i jos jedno ima kavez koji je prilicno veliki ako ti treba, zavrsava poso dodji i uzmi ga
    Poslednji izmenio Stufy; 13.02.09. u 21:01.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Citat Prvobitno napisao svarog
    @fico mislim da nije bas legalno drzati ridju vevericu, tj hvatati je, mislim da su zasticene, ne veruj mi na rec ali mislim da je tako.
    Ja neznam odkud ovom liku matori parovi, ali on ih razmnozava vec godinama!
    Da, moguce da si u pravu, sta sve nije zasticeno mada izgleda da im se broj zaista smanjio u evropi, znam da ih vec godinama vec potiskuje americka veverica, ali ne znam kakvo je stanje kod nas...obavezno slikajte kad budete isli!
    Pozzz
    Filip

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    @Žare ! Idem danas sa svojom skwo da ih samo vidim, pošto su jos mali da ih uzimam (tek za 5-6 dana ću je uzmem) a i da ne pravimo gužvu. Zovem te kada idem da uzmem to malo stvorenje. To je i onako tebi u komšiluku!
    A ako ih loše drzi a čini mi se da ih drzi prilično ne veverički (izraz prilagođen vevericama inače pandan izrazu nehumano ), sve će ga ubijemo i če mu otnemo sve!
    Ma za te pare će mu otnemo sve pod bilo kojim uslovima
    Pa pozovite mene i Žarka kući ako smete
    P.S. Probaću da napravim koju fotku, da vidite!
    Простор између ничега!

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ajde, posto ste bili kod veverica, prenesite utiske a i slike ako moze
    Pozzz
    Filip


  9. #9

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Vidim da se ljudi odlučuju za kanadsku vevericu, ja sam se isto dvoumio između kanatske tj. prugaste i domaće riđe. Puno sam čitao o istima i mislim da su riđe po iskustvima ljudi zahvalnije, plus su veće i raskošnijeg izgleda. Jedino sto može da odbije, tj. mene je odvraćalo od ideje da uzmem domaću vevericu jeste ideja da treba da je odvojim iz prirode. Sobzirom da sam pronašao lika koji je to uradio odvno ( još pre nekoliko generacija veverica koje ima), kada su golubari obarali jastrebova gnezda da im ne love golubove , oborili su i gnezdo veverice a ovaj dobio mlade koje je posle ukrštao sa nekim divljim mužjacima itd.
    Dok ovo pišem moja dzidza dzvrdza (to je ime mojoj veverici) ručka plazmu u svojoj kantici punoj starih benkica. Uzeo sam je juče jako je mlada tako da je hranim na špric vestačkim mlekom i kašom za bebe, a plazmu gricka da bi se naučila da ručka.
    Ono što sam primetio za ova dva dana je ste da nerado izlazi iz ruke kada je već uzmete, a čim počnem da je mazim ona se uspava. Prelepa je.
    Ja sam se zaljubio u ovu vevericu!
    Ovaj lik ima još 5 kom. pa ako ima neko kome treba neka se javi dok jos ima.
    Простор између ничега!

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    SLIKE, SLIKE, SLIKE!!
    A u cemu ces je drzati? Da znas da bih bas volio da vidim kako izgledaju uzivo...ja bih rado uzeo jednu, ali kada bih imao bastu...pa da bude polu-slobodna, kao macke...
    Pozzz
    Filip

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    evo vam sad nisu neke fotke ali j...
    Prvo mama ili tetka neznam ima dve velike ženke



    e a ondak i dzcvrdzca u vise poza:

    Spava:







    U principu nije sitna, evo je u mojoj ruci





    Morate da imate na umu da je progledala tek pre dva-tri dana, i jako je slaba i slabo se jos kreće! Samo spava, moram da je probudim ona jede i okrene se da spava, glumim gnezdo i mama vevericu :Eevee: :Linoone:

    Простор између ничега!

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Jao super ti je veverica (jel devojcica ili decko?) Hocu i ja da uzmem jednu! Nego reci mi jel nije problem ako su zajedno i decko i devojcica iz istog legla? Mislim za slucaj da dodje kasnije do veceg zblizavanja? Gde si rekao da je taj lik i kako da dodjem do veverica?

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Moja veverica je devojčica, lik je iz Niša. A ako ti ne možeš da dođeš do Niša mogu ja da ti ih pošaljem na bus ili već nekako. Ima samo jedan dečak i to u mlađem leglu tako da se moraš odlučivati brzo. Tehnički za držanje nije problem mužjak i ženka u istom kavezu, čak i više ženki, a što se genetike tiče kod njih to će već neko od naših školovanih ljudi sa foruma da da svoj stav i savet o tome!
    Ako želiš javi se, već ćemo nešto da organizujemo!
    Poz.
    Простор између ничега!

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Filip'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ekstra je! Kakav pospani stvor, stvarno je predivna. Vidi se da je tek pocela da koristi oci, a kako to da je vec tako velika? Ima i dobro kandzice za bebicu!
    Gde i u cemu ces je drzati, jesi li vec smislio? A kakva je majka? Pitoma ili malo nervozna i divlja?
    Pozzzz
    Filip

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Jako je velika i krupna, baš lepo odgajena, pretpostavljam da je u pitanju mali br. maldunaca u leglu.
    Imam poprilično veliki kavez za nju, stim što je sada napolje samnom jer se slabo kreće i stalno spava, za kasnoje ću joj napraviti nešto veće!
    Njena majka je mirna jer je i ona iz okota u kavezu, njena baba je malo luda i nervozna. Ustvari ono je slika babe a ne mame što sam je okačio!
    Простор између ничега!

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Super sad cu da se konsultujem sa ukucanima dal da uzmem i vevericu posto ima jos vremena do glajdera (kog definitivno uzimam,nasla sam zahvaljujuci Kimu-inace ih nigde nema ili ljudi ne znaju ni sta je to! ) i mogu da se naprave svi kavezi na vreme! Oko 16h cu znati i za vevericu dal uzimam pa se javljam!

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Ево нових фотографија веверка!







    И још једна


    Простор између ничега!

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    a sto se tice genetike nije problen brat isesrta u ovoj varijanti ali mora da se razdvoji familija u sledecem parenju da nebi veverice imale pobacaje ili jos gore genske mutacije pa da mladi neprezive vise od par sati ili dana mogao bi da nabrajam prednosti i mane ukrstanja u srodstvu ali to vas neinteresuje

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    ekstra je .... da li i dalje jede zid?ili si joj dao napokon da jede nesto?

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Ridja veverica

    Kad ce poceti da prave eurokrem?
    Bas sam video one male kod Mladena, super su, to su valjda brat i sestra ovih tvojih. A, uspeo je da razmnozi i degu veverice.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •