Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 160 od 197

Tema: Feretke

  1. #141
    Član
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    srbobran
    Postova
    26

    Uobičajeno

    dao sam m u gulas wiskas sa lososom,zelatinast

    sta moze da jede feretka od domacih proizvoda osim mesa

  2. #142
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Feretke

    @ JECA DJ---



    Jeco,gde setas to tvoje malo cudo? Ja se vec dugo razmisljam da uzem tu strasnu zverku,pa bih volela da ih vidim i uzivo.Blizu sam Zemuna i ne bi mi bilo tesko da prosetam,tamn i da se posavetujem.Do duse,videla sam neke u Pet Shopu i delovali su mi...pa,tuzno,smoreno...Razocarala sam se.Ne u njih,nego su mii tako jadno delovali...
    P>S>da li mozedneko da me uputi sa koliko tacno mesecise uzimaju malisani i gde bih mogla da ih umem?

    hvala svima,poz

  3. #143
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Re: Feretke

    Mogu da se odvoje od majke sa vec 2 meseca do duse ja sam moje tek sa 3 odvojio ali ako se dobro hrane nije problem ni sa 2 meni su ostala jos 2 muzjaka od 6 meseci na prodaju ali mozda bude jos mladih za nekih 3-4 meseca ako sam dobro pratio parenje

  4. #144
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    @GaboonViper
    ja moje feretke jako retko izvodim napolje u shetnju,jer ih imam dvoje,pre neki dan smo izasli na sneg,ona nedelja kada je sneg tek bio svez prelep i jedno po jedno sam izvela malo napolje,ali nikako zajedno,jer ja jedna ne mogu da kontrolisem njih dvoje na povodcu...
    ako budes htela javi mi se pa da se dogovorimo da dodjesh u obilazak da se upoznash sa njima...
    Izmedju ostalog ti u pet centru...i cena i stoshta no coment(nishta lichno za zaposlene u centru,naravno)
    pusti mi pp pa se dogovaramo
    veliki pozdrav od Jece ,Mo i Munje

  5. #145
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Nov okot!Mlada zenka iz mog proslog legla parena je sa stranim muzjakom iz hrvatske pre vishe od 3 meseca bili su zajedno preko nedelju dana, posto nije pokazivala nikakve znake da je skotna nije se linjala, nije dobijala na tezini, nije pojacivala ishranu niti je bila pojacavala agresiju zakazao sam novo parenje posto je doslo do ponovne upale polnog organa.Kada sam dosao sa posla i otisao da zapocnem svakodnevnu rutinu ciscenja kaveza i hranjenja cuo sam cvilenje.Posto cekam jos jednu zenku da mi okoti pomislio sam da je ona ali se ispostavilo da je to okotila ova druga mlada zenka.Kada sam malo bolje pogledao video sam 2 malisana van krpe skroz krvave i jedva su pokazivali znake zivota i video sam dva zdrava roza mladunca u krpi.Odmah sam krenuo da zovem sve veterinare od kojih imam broj u somboru ali na zalost 70 posto njih ni ne zna sta je to feretka a i rekli su mi da nemaju smesu mleka za tako mlade zivotinje i da mi nemogu pomoci.Jedino sto sam mogao da uradim je da sa rukavicama ubacim ta dva mladunca u tu krpu sa ostalima i mamo i nadam da ce poceti da sisaju i da ce biti u redu, ali sad ih proveravam i cini mi se da mama posto je mlada nije zainteresovana ni za ova dva zdrava mladunceta a kamoli za ove videcemo jos uvek disu i cvile nadam se da ce biti sve u redu.

  6. #146
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Zanima me da li neko u Beogradu (jos bolje Zemunu) ima muzjaka feretke kog bih mogla "pozajmiti" ili ostaviti vam moju zenkicu na par dana jer je upravo usla u teranje.
    Prosle godine smo je vodili kod jednog muzjaka ali nismo dobili mladunce a taj muzjak nam je uzasno daleko da bi je vodili i ove godine, pa se nadam da ce neko moci da mi pomogne.

    I evo slike moje Sofi, cisto da se pohvalim jer sam novi clan.


  7. #147
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ja mogu da ti pozajmim mog jedino da vidimo za transport ako ne nadjes nikoga blize.Ja sam iz Sombora.

  8. #148
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Okotila se i druga zenka ali na zalost ona 2 malca iz proslog posta nisu preziveli a ova starija zenka je okotila 5 komada i svi su zivi i zdravi .

  9. #149
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Feretke

    hej Knedla, cestitam da li ces prodavati malce?? Koja ce biti cena? Ja bih kupila feretku, nisam jos sigurna za pol, ali bih defintivino da bude bele boje. Citam non stop o njima, i ovde na forumu, i svuda nesto iskopam po netu, i definitivno mi se svidja kao ljubimac. Javi ako mozes privatnom porukicom.

  10. #150
    Novajlija
    Datum registracije
    Dec 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Feretke

    kako da otkupimo od tebe mlade?
    i po kojoj ceni?

  11. #151
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    70e za nekih mesec dana kontaktiraj me na 063 11 55 476

  12. #152
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Jedna od bebica jos malo pa ce da progledaju Picture 001.jpg

    Picture 002.jpg

    Picture 003.jpg

  13. #153
    Član princess'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Knedla, belu rezervisem! <3 Nadam se da je zenkica u pitanju Posto sam ja vec smislila i ime, i sve mi je rooooooze i belo sto se mlade doticne tice........ ))

  14. #154
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    E ljudi ovako da osvezim temu Odlucio sam da uzmem feretku narucio sam da mi naprave kao kavez od drveta 70 x 60 x 60, dok je manja, a kad poraste dodacu jos jednu takvu mozda i vise, nego interesuje me s' koliko meseci mogu da je setam s' povodcem i kako ide parenje? Mislim u koje doba godine se pare posto nigde nisam video da se to opisuje, video sam da su polno zrele s' 7 meseci i da godisnje mogu da se okote 3 puta hvala unapreD

  15. #155
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Za parenje ne znam kad im je period, imaju teranje kao psi. Par puta godisnje imaju i tad smrde nenormalno Moj tvor je kastriran,tako nema teranje. Sto se tice setnje na povodac,moze posle vakcinacije da se seta napolju.
    Poslednji izmenio Cold_Beer; 09.05.11. u 13:38.

  16. #156
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Za parenje ne znam kad im je period, imaju teranje kao psi. Par puta godisnje imaju i tad smrde nenormalno Moj tvor je kastriran,tako nema teranje. Sto se tice setnje na povodac,moze posle vakcinacije da se seta napolju.
    ovako ja imam stan ja bih je drzao u sobi i ne bih je kastrirao a kad bude teranje paricu je ne mogu da zamislim da meni neko odstrani polni organ xD Nego je l' se preporucuje drzanje u sobi? a kavez ce biti od drveta napravljen i naravno svaki dan cu je setati i cistiti joj gajbu

  17. #157
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    I ja drzim u sobi u kavezu,dok nisam kastrirao muzjaka ostavljao je tragove mokrace svuda ,koja nema bas prijatan miris,i obelezavao je teritoriju kad god je mogao, ako ti to odgovara,onda je nemoj kastrirati. Zenke kad su u teranju isto se jako osete,nekima to ne smeta. Ne znam koji deo kaveza mislis da ti bude od drveta? Ja imam ceo kavez od lima i debele zice.

  18. #158
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    I ja drzim u sobi u kavezu,dok nisam kastrirao muzjaka ostavljao je tragove mokrace svuda ,koja nema bas prijatan miris,i obelezavao je teritoriju kad god je mogao, ako ti to odgovara,onda je nemoj kastrirati. Zenke kad su u teranju isto se jako osete,nekima to ne smeta. Ne znam koji deo kaveza mislis da ti bude od drveta? Ja imam ceo kavez od lima i debele zice.
    pa ovako zamisao mi je bila da uradim ceo od drveta kao sanduk , gornja strana bi se cela otvarala a prednja najveca strana bi bila od one zice slicne sto sam koristio za golubove ali da nadjem manju da se ne bi provukla i naravno videcu da uradim neku pozadinu od kore cisto da izgleda lepo i sve da prefarbam lakom za camce sta ti mislis? i dodam im neki spratic cisto da se penje?

  19. #159
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ako planiras da kupujes zenku onda moras da paris ako uzmes muzjaka onda nemoras posto zenka ugine ako se ne pari ja sam svoje drzao u sobi i moram da priznam koliko god sam pre pricao da se ne osete lagao sam jako se osete sad su mi u drugoj prostoriji pa nema problema ja do duse nisam imao problema sa obelezavanjem teritorije ni sa jednom od mojih feretki jednostavno pre nego sto ga izvadim iz kaveza ako je spavao sacekam da izvrsi nuzdu posto kad god ih probudim vrse nuzdu kad to obave tek onda ih vadim iz kaveza i nema problema a sto se tice kaveza grebace ti stalno tako da neznam koliko bas treba da se trudis oko te pozadine posto ce je raskidati ovaj moj manija bez problema i zicu pregrize vec mi je 3 kaveza rasturio nemogu da zakrpim brzo koliko on raskida sve ali opet sve zavisi od jedinke

  20. #160
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao knedla Pogledaj post
    Ako planiras da kupujes zenku onda moras da paris ako uzmes muzjaka onda nemoras posto zenka ugine ako se ne pari ja sam svoje drzao u sobi i moram da priznam koliko god sam pre pricao da se ne osete lagao sam jako se osete sad su mi u drugoj prostoriji pa nema problema ja do duse nisam imao problema sa obelezavanjem teritorije ni sa jednom od mojih feretki jednostavno pre nego sto ga izvadim iz kaveza ako je spavao sacekam da izvrsi nuzdu posto kad god ih probudim vrse nuzdu kad to obave tek onda ih vadim iz kaveza i nema problema a sto se tice kaveza grebace ti stalno tako da neznam koliko bas treba da se trudis oko te pozadine posto ce je raskidati ovaj moj manija bez problema i zicu pregrize vec mi je 3 kaveza rasturio nemogu da zakrpim brzo koliko on raskida sve ali opet sve zavisi od jedinke
    da ali ja moram u sobi da ih cuvam posto imam stan a na terasi nema sanse da ih drzim... imas neki predlog sta da radim kad je uzmem da se ne oseca toliko

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •