Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 180 od 197

Tema: Feretke

  1. #161
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Stefke-95 Pogledaj post
    da ali ja moram u sobi da ih cuvam posto imam stan a na terasi nema sanse da ih drzim... imas neki predlog sta da radim kad je uzmem da se ne oseca toliko
    Jedino da je kastriras,tesko da ces joj ublaziti miris bez toga. Napravi sto jaci zicani kavez,nemoj drvo da kombinujes,niti pozadinu da stavljas,jer neces moci lepo da joj operes kavez kad budes cistio.

    Evo kako izgleda moj kavez,sada je malo izmenjen,ima neke dodatke unutra :



  2. #162
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    ma videcu ako bas smrdi potrudicu se nesto nzm nema sanse da kastriram zamisli tebi da neko odstrani polni organ

  3. #163
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Stefke-95 Pogledaj post
    ma videcu ako bas smrdi potrudicu se nesto nzm nema sanse da kastriram zamisli tebi da neko odstrani polni organ
    Ok. Vidi kako ti bude odgovaralo. Ti ces se i navici na njihov smrad,ali tvoji ukucani mozda bas i nece

  4. #164
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    xaxaxa ma otpisali su oni moju sobu od kada xaxaxaxa jos mi aligator treba i potpun sam xaxa XD salim se :P mislim da ce redovno ciscenje kaveza i redovna setnja i ono sranje onaj puder za macke sto sam cisti dlaku obaviti posao a ako imam malecne ocekuj jednog ako ti treba

  5. #165
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Stefke-95 Pogledaj post
    xaxaxa ma otpisali su oni moju sobu od kada xaxaxaxa jos mi aligator treba i potpun sam xaxa XD salim se :P mislim da ce redovno ciscenje kaveza i redovna setnja i ono sranje onaj puder za macke sto sam cisti dlaku obaviti posao a ako imam malecne ocekuj jednog ako ti treba
    hehehe. Vazi

  6. #166
    Ljubitelj egzotičnih životinja VeNoM-StinG'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2011
    Lokacija
    Majdanpek
    Postova
    117

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Idem do veterinara sada ae zz xxexexe

  7. #167
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Nabavila sam danas mladog muzjaka, 03.07. ce mu biti dva meseca.
    Imam mali problemcic... Jako je poplasen, stalno je nakostresen i poprilicno cesto prska. Cak me je i gricnuo malo, a gricka i namestaj... Da li bi neko mogao da me posavetuje kako da brze uspostavim bolji odnos sa njim?

  8. #168
    Novajlija
    Datum registracije
    Jul 2011
    Lokacija
    Bujanovac
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Zdravo svima ja sam novi ovde . Zanima me da li feretke smeju da jedu i zivo meso npr. mis ili tako neku zivotinjicu posto sam procitao na ovom forumu i video sam da ugalvno feretke jedu hranu za macke. A takodje me zanima oko kupanja feretki neki kupaju svoje 2-3 godisnje neki 1 mesecno neki 1-2 u 2 nedelje tako da me bas to mnogo zanima?
    Hvala na pomoci unapred

  9. #169
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Hrana za macice Royal canin, kupaju se jednom u 2 meseca, namestaj ne grizu, a kandze im seces noktorezom jednom u 15 dana....Ujedaju ako se od malih nogu ne pripitome.Ako odraste divlja, nikad je neces pripitomiti....To je mukotrpan posao, zahteva dosta truda i rada sa zivotinjom. Cesto grizu do krvi i treba sve to izdrzati dok se ne pripitome....Mnogi odustanu kad ih treba nauciti da ne grizu, da se nuzda vrsi u pesku, a feretke su jako tvrdoglave zivotinje..Ako se ne sterilisu, znaju da ispustaju odredjeni miris kad su uplaseni (ne kao tvorovi, ali se osecaju)....I ne zaboravi da moraju da vakcinisu protiv stenecaka OBAVEZNO.....vodi racuna da uvek ima hranu i vodu , da mu nije hladno ni vruce......da nije na promaji...sto se tice "udaranja" prilikom odvikavanja od ujeda.... Nikako udaranje jer ces ga samo jos vise razbesneti i postace jos razdrazljiviji
    registruj se na Tvorum, tamo imas sve sto te zanima o njima.... Pozz

  10. #170
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Paracin
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    drugari ja sam uhvatio jednu zivotinjicu i mislim da je to feretka ili tvoric kako god napravio sam joj kavez 1x1 m sta jos trebam da uradim kako da joj spremim kavez za zimu? mislim da je malo divlja uhvatio sam je na ulici i bila je mala a sada vec onako velika postavicu slike samo jos da provalim kako se to radi!nisam imao vremena da se puno igram sa njom i nadam se da nisam zakasnio sa pripitomljavanjem

    kako se ovde postavljaju slike?

  11. #171
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Feretku nema sanse da si uhvatio, jedino neku zivotinju iz porodica kuna (lasica,tvor...) Postavi slike te zivotinje da vidimo sta je,mada nisi trebao da je hvatas.
    Evo ti link za postavljanje slika
    http://www.teraristika.org/forum/sho...t=postavljanje

  12. #172
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2011
    Lokacija
    Paracin
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Uhvatio sam je jer bi je neko zgazio kolima mnogo je bila mlada a neki ljudi su mi kasnije rekli da im je tu negde valjada i leglo ali nisam mogao da ga pronadjem!e drnda me net ovde a i nesto sam #####o jel mogu da ti posaljem slike mailom? da i posalji mi ovde mail adresu!

  13. #173
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Zapravo, sasvim je moguce u danasnje vreme naci ih na ulici. Nas veterinar nam je ispricao za dva slucaja da su mu deca donela mlade feretke koje su uhvatili na ulici, a u pet shopu su nam takodje ispricali slucaj gde je zena nasla na ulici i nije znala sta je to pa su joj objasnili. Na svu srecu sva tri slucaja imaju happy end jer su ljudi koji su ih nasli odlucili da ih zadrze. Ja sam uzasnuta, ali ima puno ljudi koji su odusevljeni ovim zivotinjicama i tek kad ih kupe odluce da to nije za njih i umesto da ih poklone nekome, prodaju dalje... oni ih kao pse lutalice samo izbace na ulicu. Mozda im i pobegnu, ali po meni to je tezi slucaj, jer zivotinju koja se drzi u uslovima opisanim u milion predhodnih postova, tesko je izgubiti. Ovo sve ne mora da znaci da si ti nasao upravo feretku, ali moguce je i naci ih na ulici

  14. #174
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Citat Prvobitno napisao Luvrentina Pogledaj post
    Zapravo, sasvim je moguce u danasnje vreme naci ih na ulici. Nas veterinar nam je ispricao za dva slucaja da su mu deca donela mlade feretke koje su uhvatili na ulici, a u pet shopu su nam takodje ispricali slucaj gde je zena nasla na ulici i nije znala sta je to pa su joj objasnili. Na svu srecu sva tri slucaja imaju happy end jer su ljudi koji su ih nasli odlucili da ih zadrze. Ja sam uzasnuta, ali ima puno ljudi koji su odusevljeni ovim zivotinjicama i tek kad ih kupe odluce da to nije za njih i umesto da ih poklone nekome, prodaju dalje... oni ih kao pse lutalice samo izbace na ulicu. Mozda im i pobegnu, ali po meni to je tezi slucaj, jer zivotinju koja se drzi u uslovima opisanim u milion predhodnih postova, tesko je izgubiti. Ovo sve ne mora da znaci da si ti nasao upravo feretku, ali moguce je i naci ih na ulici
    Poslao mi je clan milansiki slike na mail te zivotinje koju je nasao i u pitanju je mrki tvor najverovatnije (Mustela putorius)

  15. #175
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Eto u poslednjih mesec dana se desavaju cudne stvari sa feretkicama...jednoj devojci je feretka pobegla(jer je drzana slobodno po kuci,sto je po meni greska...tesko se one kontrolisu,pa se desavaju takve stvari,dovoljno je da neko bude neoprezan pri izlasku iz kuce i da zivotinja uhvati maglu)a drugoj je feretkica ukradena iz kuce...
    Ova prva je u zemunu,pa naravno ako ko bude naisao na neku zenkicu koja luta ulicama zemuna,neka se javne...a druga je u Somboru...
    Ljudi koji nadju zivotinjicu,nisu ni svesni koliko je to nekome bolno sto je izgubio svog ljubimca (Cold ti znas kako je to)i plemenit korak je vratiti ih vlasniku ukoliko se naravno zna cija je

  16. #176
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Kome u Somboru je ukradena jel neko ko je uzeo od tebe posto se meni nije niko javio mislim ni ne ocekujem nego samo pitam ? :P

  17. #177
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Da,Sara je u pitanju,a tvoj Zigi je odlicno poznaje

  18. #178
    Član knedla'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    sombor
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Beatina sara pa nije mi nista rekla jos ja treba da joj ostavim jednu zenku za njenog brata ili neznam koga bas me cudi da nije rekla nista

  19. #179
    Ljubitelj egzotičnih životinja JecaDJ'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zemun
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Pa ne znam,rece mi da nije nikome rekla,ali bas smor...pa vidis sta se radi...nekome je bas Sara bila potrebna

  20. #180
    Član Luvrentina'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    39

    Uobičajeno Odg: Feretke

    Ovo sto sam napisala su slucajevi iz Novog Sada. Na zalost sve ih je vise i vise I moj malisa se seta slobodno po stanu ali imamo tu srecu da se toliko vezao za mene i dragog da nece dalje od 3 metara od nas. Ali naravno pazimo i pored toga, ipak su to znatizeljne zivotinje (i to previse za njihovo dobro). Zar cemo uskoro imati feretke lutalice ko i pse i macke? A vlanici bi mogli svoje zverkice i da chipuju ako nisu sigurni u sebe.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •